dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Přidat na Seznam.cz
Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

zdroj: H&M

Začátek měsíce března byl jako stvořený pro zveřejnění kampaňového videa a fotek kolekce SIMONE ROCHA X H&M, která je plná optimismu. Vyzdvihuje sílu rodiny, přátelství i výrazné ženskosti. Je jakousi ódou na okamžiky trávené s těmi, které máme rádi a radosti, která přijde, až se všichni budeme moci opět společně potkat. Jak příhodné!

Hlavními tvářemi této kampaně jsou například vycházející herecké hvězdy Micheal Ward a Daisy Edgar-Jones nebo tanečnice Royal Ballet Francesca Hayward. Dále modelka Mouchette Bell, umělkyně Faye Wie Wei a model Aramish Mangi. Ve videu k této kampani si také zahrála známá hudebnice Kelsey Lu, která vytvořila pro samotnou kampaň soundtrack.

 

„Myslím si, že Simone Rocha je v tuto chvíli skvělou volbou pro vytvoření kolekce ve spolupráci s návrhářem. Samotné tváře této kampaně skutečně zachycují její otevřenou, živou vizi módy a krásy. Simone chápe sílu snění, jež se ukrývá v jejích modelech. Zároveň vytváří kolekce, ve kterých se odráží každodenní realita lidských životů. Doufám, že tato kolekce a samotná kampaň nabídnou nejen chvilky úniku z nepříjemné reality, ale vykouzlí i šťastné vzpomínky a pocit naděje, že brzy budeme zase všichni pospolu,“ uvedla Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M. 

zdroj: H&M

Očima Simone Rocha

 

Jak vznikla kolekce SIMONE ROCHA X H&M?

Jsem opravdu nadšená, že jsme společně s H&M vytvořili tuto skvělou kolekci. Byla jsem vždy velkým fanouškem této formy spolupráce. Margiela, Alber Elbaz, Comme des Garcons – je to naprosto úžasný seznam designérů a já můžu být dnes jeho součástí! Z pohledu zákazníka jde o koncept, kterému naprosto věřím. Stále mám doma ponožky z kolekce Marni x H&M, nebo puntíkatý úplet z kolekce Comme des Garcons. Vzpomínám si, jak jsem byla nadšená, že jsem si tyto kousky pořídila. Je to jako uloupnout si kousek módní historie, kterou si pak následně můžete uchovat u sebe doma. Mám velikou radost z toho, že můžu vytvořit kolekci, která bude dostupná, protože ne všichni mají možnost si moji tvorbu pořídit. A také jsem nadšená z toho, že jde o úplně první spolupráci s irským designérem.

zdroj:  H&M

Řekněte nám víc o kolekci SIMONE ROCHA X H&M - klíčové kousky, detaily, inspirace?

Kolekce Simone Rocha x H&M mi umožnila rozšířit pole mé působnosti. Konečně jsem mohla realizovat to, co mne už dlouho fascinuje, což je pánské a dětské oblečení. Je to poprvé,co jsem navrhla kolekci pro celou rodinu a jsem z toho nadšená. I samotné načasování této spolupráce je speciální. Nedávno značka Simone Rocha oslavila desetileté výročí, jsem tedy ve stádiu reflexe. Hodně přemýšlím o tom, jak za ty uplynulé roky značka rostla, o všech klíčových stylech, které vznikly, o detailech a o všem, díky čemu se značka stala ikonickou. Tato spolupráce je tedy i oslavou mé desetileté práce.

Simone, co vše jste z archivů přenesla do představované kolekce? 

Každý kousek z kolekce jsem pečlivě promýšlela a za každým z nich stojí nepřeberné množství nápadů a inspirace. Chtěla jsem, aby každý kus měl svoji vlastní identitu a ačkoli jsem čerpala z archivu, tak jsem dbala na to, aby byl daný kus relevantní i v současnosti. Musím se přiznat, že procházení archivů po mne bylo emotivní – bylo tak krásné reflektovat kolekce jednotlivých sezón – na některé z nich jsem obzvlášť hrdá. Některé kolekce jsou obrovskými milníky mé kariéry. Člověk znovu objeví své nápady. Moc jsem si tuhle fázi užívala. Archiv je důležitá součást každého designéra. Nejsme značka, která by každou sezónu vytvářela zcela odlišné kolekce. Často se ohlížíme a čerpáme inspiraci z předešlých návrhů, popřípadě v návrhu pokračujeme a dál rozpracujeme jeho siluetu, či tvar. Velmi dbám na jednu věc - když si náš zákazník koupí produkt, chci, aby ho dál mohl kombinovat s kouskem, který si od nás pořídil již v minulosti. Je pro mne důležité, aby se jednotlivé produkty, napříč kolekcemi, daly spojovat a vzájemně kombinovat. Myslím, že jsme do kolekce vnesli mnoho ikonických prvků, které jsou pro naši značku tak typické. Další nedílnou součástí je paleta barev. Tady nebylo nad čím přemýšlet a zvolila jsem svoje favority – krémová, růžová, červená. Nemohla jsem opomenout mé milované Irsko, proto budou součástí kolekce pleteniny.

zdroj:  H&M

Identita značky se dle mého názoru začala tvořit s kolekcí jaro / léto 2014, ve které se objevily neoprenové perly a od té doby se perla stala neodmyslitelným prvkem kolekcí Simone Rocha. Dalším důležitým milníkem byla kolekce jaro / léto 2016, která byla částečně inspirovaná japonským fotografem Nobuyoshi Araki. Byla to taky moje první přehlídka týdne módy v Lancaster House. Za další mezník považuji kolekci Anne Boleyn podzim / zima 2014, ve které se objevuje severský tartan. A pak kolekci Red Dolls jaro / léto 2018, ve které hraje prim skládaný tyl. Já tyto dva prvky v kolekci Simone Rocha x H&M propojila. Nejde tedy o reedici, ale o reinterpretaci.

zdroj:  H&M

Řemeslné zpracování je nedílnou součástí vaší značky. Jak se vám tento aspekt podařil vnést do kolekce Simone Rocha x H&M? 

Tkaniny a látky jsou velkou součástí DNA značky Simone Rocha. Chtěla jsem si být jistá, že látky, které budou použity v kolekci Simone Rocha x H&M, budou stále odrážet identitu mé značky. Věnovali jsme látkám při tvorbě této kolekce velkou péči a pozornost, stejně jak tomu je u našich hlavních kolekcí Simone Rocha. Vyvinuli jsme verze našich ikonických tylů, k dispozici jsou také ikonické neopreny, tkaný tvíd, bavlněný popelín a bavlněná látka s tzv. daisy anglickou výšivkou. Pokud jde o detaily, použili jsme květiny, které jsou pro nás také typické. Řadu doplňků jsme doplnili o pro nás tak charakteristické mašle a perlové brože.

zdroj: H&M

Které kousky jsou pro vás v této kolekci nejvýjimečnější?

Každý kousek je výjimečný – jeho i její, pro dospělého i pro ty menší. Každý kousek je navržen tak, aby spolu mohly vzájemně komunikovat. Vedle tylového obleku jsou zde tylové šaty, trenčkot pro ni i pro něj, speciální úplety a klasické podpisové prvky, jako je tartan, perlové zdobení a květiny. Siluety dospělých kousků zmenšené do roztomilých dětských velikostí. Chtěla jsem vytvořit všestrannou kolekci, kterou lze kombinovat a spojovat a využívat různými způsoby. Bylo skvělé pracovat s tak širokou škálou velikostí, ačkoli vždy jsme se snažili být značkou pro ženy všech věkových skupin, všech tvarů a velikostí. Nepřinášíme design pro jeden typ těla, ani pro jednu vyhrazenou věkovou skupinu.

Myšlenka toho, že tuto kolekci na sebe může vzít kdokoliv, je tak vzrušující. Věřím, že každý kousek může být nošen různými způsoby, což této kolekci zajistí, že bude dlouhotrvající a udržitelná. Chci, aby si každý svého kousku cenil a znovu a znovu si ho užíval. V průběhu celého procesu vzniku jsem myslela na to, že pro někoho bude tato kolekce naprosto nové seznámení se světem Simone Rocha, naopak pro někoho bude kolekce milým připomenutím naší starší tvorby. Třeba si tak někdo bude moci koupit kousek, který vždy chtěl, ale nestihl si ho v minulosti pořídit. Díky H&M si tak budou moct fashion lovers pořídit nadčasový kousek, který zkombinují se svými stávajícími kousky z předešlých kolekcí. Věřím, že si zde každý najde svůj oblíbený kousek - každá žena, muž, nebo dokonce celá rodina.

Kolekce Simone Rocha x H&M obsahující dámské, pánské a dětské oblečení bude k dispozici na hm.com od 11. března 2021.

zdroj:  H&M

zdroj:  H&M

zdroj:  H&M

zdroj:  H&M

 

V PŘEDEŠLÉM ČLÁNKU
H&M ODHALUJE SVOU DALŠÍ DESIGNERSKOU SPOLUPRÁCI. TENTOKRÁT S OBLÍBENOU IRSKOU NÁVRHÁŘKOU SIMONE ROCHA

 

zdroj: H&M

Přidat na Seznam.cz
SIMONE ROCHA X H&M H&M NOVÁ KOLEKCE SPOLUPRÁCE DESIGNER SIMONE ROCHA INSPIRACE MÓDA ROZHOVOR

Související články

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek

Stylové a měkoučké oblečení s vášní pro design si na jaře i v létě zamilujete

Designérka Zuzana Bačkádyová přináší novou kolekci slovenské značky LULL pro každodenní nošení. Tyhle kousky jsou pohodlné, stylové a zároveň s respektem k udržitelné módě.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek

Talentovaná módní návrhářka Zuzana Osako představuje novou kolekci jaro/léto 2021

Tradice letos nejen v modré. Oděvní návrhářka a ilustrátorka prostě miluje český folklor a historii. Svou novou kolekci šatů tentokrát oživila o modrou barvu.

Celý článek

GOOD NEWS x H&M – limitovaná kolekce unisex tenisek, které zanechávají menší ekologickou stopu

H&M s nadšením oznamuje spolupráci s Good News, britskou značkou obuvi známou svými retro hravými teniskami a pozitivním přístupem k udržitelnosti.

Celý článek