dnes je 08.03.2021 a svátek má Gabriela

Designérský výběr - Leden 2018

Přidat na Seznam.cz
Leden se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak vám přinášíme výběr od českých designérů aneb, co nás tento měsíc bavilo.

Myslíme si, že podporovat český a slovenský design, je důležité. Je zde mnoho nadějných tvůrců, o kterých se ještě tolik neví a tak bychom vám některé z nich chtěli přiblížit a představit. Připravili jsme si pro vás výběr produktů od českých designérů, které nás v posledních týdnech bavily a zaujaly. Leden bývá takový méně akční měsíc, přeci jen ten konec roku dá člověku pěkně zabrat. Pokud jste se ještě nestihli po vánočním shonu rozkoukat, máme pro vás naše designérské favority.

Jedním z našich největších favoritů jsou edukativně-motivační pomůcky pro psy Doglog. Pomáhají vašim mazlíčkům trénovat paměť a soustředěnost, za což je čeká dobrota. Nejen že je to absolutně skvělý nápad, ještě ke všemu má i hezký design. Světlé dubové dřevo, lisovaný papír a bavlněná lana. Za nás palec nahoru.

Skvělou novinkou je celá barevná řada batohů od Alexmonhart. Urbanus, Primus a Magnus se objevily v různých barevných podáních. Koncem prosince byl spuštěn předprodej vybraných kousků, některé byly k dostání ještě dnes. Na oficiální prodej si však budeme muset počkat až do půlky tohoto roku. 

Naším dalším oblíbencem jsou pytlíky Frusack, které můžete použít místo klasických mikroténových pytlíků. Stačí si dát dva tři do kabelky a při nákupu ovoce a zeleniny máte vystaráno. Jsou stylové, a navíc díky nim budete šetřit planetu. Stop plastům! 

Za zmínku rozhodně stojí nové snubní prsteny od designéra a šperkaře Martina Brindzy. Toho budeme moct potkat na svatebním veletrhu v hotelu Diplomat 26. a 27. ledna.

Do našeho výběru dále patří trička Manifesto od Josefíny Bakošové a Ester Geislerové, psaníčka Frolioli, které vzhledově připomínají knížky, růžový Doller, o kterém jsme vám již psali, bavlněné dvojité panenky Lollipop ale také mýdla značky Soap. a betonovo-skleněné vázy Prasklo. 

archiv značek

Přidat na Seznam.cz
DESIGN DOMÁCÍ TVORBA DESIGNÉRSKÝ VÝBĚR DESIGNÉŘI LEDEN 2018

Související články

40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design

Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek