dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Dezinfekční gel místo parfému

Přidat na Seznam.cz
V reakci na globální nedostatek dezinfekčních gelů, poskytla francouzská luxusní společnost LVMH svá zařízení, která obvykle vyrábějí parfémy pro Louise Vuittona, Givenchy nebo Dior, k výrobě dezinfekcí a hydroalkoholických gelů.

Luxusní konglomerát LVHM (Louis Vuitton Moët Hennessy), který vlastní značky, jako je například již zmíněný Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy a mnoho dalších, v reakci na globální nedostatek dezinfekčních prostředků oznámil, že poskytuje některá ze svých výrobních zařízení, která obvykle vyrábějí parfémy či make-upy, k výrobě dezinfekčních prostředků.

 „Společnost LVMH začne tento týden používat svá zařízení na výrobu parfémů a kosmetiky k výrobě velkého počtu dezinfekčních gelů. Tyto gely jsou bezplatně předávány zdravotnickým úřadům“, tvrdí oficiální prohlášení francouzského výrobce luxusního zboží.

Kvůli koronaviru COVID-19 došlo po celém světě k nedostatku dezinfekčních prostředků. Jelikož se jedná o účinný prostředek ochrany proti virům, rozhodla se společnost LVMH tímto krokem také pomoci v boji před koronavirem. Hlavním sídlem LVMH je Paříž, a právě Francie je jednou ze zemí, na které má koronavirus velký dopad.

První gely by měly být rozšířeny do konce týdne. LVMH očekává, že vyprodukuje asi dvanáct tun dezinfekčního gelu. 

vogue.de, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DEZINFEKČNÍ GEL DEZINFEKČNÍ PROSTŘEDKY KORONAVIRUS LVMH GEL MÍSTO PARFÉMU SVĚTOVÁ PODPORA NADĚJE HYGIENA ZE SPOLEČNOSTI COVID-19

Související články

MARKS & SPENCER PODPOŘIL ONKOLOGICKÁ CENTRA VELIKONOČNÍM SORTIMENTEM

Vzhledem k současné nelehké situaci, která je náročná zejména pro nemocné a zdravotníky, se společnost Marks & Spencer rozhodla darovat významným českým onkologickým centrům velikonoční sortiment potravin.

Celý článek

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek