dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Dezinfekční gel místo parfému

Přidat na Seznam.cz
V reakci na globální nedostatek dezinfekčních gelů, poskytla francouzská luxusní společnost LVMH svá zařízení, která obvykle vyrábějí parfémy pro Louise Vuittona, Givenchy nebo Dior, k výrobě dezinfekcí a hydroalkoholických gelů.

Luxusní konglomerát LVHM (Louis Vuitton Moët Hennessy), který vlastní značky, jako je například již zmíněný Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy a mnoho dalších, v reakci na globální nedostatek dezinfekčních prostředků oznámil, že poskytuje některá ze svých výrobních zařízení, která obvykle vyrábějí parfémy či make-upy, k výrobě dezinfekčních prostředků.

 „Společnost LVMH začne tento týden používat svá zařízení na výrobu parfémů a kosmetiky k výrobě velkého počtu dezinfekčních gelů. Tyto gely jsou bezplatně předávány zdravotnickým úřadům“, tvrdí oficiální prohlášení francouzského výrobce luxusního zboží.

Kvůli koronaviru COVID-19 došlo po celém světě k nedostatku dezinfekčních prostředků. Jelikož se jedná o účinný prostředek ochrany proti virům, rozhodla se společnost LVMH tímto krokem také pomoci v boji před koronavirem. Hlavním sídlem LVMH je Paříž, a právě Francie je jednou ze zemí, na které má koronavirus velký dopad.

První gely by měly být rozšířeny do konce týdne. LVMH očekává, že vyprodukuje asi dvanáct tun dezinfekčního gelu. 

vogue.de, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DEZINFEKČNÍ GEL DEZINFEKČNÍ PROSTŘEDKY KORONAVIRUS LVMH GEL MÍSTO PARFÉMU SVĚTOVÁ PODPORA NADĚJE HYGIENA ZE SPOLEČNOSTI COVID-19

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek