dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Diamanty z Ruska oficiálně přestane nakupovat společnost Tiffany & Co.

Přidat na Seznam.cz
Tiffany & Co. se v posledních dnech dostává pod velký tlak společnosti, která žádá zastavení prodeje produktů pocházejících z Ruska. Přidávají se tak k dalším klenotníkům, kteří dělají krok na podporu Ukrajiny.

zdroj: se svolením značky

Tiffany je druhým velkým klenotníkem se sídlem v USA, který se rozhodl zamezit nákupům drahokamů z Ruska. Před ním se k situaci stejně postavila společnost Signet Jewellers Ltd., která je vlastníkem společností Zales a Kay Jewellers.

Omezení se vztahují na nově vytěžené drahokamy z Ruska, což znamená, že již zpracované diamanty z téže země budou v jejich obchodech v podobě jednotlivých šperků stále k dispozici ještě po dobu nejméně několika měsíců. Jedná se o šperky, které se začaly prodávat před začátkem války na Ukrajině.

Oznámení společností Tiffany a Signet sice znamenají, že aktuálně vytěžené ruské diamanty nebudou odkupovat, v praxi však klenotníci nakupují broušené, leštěné a opracované diamanty, které se na trh dostaly před několika týdny nebo měsíci. Celý proces od těžby, opracování až po finální prodej v dalších zemích obvykle trvá minimálně tři měsíce.

 

Diamanty se obvykle třídí podle velikosti a kvality, přičemž větším diamantům jsou přirazena sledovací čísla, která jsou vysledovatelná v celém dodavatelském řetězci a kvůli nimž se obchodníci budou ještě nějaký měsíc potýkat s určitými problémy.

Společnost Tiffany & Co. ve svém prohlášení uvedla, že se její zákaz vztahuje na diamanty, které byly vytěženy v Rusku od 21. března. Konkrétně zvolené datum však nevysvětlila. Dále také společnost doplnila, že pozastavila získávání diamantů z Ruska, které jsou individuálně registrované a mají 0,18 karátů a více. U menších kamenů, které se hůře sledují, značka požádala své dodavatele, aby jejich jménem přestali nakupovat ruské surové kameny.

Rusko dodává na světový trh téměř jednu třetinu všech diamantů. Právě v roce 2022 navíc klenotníci v USA očekávají obrovský zájem o diamanty, a to zejména díky odloženým svatbám z předchozích dvou let pandemie. Konkrétně se v USA má letos odehrát 2,5 milionu svateb, což je největší počet svatebních obřadů za poslední čtyři desetiletí.

Obě společnosti jdou velkým příkladem dalším klenotníkům, kteří na svá oznámení jistě nenechají dlouho čekat.

 

 

Přidat na Seznam.cz
ŠPERKY DOPLŇKY A ŠPERKY TIFFANY & CO. DIAMANTY UKRAJINA RUSKO

Související články

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Kabelky z hladké kůže v luxusní kombinaci s černou srstí a černým lakováním české značky KRAS

Designérka Helena Krásová představuje dvě novinky značky KRAS, které vás potěší lehkou extravagancí i luxusem odlesků černého laku.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

Čas na sluneční brýle. Jak vybrat ty správné a ve kterých stylových kouscích letos zazáříte?

Zatímco při pobytu na sluníčku chráníme pokožku opalovacím krémem, vlasy pokrývkou hlavy, naše oči se neobejdou bez kvalitních slunečních brýlí. Jak tedy vybrat brýle, které váš pohled ochrání a zároveň dokážou podtrhnout váš styl i osobnost? Vsaďte na kvalitu, oči vám poděkují…

Celý článek

Bella Hadid v kampani Swarovski přináší jiskřičku navíc

Dynamické snímky známé šperkařské společnosti Swarovski společně s hvězdnou modelkou Bellou Hadid dohromady přináší velmi zajímavou kampaň.

Celý článek

Ženy ženám: kampaň spojující inspirativní ženy

Zpěvačka Olga Lounová, návrhářka Zuzana Lešák Černá i herečka Aneta Kernová jsou součástí projektu, který poukazuje na jedinečné životní příběhy každé ženy.

Celý článek

Nová kolekce kabelek značky Mybelka je nadčasová a voní létem

Pro Mybelku, českou značku kabelek na míru, je přání zákaznic na prvním místě. Splněné kabelkové sny jsou samotnou esencí tohoto brandu.

Celý článek

Nová metalická kolekce Robot značky FOLBEUR plná lesku a záře

Záře slunce, třpyt měsíce, nebo romantika červánků. Nová kolekce Robot české značky kožených doplňků FOLBEUR vás zve až ke hvězdám. Právem očekávejte víc. Víc lesku, víc možností, víc odvahy.

Celý článek