dnes je 19.05.2021 a svátek má Ivo

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Přidat na Seznam.cz
Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Dva podvečery vyplní téma udržitelnosti v rámci inovativních materiálů a technologií v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Marie Niny Václavkové z Offcuts. Diskuzi o udržitelné módě zaštítí i Iva Burketová ze značky Odivi a téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu.

Nejnovější trendy představí například designérka obuvi Karin Onderková pod značkou Shoedaism či návrhářka Dominika Kozáková. Jejich téma se zaměří na identitu a na pojetí módy bez ohledu na gender. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.

Nakonec nebude chybět ani téma maloobchodního prodeje designérské tvorby v lokálním kontextu, které si vezmou na starost návrháři Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelise ze studia Qubus a Lucie Totterová z Deelive.

Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky Ruppert s Antonínem Soukupem z LAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřiceti minutovém bloku, namotivuje specialista online marketingu Daniel Klíma.

Přímo z přehlídkových mol budou až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu, mezi které patří ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut. Pop-up tvůrci ve středu doplní Koktejlem s designéry.

SmetanaQ je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panorama Pražského hradu a Petřín. V prvním patře se nachází prostor pro začínající umělce a designéry v podobě sdílených ateliérů a prodejního prostoru SmetanaQ Showroom. Zde se mohou návštěvníci setkat s návrháři a designéry na jednom místě, přímo tam, kde jejich práce vzniká. Srdce domu tvoří rodinný podnik SmetanaQ Café a Bistro. Společně s ním se v přízemí budovy nachází koncept store zaměřený na prodej současného českého designu a módy i produktů pod jeho vlastní značkou Deelive.

Program:

 

SmetanaQ Talks: Fashion

Minikonference na téma překračování hranic v módě

9.–10. 9. 2020, od 16,00 hodin

SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1

Středa, 9. 9. 2020

 

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli

Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis​​ (Qubus design), Lucie Totterová (Deelive)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu

Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková (Offcuts)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020

Přednášející: Daniel Klíma

 

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu

Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

21,00 Koktejl s designéry

Občerstvení od SmetanaQ Café & Bistro

 

Čtvrtek, 10. 9. 2020

 

16,00 Odivi Talk

Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Klára Dudáková (ODIVI), Aneta Průšková (ADVA), Barbora Vilišová (Second hand 1981)

Moderátor: Olga Egler

 

17,15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?

Přednášející: Kamila Vodochodská

 

17,30 Rozhovor: Zahraniční showroomy

Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

19,45 Moderovaná diskuse: Identity

Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces

Moderátor: Veronika Ruppert

 

21,00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room v Deelive design store

Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI SMETANAQ TALKS MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020 MBPFW 2020 MBPFW IVA BURKETOVÁ ODIVI

Související články

Nová kolekce H&M SKATE & SURF je pro sebevědomé holky

Tato kolekce podporuje sebevědomí a viditelnost pro všechny bruslařky různých orientací nebo barvy pleti. Oblíbily si ji i české skateřky a surfařky jako Natálie Kotková nebo Míša Štoudková.

Celý článek

Prožijte léto ve stylových maxi šatech

Maxi šaty dopřávají lehkost a elegantní půvab, bez jakékoliv námahy. Letošní léto hlásá jasný trend, který by vám v šatníku neměl chybět!

Celý článek

Barbora Mottlová představuje svůj vlastní Merch - free to Be Me

Bára Mottlová je bezesporu žena činu. Od herečky a zpěvačky, přes modelku až po pokladní? Rozhodně ano! Mrkněte na její první limitovanou edici denim bundiček.

Celý článek

Candice Swanepoel v sexy bikinách značky Tropic of C vás omráčí

Nová letní kampaň značky Tropic of C zahřeje i ty nejvíce zimomřivé duše. Modelka a návrhářka Candice Swanepoel představuje plavky na aktuální sezónu.

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku.

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek