dnes je 26.07.2021 a svátek má Anna

Dnes startuje Prague Design Week 2017

Přidat na Seznam.cz
Akce, která skýtá instalace 82 designérů rozložených na čtyřech podlažích pražského Tančícího domu, právě startuje a potrvá celý tento týden.

Čeští i zahraniční umělci v podobě návrhářů, řemeslníků i studentů designu přináší do Prahy to nejlepší ze své tvorby. K vidění jsou netradiční interaktivní expozice s využitím moderních technologií, i tzv. zelená témata a kolekce čerpající inspiraci v řemeslné výrobě.

Kromě prodejní výstavy můžete navštívit doprovodný program v podobě přednášek, kina i worshopů s autory děl. Celotýdenní vstupné zahrnuje i dvojjazyčný katalog sloužící jako průvodce přehlídkou.

Co by vás mohlo na Prague Design Weeku zaujmout je například Mickeyphon, který vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence. Plastika ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho, vytvořená pro společnost Disney skupinou panGenerator, zvukovou show také doplňuje vizualizacemi na svém displeji.

Audiovizuální prvky využila i Škoda Auto se svým projektem Hlas lesa. Expozice „palouček klidu“ umožní zájemcům sestavit si dokonalou kombinaci zvuků zvířat nebo šumění lesa a potůčku. Chybět však nebudou ani expozice uměleckých objektů vytištěných na 3D tiskárně – například Jsem.studio ukáže milovníkům designu své 3D šperky a světelné objekty.

Klasickou řemeslnou tvorbu přinesou například studenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nebo také kolekce sklenic na víno s názvem After 5pm z dílny newyorského designéra Yu Ronga. Nebudou chybět ani dřevěné kousky a mnoho dalšího. Seznam všech 82 vystavovatelů s detailním programem najdete na stránkách samotné akce PragueDesignWeek.cz.

PragueDesignWeek.cz

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN PRAGUE DESIGN WEEK

Související články

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Objevte zcela novou kolekci pro miminka a batolata z linie H&M HOME

Nová kolekce H&M HOME BABY je plná něžnosti. Všechny detaily jsou navržené tak, aby začátek života vašeho děťátka byl co nejpříjemnější. Kolekce nabízí hrací podložky, mušelínové plenky, přikrývky a koupací ručníky s kapucí.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Luesma & Vega: Talíř jako umělecké dílo

Servírování a prezentace chodů je ve vysoké gastronomii stejně důležité jako jejich chuť. Jak ale vypadá ta správná prezentace?

Celý článek