dnes je 07.12.2022 a svátek má Benjamín/Ambrož

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Přidat na Seznam.cz
Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.
restaurace Praha

Restaurace zaujme nevšedním konceptem kombinujícím avantgardní českou bistronomii s prvky Izakaya. Kromě klasického menu aktuálně rozšířila svou nabídku také o business lunch. 

Na business lunch v restauraci ZEM se můžete těšit od pondělí do pátku, od 11:30 do 14:30. Těšit se můžete na zajímavou nabídku pokrmů, připravených z těch nejkvalitnějších lokálních surovin. Menu pečlivě sestavuje Chef de Cuisine Richard Bielik, a jeho podoba je pravidelně, v dvoutýdenním intervalu, obměňována.

Podle chuti a časových možností si můžete vybrat jedno, dvou či tříchodovou variantu menu. Zaplatíte za něj 265 Kč, respektive 400 a 500 Kč v případě více chodů. V nabídce nechybí polévka, předkrmy, hlavní chody či dezert. Vyberou si i klienti preferující zdravou kuchyni. Bonusem navíc vám bude parkování zdarma, což se v centru Prahy určitě hodí. Pokud preferujete privátní pracovní setkání v intimnější atmosféře, lze si zarezervovat “private dining room”, kde může poobědvat či povečeřet až 10 osob. 

 

„Ačkoli se restaurace nachází v hotelu Andaz Prague, má samostatný vchod přímo z ulice, a její nabídku tvoříme zejména pro místní klientelu. Kromě klasické nabídky snídaní, obědů a večeří nyní přicházíme s možností business lunche. Těšit se můžete na netradiční menu, připravené z těch nejkvalitnějších lokálních surovin. Věříme, že hosté naši moderní a sofistikovanou gastronomii ocení,“ uzavírá Richard Bielik, Chef de Cuisine. 

 

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE RESTAURACE RESTAURACE PRAHA HOTEL ANDAZ PRAGUE

Související články

Vždy šik! Doma, na dovolené i o Vánocích

Francouzské napařovače SteamOne jsou lehké, ergonomické a především výkonné. A Francouzi ví, proč jsou jedničkou v úpravě oděvů párou, vždyť právě Francie je matka módy.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek