dnes je 12.04.2021 a svátek má Julius

Doma je doma: Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Přidat na Seznam.cz
Česká republika je jednou z mála zemí v Evropě, která umisťuje děti do ústavní péče. Studie však dokazují, že dětem především prospívá, když vyrůstají v prostředí domova. Tomuto tématu se proto rozhodla věnovat kampaň #domajedoma, která představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti, oproti péči ústavní.

Trochu jiná statistika

Česká republika je podle statistik zemí s největším počtem dětí, které vyrůstají v ústavní péči. Z toho téměř 20 % tvoří novorozenci a batolata do tří let. Pěstounská péče o děti v domácím prostředí přitom podle studií dítěti prospívá mnohem více a zásadně může ovlivnit i budoucnost dítěte. V Česku je však pěstounů velmi málo. I proto se kampaň s názvem  #domajedoma zaměřuje na tuto problematiku.

Doma je doma

Pod hlavičkou organizace a iniciativy Dobrý start se podařilo vytvořit unikátní kolekci originálních triček a dětských bodýček v podání známých umělců. Návrhy charitativních triček vytvořila mladá ilustrátorka Eliška Podzimková, která má za sebou spolupráci s hvězdnými jmény jako Jamie Oliver a Vogue Magazine a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron, jenž je jedním z nejvýznamnějších tvůrců graffiti na české umělecké scéně. Oba umělci vytvořili své návrhy bez nároku na honorář. Výtěžek z prodeje pak poputuje spolu s dalšími aktivitami směřujícími k nalezení dostatečného množství pěstounů k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče. Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost - a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček," říká Julie Kochová z Dobrého startu.

Zdroj: archiv Dobrý start

České osobnosti podporují pěstounství

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují. Mezi nimi i taková zvučná jména jako Martha Issová, manželé Tamara a Tomáš Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hana Vágnerová a další. Většina těchto osobností již vystoupila ve virálním jarním spotu Různé cesty v rámci kampaně Díky pěstounství. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit.

Zdroj: archiv Dobrý start

Velký úspěch

Samotná kampaň odstartovala již 7. prosince. Kolekce triček a bodýček Díky pěstounství se však z velké části vyprodala již během prvního dne. V současnosti je proto k dostání jen omezené množství velikostí, barev a motivů. Zoufat ale nemusíte, iniciátoři kampaně intenzivně pracují na nových objednávkách pro nový rok.

Zdroj: archiv Dobrý start

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DOBROČINNOST ĆESKÉ CELEBRITY ELIŠKA PODZIMKOVÁ MICHAL ŠKAPA HANA VÁGNEROVÁ MARTHA ISSOVÁ ANNA POLÍVKOVÁ PETRA NESVAČILOVÁ DĚTI

Související články

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek