dnes je 21.01.2021 a svátek má Běla

Doma je doma: Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Přidat na Seznam.cz
Česká republika je jednou z mála zemí v Evropě, která umisťuje děti do ústavní péče. Studie však dokazují, že dětem především prospívá, když vyrůstají v prostředí domova. Tomuto tématu se proto rozhodla věnovat kampaň #domajedoma, která představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti, oproti péči ústavní.

Trochu jiná statistika

Česká republika je podle statistik zemí s největším počtem dětí, které vyrůstají v ústavní péči. Z toho téměř 20 % tvoří novorozenci a batolata do tří let. Pěstounská péče o děti v domácím prostředí přitom podle studií dítěti prospívá mnohem více a zásadně může ovlivnit i budoucnost dítěte. V Česku je však pěstounů velmi málo. I proto se kampaň s názvem  #domajedoma zaměřuje na tuto problematiku.

Doma je doma

Pod hlavičkou organizace a iniciativy Dobrý start se podařilo vytvořit unikátní kolekci originálních triček a dětských bodýček v podání známých umělců. Návrhy charitativních triček vytvořila mladá ilustrátorka Eliška Podzimková, která má za sebou spolupráci s hvězdnými jmény jako Jamie Oliver a Vogue Magazine a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron, jenž je jedním z nejvýznamnějších tvůrců graffiti na české umělecké scéně. Oba umělci vytvořili své návrhy bez nároku na honorář. Výtěžek z prodeje pak poputuje spolu s dalšími aktivitami směřujícími k nalezení dostatečného množství pěstounů k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče. Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost - a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček," říká Julie Kochová z Dobrého startu.

Zdroj: archiv Dobrý start

České osobnosti podporují pěstounství

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují. Mezi nimi i taková zvučná jména jako Martha Issová, manželé Tamara a Tomáš Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hana Vágnerová a další. Většina těchto osobností již vystoupila ve virálním jarním spotu Různé cesty v rámci kampaně Díky pěstounství. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit.

Zdroj: archiv Dobrý start

Velký úspěch

Samotná kampaň odstartovala již 7. prosince. Kolekce triček a bodýček Díky pěstounství se však z velké části vyprodala již během prvního dne. V současnosti je proto k dostání jen omezené množství velikostí, barev a motivů. Zoufat ale nemusíte, iniciátoři kampaně intenzivně pracují na nových objednávkách pro nový rok.

Zdroj: archiv Dobrý start

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DOBROČINNOST ĆESKÉ CELEBRITY ELIŠKA PODZIMKOVÁ MICHAL ŠKAPA HANA VÁGNEROVÁ MARTHA ISSOVÁ ANNA POLÍVKOVÁ PETRA NESVAČILOVÁ DĚTI

Související články

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek