dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Eliška Bučková brzy představí vlastní kolekci oblečení, bude konkurovat módním návrhářům

Přidat na Seznam.cz
Eliška Bučková v loňském roce úspěšně přemohla anorexii 

Eliška Bučková v loňském roce úspěšně přemohla anorexii a kromě pravidelného cvičení a posilování má novou zálibu – pustila se do navrhování módní kolekce. Česká Miss 2008 se v letošním roce stane jak návrhářkou, tak tváří kampaně oblečení, které sama navrhne.

„Před pár měsíci mě oslovila jedna zahraniční společnost, zdali bych měla zájem o spolupráci a chtěla navrhnout vlastní módní kolekci. V minulosti jsem už o něčem podobném uvažovala, a tak jsem s radostí na spolupráci kývla. Intenzivně se teď věnuji přípravě prvních návrhů, které pojedu prezentovat do Budapešti,“ uvedla Bučková, která se jako nováček v oboru radí s módním návrhářem Markom Lopatičem.

Právě v kolekci Marko.in se Eliška Bučková ukázala naposledy v loňském roce v prostorách Sacre Coeur na módním mole předtím, než strávila Vánoce s rodinou a Silvestra s partnerem Jakubem Malinou, vedle nějž doslova září. Navíc je jeho rodina první, kdo jí její připravované návrhy oblečení komentuje.

„Velmi jsem uvítala kamarádskou pomoc Marka Lopatiče, který mi poradil se základními informacemi, jak správně vybrat látku, jak odměřovat a jaké materiály kombinovat. Vítám ale i komentáře Kubovi rodiny. Mají všichni vybraný vkus a dokážou mé návrhy vidět i jinýma očima. Například tak, aby vypadaly dobře i na ženách velikosti L nebo XL. Já si to vždycky představím na hubené modelce, ale chtěla bych, aby modely slušely ženám různých velikostí,“ upřesnila misska, jež se teď rozhodně nenudí.

A jak se na svoji novou konkurentku tváří návrhář Marko Lopatič? „Rád Elišce se vším poradím. Všechno je to ale o letitých zkušenostech a ty nikdo ze dne na den nezíská. To sám vím moc dobře, jelikož jsem návrhářství nestudoval a sám využívám mnoha rad zkušenějších, než jsem já. Ty pak mohu posílat dál, těm méně zkušeným. Prostě to funguje tak, jak má. Elišce držím palce a rád ji podpořím. Na své přehlídky ji ale jako modelku rozhodně nějakým způsobem dostanu, konkurence nekonkurence,“ směje se nová hvězda české módní scény.

Vedle společného času, který Eliška a Marko tráví zde v Praze je dost možné, že se letos setkají v Budapešti. Na tuto světovou metropoli totiž cílí i mladý návrhář balkánského původu. A to jak jako návrhář, tak i se svým novým projektem, který má být představen premiérově toto léto v Praze. Jedná se samozřejmě o módní záležitost, Marko zde ovšem vystupuje více jako iniciátor a duševní složka projektu než samotný módní tvůrce.

 

Autor fotek je: Lukáš David
Zdroj: Marko.IN

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ELIŠKA BUČKOVÁ MARKO.IN MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ČESKÁ MISS MARKO LOPATIČ

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek