dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

European Fashion Accelerator

Přidat na Seznam.cz
Ve dnech 23.–26.11. proběhne na webových stránkách eu-fa.eu/ stream programu EFA 2020 online. Program nabídne prezentaci kolekcí talentovaných studentů a absolventů, fotografický workshop, přednášky a panelovou diskuzi o udržitelné módě a technologických inovacích se zajímavými hosty z oboru.

Zdroj:European Fashion Accelerator

European Fashion Accelerator je vzdělávací program zaměřený na podporu mladých talentovaných studentů z kreativních oborů návrhářství a designu ze zemí V4. Mezi hlavní cíle projektu patří vzdělávání studentů, jejich úspěšný přechod ze studijního prostředí k samotnému podnikání a globální zviditelnění středoevropského designu. Zakladatelkou EFA je Karolína Bosáková. Karolína podporuje vzdělání mnoho let. Po boku své dlouholeté kamarádky Petry Němcové se Karolína věnuje také nadačnímu fondu Happy Hearts Czech, který staví školy v oblastech postižených přírodními katastrofami. V minulých letech EFA podporovala především vysokoškolské studenty a absolventy. V letošním roce podporuje i studenty ze středních škol.


Zdroj:European Fashion Accelerator

Partnery EFA jsou prestižní univerzity z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska, jejichž zástupci vybrali osm nejvýraznějších designérů z V4, kterými jsou: Anna Seháková a Klára Machatová z České republiky, Piroška Papp a Szilvia Farkasdy z Maďarska, Patrycja Segedyn a Tamara Avdieieva z Polska a Dominika Paška Parnická a Silvia Leitmannová ze Slovenska.


Zdroj:European Fashion Accelerator

Projekt podpořil mimo jiné i známého českého designéra Jiřího Kalfaře, který byl součástí EFA programu na začátku své kariéry. Od té doby byl součástí týdne módy v New Yorku a Londýně a slaví se svou udržitelnou módou úspěchy i jinde ve světě.

EFA program online:

Tým zajištující program EFA byl odhodlán i ve stávající situaci Covid19 v projektu pokračovat, a proto se rozhodli spustit letošní ročník online a tím nadále podpořit mladé studenty a absolventy módního designu. Online program nabídne prezentace kolekcí vybraných návrhářů a dostupnou nadstavbu univerzitního vzdělaní.

Fb: facebook.com/fashionaccelerator
Ig: efa_fashionaccelerator

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRÁŘI KAROLINA BOSÁKOVÁ EUROPEAN FASHION ACCELERATOR

Související články

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Zuzana Kubíčková a její POP ve Four Seasons

V rámci letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci i Zuzana Kubíčková. Tvorba její značky POP (název odkazuje jak na populární kulturu, tak na koncept prodeje, kdy můžeme Zuzaniny kolekce potkávat na různých pop-upech) je letos znatelně uvolněnější.

Celý článek

Street style z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je stále v plném proudu a všichni dobře víme, že k přehlídkám také neodmyslitelně patří street style.

Celý článek