dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

FASHIONCLASH: v holandském Maastrichtu se konal už 6. ročník mezinárodního festivalu mladých designérů

Přidat na Seznam.cz
Letošní ročník unikátního módního festivalu FASHIONCLASH byl pro naši návrhářskou scénu ještě úspěšnější než minulé ročníky. Účastnily se ho celkem čtyři české designérky.

Během módních přehlídek festivalu spojujícího začínající talenty, různé typy designu, kulturu a široké publikum, jsme mohli vidět nové kolekce Hany Frišonsové a Petry Ptáčkové, které zde svoji tvorbu prezentovaly už minulý rok. Jana Mikešová a Linda Zabilková pak vystavovaly a prodávaly svoji tvorbu na Designer marketu, konajícím se v rámci festivalu vůbec poprvé.

Snovou kolekci Petry Ptáčkové Dinner in the Abney Mountains, která měla premiéru na Mercedes-Benz Fashion Week Madrid jsme Vám již představovaly. Stejně jako ve Španělsku se i na maastrichtském FASHIONCLASH setkala s velkým úspěchem. Nejspíš právě proto, že platforma festivalu přesně koresponduje s Petřiným pojetím módy.

Další z talentovaných českých návrhářek Hana Frišonsová přijela na festival spojující začínající talenty, různé typy designu, kulturu a široké publikum, s novou kolekcí s příznačným názvem Futurehero. Vzhledem k použití stříbrné barvy, metalických odstínů a originálních masek na obličej totiž kolekce skutečně působí jako z budoucnosti. Zahrnuje pánské i dámské modely a její výhodou jsou téměř nekonečné možnosti variací.

Zdroje obrázků: fashionclash.nl

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI fashionclash PETRA PTÁČKOVÁ HANA FRIŠONSOVÁ JANA MIKEŠOVÁ LINDA ZABILKOVÁ Mercedes-Benz Fashion Week Madrid Dinner in the Abney Mountains

Související články

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek