dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Festival mladé módy Arcolor představil bohatý program nadcházejícího ročníku

Přidat na Seznam.cz
Dva dny nabité módou. Fashion marathon s Janou Mnaříkovu – neboli módní show přímo v ulicích Prahy, pop-up store, fashion talky, přehlídky finalistů soutěže ArFashion designer. To vše bude Arcolor 2014.

Ve středu uspořádali oganizátoři festivalu gurmánskou snídani pro novináře, kde představili program festivalu, odtajnili porotu soutěže ArFashion designer. Současná držitelka tohoto titulu Jana Minaříková premiérově představila kolekci, která se bude prezentovat na přehlídce v ulicích Prahy. Redakce Módy u toho nemohla chybět.

Festival mladé módy Arcolor bude tedy probíhat 12.-13. září 2014, opět v experimentálním prostoru NoD.

Náštěvníci se mohou v průběhu festivalu těšit na výběrový prodejní Pop-up store, nebo nově také na zajímavé fashion talky na témata Fashion Industry a Budování značek.

V pátek 12. 9. si určitě nenechte ujít unikátní přehlídku přímo v ulicích Prahy, tento rok nazvanou Fashion Marathon, kde představí módní návrhářka Jana Minaříková kolekci „Ukaž mi svou sbírku“, která je inspirovaná sbírkou známek jejího dědečka.
Trasa je pro tento rok skutečně dlouhá a vypadat bude takto: NoD - náměstí Republiky - metro B - Anděl - tramvaj - Palackého náměstí – Náplavka - Metro B - Můstek - Václavské náměstí - Staroměstské náměstí – NoD.

Na večer je poté plánována přehlídka spodního prádla Page Underwear Pavly Gerschonové, kde se v pomyslném souboji setká příjemné a zdravé spodní prádlo z nebarvené biobavlny. Proti němu nastoupí spodní prádlo z koženky a kovu, vytvořené přímo pro koncept této přehlídky. 
Druhou část přehlídky návrhářka představí modely, které vznikly z nově navázané spolupráce s hudebním vydavatelstvím Blakkwood.

                       

V sobotu se na finálovém večeru představí osm finalistů soutěže pro začínající oděvní tvůrce ArFashion designer. V tento večer bude k vidění na 80 modelů od nadějných talentů módního světa.
Také bude slavnostně vyhlášen absolutní vítěz, který symbolicky převezme titul ArFashion designer a mimo další ceny získá možnost představit svou následující kolekci v rámci přehlídky na nejdelším mole světa – tedy přímo v ulicích Prahy.

Finalisty soutěže i jejího vítěze vybere na základě zaslaných přihlášek odborná porota, kterou tento rok tvoří skutečně věhlasná jména.

Porotu tvoří:
držitelka titula Grand designér Monika Drápalová
uznávaná módní návrhářka Iška Fišárková
oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš
oděvní návrhářka a vedoucí katedry textilní tvorby VŠVU v Bratislavě prof. Julia Sabová, akad. mal. 

majitelka ateliéru Clarrise pořádající odborné Kurzy oděvní tvorby Ing. Klára Haunerová 
vítězka soutěže ArFashion designer 2011 MgA. Alžběta Presová

Kromě těchto užitečných informací a příjemných dojmů jsme si z tiskové konference odnesli také plné a spokojené žaludky. Snídani, připravenou organizátorkami, se totiž nedalo odolat. 
Nezapomeňtě si již nyní termín konání festivalu zapsat do diářů!

Foto: David Severin

Přidat na Seznam.cz
FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARCOLOR ARFASHION DESIGNER JANA MINAŘÍKOVÁ MONIKA DRÁPALOVÁ IŠKA FIŠÁRKOVÁ ČESLAV JAROŠ ALŽBĚTA PRESOVA KLÁRA HAUNEROVÁ PAVLA GERSCHONOVÁ

Související články

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Fashion networking na Life is Fashion

Odpolední networking ve středu 23. října v Institutu módní tvorby se ponese v duchu přednášek, praktických ukázek a představování jednotlivých návrhářů.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Značka Pietro Filipi představila na MBPFW 2019 ležérnost v kombinaci reflexních prvků

Vysoká noblesa, elegance, kvalitní materiály a zpracování. To přináší už 25 let na český trh značka Pietro Filipi, která se vrací opět na přehlídková mola. V jarní edici na MBPFW 2019 představila hravou kolekci s tradičními materiály a střihy.

Celý článek

Volnost a svoboda se smyslem pro detail od Moniky Drápalové na MBPFW 2019

Geniálně čisté linie s nápaditými detaily hlásající futuristickou předpověď od nadané Moniky Drápalové. Jaká je její celobílá kolekce? Vtipná sofistikovanost návrhářce nechybí.

Celý článek

Bohémský styl v podání Moniky Drápalové

Nádherná přehlídka plná inspirace a dechberoucích modelů byla k vidění na aktuálním designbloku v podání české návrhářky Moniky Drápalové.

Celý článek

Svezte se tento víkend v Praze novou vyhlídkovou tramvají

Vyhlídková tramvaj T3 Coupé nabízí požitek nejen z jízdy po Praze v polootevřeném voze, ale poskytne zážitek ze stylového interiéru. Svezte se už tento víkend.

Celý článek