dnes je 22.07.2018 a svátek má Magdaléna

Fotograf Oliviero Toscani v kampani, která hovoří o integraci druhých

Oliviero Toscani a United Color of Benetton se vracejí ke spolupráci v impozantní kampani. Tato dvojice v minulosti určovala historii módy.

Důležitým dnem, který představuje nový začátek spolupráce značky United Color of Benetton a fotografa Oliviero Toscani přináší kampaň, která se dost možná zapíše do módních dějin. Téma integrace, které je v Itálii velmi ožehavé je zachyceno z pohledu třídy osmadvaceti dětí, přičemž dohromady jde o třináct různých národností, pocházejících ze čtyř kontinentů.

Děti se na snímcích usmívají, naznačují, že jsou nejenom naší přítomností, ale především naší budoucností. Kampaň skýtá pouze dvě fotky. Na první je rozesmátá třída, za ní stojí černá tabule s nápisem „Ciao“ a na stole barevné pastelky s papíry. Na druhé fotce je devět dětí pocházejících například ze Senegalu, Filipín i Itálie. Děti jsou shromážděné kolem učitelky, která čte pohádku Pinocchio.

„Problémem současného světa je integrace,“ říká Toscani. „Budoucnost musíme stavět na tom, jak využijeme naši inteligenci k integraci druhých a k překonání obav.“ Tyto dva snímky jsou prvními vlaštovkami nadcházejícího rozsáhlého projektu na téma integrace, který Toscani předvede v rámci spolupráce se značkou United Color of Benetton.

Oliviero Toscani je pětasedmdesátiletý fotograf, který bojuje mimo jiné za zlepšení bezpečnosti silničního provozu, bojuje proti anorexii i proti násilí na ženách. Snaží se rovněž zvýšit povědomí o situaci opuštěných psů. To vše dělá skrze reklamní kampaně mnoha značek, ale také skrze výstavy a různé workshopy.

benettongroup.com

ZE SPOLEČNOSTI UNITED COLOR OF BENETTON OLIVIERO TOSCANI INTEGRACE KAMPAŇ

Související články

Meghan Markle vs. Harry Styles - kdo získá ocenění největší teenagerská ikona?

První člen královské rodiny, který byl kdy nominován na cenu módní ikona mládeže. Meghan ale nemá nic vyhráno. Šance má například i zpěvák Harry Styles. Kdo podle vás vyhraje?

Celý článek

Starbucks, Ikea i Lidl jdou vstříc obnovitelným zdrojům a recyklaci

Představte si 600 miliard papírových a plastových kelímků, který každý rok oběhnou celý svět. 1 procento z nich představují kelímky Starbucks. A to se společnost rozhodla změnit.

Celý článek

Hailey Baldwin a Justin Bieber se zasnoubili

Čeká nás tedy pořádná svatba. Zpěvák a idol dívek Justin Bieber si vezme topmodelku Hailey Baldwin. Zasnoubení oznámili na Instagramu.

Celý článek

Kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci vybral pro první oficiální spolupráci Vivienne Westwood

Módní svět obletěla v posledních dnech další novinka. Chystá se jedna z nejzajímavějších spoluprací za poslední desetiletí - Riccardo Tisci a Vivienne Westwood pro Burberry.

Celý článek

Pohled na pařížský street style v rámci Haute Couture fashion weeku

Týden té nejluxusnějí Haute Couture módy je za námi. Známý fotograf Phil Oh zachytil ty nezajímavější pouliční outfity, které stojí za prohlédnutí. 

Celý článek

Ve věku 74 let zemřel Carlo Benetton

Nejmladší ze čtyř sourozenců, kteří založili proslulou italskou módní značku United Colors of Benetton, zemřel v úterý 10. 7. 2018.

Celý článek

Heidi Klum navrhla vlastní plavky

Herečka Heidi Klum už si snad splnila všechna dětská přání. Vlastní řada kosmetiky, oblečení, doplňků a teď i plavek. Představila je v magazínu Ocen Drive.

Celý článek

Nikol Švantnerová ovládla Filmový festival v Karlových Varech

Které šaty na Filmovém festivalu v Karlových Varech vzbudily největší rozruch? Rozhodně ty, které oblékla Nikol Švantnerová.

Celý článek