dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Francie bude mít první stálou expozici o módě

Přidat na Seznam.cz
Zatímco Francie v minulosti hostila spousty módních výstav, nikdy neměla vlastní stálé muzeum módy. V roce 2019 se to změní!

Musée de la Mode de la Ville de Paris známé také jako Palais Galliera je muzeum módy a módní historie v jedné z pařížských částí. Muzeum slouží nejrůznějším výstavám, které se zde po určitém čase střídají. Bylo ale rozhodnuto, že v roce 2019 se otevře první permanentní výstava módy v celé Francii. Nové prostory budou složit k ukázání historie módy od osmnáctého století do přítomnosti. Stálá expozice může vzniknout díky bohaté finanční podpoře módního domu Chanel: "Ráda bych poděkovala domu Chanel za jeho cennou podporu muzea Palais Galliera. Díky tomuto sponzorování bude možno otevřít první francouzskou stálou expozici módy. Paříž je hrdá na to, že bude moci otevřít takto výjimečné místo a přivítat tady všechny své obyvatele a lidi z celého světa," pronesla k události starostka Paříže Anne Hidalgo.

vogue.co.uk ; wikiwand.com 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FRANCIE MUZEUM MÓDA FRANCOUZSKÁ MÓDA

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek