dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Pohled do minulosti očima dneška

Cesta kolem světa v podobě Gucci Pre-Fall kolekce je souhrn malých příběhů vtěsnaných do 86 jednotlivých modelů. Každý model nese v sobě jiné poselství. V mixu divokých vzorů, přepracovaných retro stylů, nádech 70. a 80. let ve střizích a netypického vrstvení se jeden podívá od Japonska po Afriku. Jednotlivé modely jsou stylizovány k dokonalosti včetně kabelky, ostatních doplňků a bot. Pro veřejnost často nenositelný trend ponožek a sandálů je silným stylistickým prvkem na mnoha fotografiích. 

Všední styl ala Gucci

Gucci se nebojí kombinací nového a starého. Ještě horká kolekce je fotografována v UNESCO prostorách prastarých archeologických parků v Itálii. Pro značku Gucci typické italské prostředí, které je pozadím kontrastujících divokých modelů. Logo zůstává trendovým symbolem značky i nadále na látkách a kabelkách, ale není již tak přednostně k vidění jako minulou sezónu. Modelky jsou fotografovány, jak konzumují sladkosti, pijí limonádu nebo jí sendviče. Gucci se snaží vykreslit své modely, jako součást běžného života. Nechce, aby byly viděny, jako nadpozemské, nedosažitelné...

Elegantní tepláky

Tepláky v luxusních materiálech se nenápadně prolínají celou kolekcí. Jsou k vidění pod šaty, kaftany, sukněmi... Mají přispět k pocitu pohodlí. Obleky jsou nyní i s vestou a kaftany v tom nejkrásnějším brokátovém provedení. Večerní šaty jsou jako z pohádky o večernici. Záplava hvězd, flitrů a třpytu. Limitovaná kolekce Gucci Pre-Fall 2019 bude v knižním provedení v prodeji na podporu zachování celosvětového kulturního dědictví UNESCO s podporou udržitelné Gucci módy. 

Zdroj; vogue.com, pinterets.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GUCCI PRE FALL 2019 UNESCO

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

TOP 26 nejkrásnějších plesových šatů od návrhářských špiček

Blíží se plesová sezóna. Večerní róba je klíčovým vyjádřením sebe samé. Co nabízí nejluxusnější značky a mistři v oboru? Výběr toho nejlepšího zde… 

Celý článek

Prada v nové kampani představila západ slunce připomínající peklo

Západ slunce v opravdu velkém provedení působí, spíše jako by samotné peklo vystoupilo na zem. Netradičně pojatá kampaň je z rukou fotografa Willy Vanderperre.

Celý článek

Nejoblíbenější návrhář celebrit pro rok 2018: Marc Jacobs

Geniální kreace od Marca Jacobse si zamilovaly celebrity mnoha zemí při každé významné příležitosti během tohoto roku. Jaké je jeho tajemství?

Celý článek

Maxmara se v kolekci Pre-Fall 2019 inspiroval svou kamarádkou baletkou

Blízký vztah návrháře a kamarádky, profesionální baletky se hluboce otiskl do jeho nejnovější tvorby. Jak vypadá šatník pro balerínu?

Celý článek

Barevná paleta vyzdvihla kolekci Salvatore Ferragamo Pre-Fall 2019

Nová Pre-Fall 2019 kolekce módního domu Salvatore Ferragamo byla plná měkkých konstrukcí a elegantních střihů. Inspirací pro barevnou paletu se staly obrazy italského malíře Bronzina.

Celý článek