dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Přidat na Seznam.cz
Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Pohled do minulosti očima dneška

Cesta kolem světa v podobě Gucci Pre-Fall kolekce je souhrn malých příběhů vtěsnaných do 86 jednotlivých modelů. Každý model nese v sobě jiné poselství. V mixu divokých vzorů, přepracovaných retro stylů, nádech 70. a 80. let ve střizích a netypického vrstvení se jeden podívá od Japonska po Afriku. Jednotlivé modely jsou stylizovány k dokonalosti včetně kabelky, ostatních doplňků a bot. Pro veřejnost často nenositelný trend ponožek a sandálů je silným stylistickým prvkem na mnoha fotografiích. 

Všední styl ala Gucci

Gucci se nebojí kombinací nového a starého. Ještě horká kolekce je fotografována v UNESCO prostorách prastarých archeologických parků v Itálii. Pro značku Gucci typické italské prostředí, které je pozadím kontrastujících divokých modelů. Logo zůstává trendovým symbolem značky i nadále na látkách a kabelkách, ale není již tak přednostně k vidění jako minulou sezónu. Modelky jsou fotografovány, jak konzumují sladkosti, pijí limonádu nebo jí sendviče. Gucci se snaží vykreslit své modely, jako součást běžného života. Nechce, aby byly viděny, jako nadpozemské, nedosažitelné...

Elegantní tepláky

Tepláky v luxusních materiálech se nenápadně prolínají celou kolekcí. Jsou k vidění pod šaty, kaftany, sukněmi... Mají přispět k pocitu pohodlí. Obleky jsou nyní i s vestou a kaftany v tom nejkrásnějším brokátovém provedení. Večerní šaty jsou jako z pohádky o večernici. Záplava hvězd, flitrů a třpytu. Limitovaná kolekce Gucci Pre-Fall 2019 bude v knižním provedení v prodeji na podporu zachování celosvětového kulturního dědictví UNESCO s podporou udržitelné Gucci módy. 

Zdroj; vogue.com, pinterets.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GUCCI PRE FALL 2019 UNESCO

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek