dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Přidat na Seznam.cz
Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Pohled do minulosti očima dneška

Cesta kolem světa v podobě Gucci Pre-Fall kolekce je souhrn malých příběhů vtěsnaných do 86 jednotlivých modelů. Každý model nese v sobě jiné poselství. V mixu divokých vzorů, přepracovaných retro stylů, nádech 70. a 80. let ve střizích a netypického vrstvení se jeden podívá od Japonska po Afriku. Jednotlivé modely jsou stylizovány k dokonalosti včetně kabelky, ostatních doplňků a bot. Pro veřejnost často nenositelný trend ponožek a sandálů je silným stylistickým prvkem na mnoha fotografiích. 

Všední styl ala Gucci

Gucci se nebojí kombinací nového a starého. Ještě horká kolekce je fotografována v UNESCO prostorách prastarých archeologických parků v Itálii. Pro značku Gucci typické italské prostředí, které je pozadím kontrastujících divokých modelů. Logo zůstává trendovým symbolem značky i nadále na látkách a kabelkách, ale není již tak přednostně k vidění jako minulou sezónu. Modelky jsou fotografovány, jak konzumují sladkosti, pijí limonádu nebo jí sendviče. Gucci se snaží vykreslit své modely, jako součást běžného života. Nechce, aby byly viděny, jako nadpozemské, nedosažitelné...

Elegantní tepláky

Tepláky v luxusních materiálech se nenápadně prolínají celou kolekcí. Jsou k vidění pod šaty, kaftany, sukněmi... Mají přispět k pocitu pohodlí. Obleky jsou nyní i s vestou a kaftany v tom nejkrásnějším brokátovém provedení. Večerní šaty jsou jako z pohádky o večernici. Záplava hvězd, flitrů a třpytu. Limitovaná kolekce Gucci Pre-Fall 2019 bude v knižním provedení v prodeji na podporu zachování celosvětového kulturního dědictví UNESCO s podporou udržitelné Gucci módy. 

Zdroj; vogue.com, pinterets.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA GUCCI PRE FALL 2019 UNESCO

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek