dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Halima Aden jako první modelka v burkinách pro Sport Illustrated

Přidat na Seznam.cz
Tato muslimsko-somálská krásná modelka se stala první představitelkou v historii, která pózovala pro pánský magazín v burkinách a hidjábu.

Americký fotografický magazín pro muže se od roku 1964 vydává jednou ročně, zaměřuje se na dámské plavkové představení známých tváří a jejich křivek. Nejednou se v tomto miliony odběratelském časopise objevily i krásky z České republiky.

Proto i pánské reakce na letošní obálku, kde pózuje Halima v burkinách, jsou velmi smíšené. „Kdyby šlo o katalog plavek, tak bych si ho klidně koupil, ale tohle je časopis věnovaný mužům.“ Znělo v komentářích… Pro 21letou krásku z Keni to však znamená mnohem více. „Mladé muslimské ženy potřebují vědět, že se v burkinách mohou zapojit do plaveckého týmu, zúčastnit se plavání ve škole a jít se svými přáteli na pláž.“ 

Modelka Halima Aden, která vyrůstala v uprchlickém táboře, než se přestěhovala do USA, si váží tohoto historického kroku, díky kterému boří světové bariéry. „V hidžábu vidíme pracovat političky, podnikatelky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, jsem nesmírně šťastná a poctěna, že mi Sport Illustrated dal příležitost nafotit obálku v burkinách.

Na svém instagramu posílá vzkaz: „Neměňte sama sebe, změňte hru! Být na titulce Sport Illustrated mě neskutečně přesahuje. Posílám tímto zprávu mým lidem, že ženy ze všech různých koutů, vzhledu, výchovy… mohou společně stát a být oslavovány.”

zdroj: Instagram

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI PÁNSKÝ MAGAZÍN PLAVKY BURKINI

Související články

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek

Nevíte, jak se obléct na ples? Inspirujte se u celebrit, co vyrazily na Český ples!

Plesová sezona je v plném proudu, a pokud vám stejně jako nám přijde jako špatný nápad oblékat šaty z maturitního plesu, který se odehrál už před několika lety, vyrazte do půjčoven a obchodů! Před tím se ale podívejte na nejkrásnější róby, které se objevily na Českém plese.

Celý článek

Plesové rukavičky hlásí comeback v novém hávu

Milovala je princezna Diana i herečka Audrey Hepburn. Postupem doby se však začaly vytrácet jak z hollywoodských šatníků, tak z haute couture kolekcí plesových šatů předních módních domů. Jsou tu ale po čase zpět - plesové rukavičky.

Celý článek