dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Halima Aden jako první modelka v burkinách pro Sport Illustrated

Přidat na Seznam.cz
Tato muslimsko-somálská krásná modelka se stala první představitelkou v historii, která pózovala pro pánský magazín v burkinách a hidjábu.

Americký fotografický magazín pro muže se od roku 1964 vydává jednou ročně, zaměřuje se na dámské plavkové představení známých tváří a jejich křivek. Nejednou se v tomto miliony odběratelském časopise objevily i krásky z České republiky.

Proto i pánské reakce na letošní obálku, kde pózuje Halima v burkinách, jsou velmi smíšené. „Kdyby šlo o katalog plavek, tak bych si ho klidně koupil, ale tohle je časopis věnovaný mužům.“ Znělo v komentářích… Pro 21letou krásku z Keni to však znamená mnohem více. „Mladé muslimské ženy potřebují vědět, že se v burkinách mohou zapojit do plaveckého týmu, zúčastnit se plavání ve škole a jít se svými přáteli na pláž.“ 

Modelka Halima Aden, která vyrůstala v uprchlickém táboře, než se přestěhovala do USA, si váží tohoto historického kroku, díky kterému boří světové bariéry. „V hidžábu vidíme pracovat političky, podnikatelky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, jsem nesmírně šťastná a poctěna, že mi Sport Illustrated dal příležitost nafotit obálku v burkinách.

Na svém instagramu posílá vzkaz: „Neměňte sama sebe, změňte hru! Být na titulce Sport Illustrated mě neskutečně přesahuje. Posílám tímto zprávu mým lidem, že ženy ze všech různých koutů, vzhledu, výchovy… mohou společně stát a být oslavovány.”

zdroj: Instagram

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI PÁNSKÝ MAGAZÍN PLAVKY BURKINI

Související články

Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL

Oblékněte se i při sportu do krásných jasných barev. Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL pro stylové a pozitivní holky, pro které je sport nedílnou součástí života! Vyzpovídali jsme zakladatelku společnosti Martinu Prokopovou, která se drží svého krásného motta:

 

 

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Váš chytrý šatník: podzimní kolekce Lindex

Otevřít skříň, vybrat ty pravé kousky a do pár minut odejít. Sen každé ženy! Ovšem nyní se může stát skutečností. Oděvní značka Lindex vám s tím totiž hravě pomůže.

Celý článek

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek