dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Haute couture kolekce módního domu Dior byla zasazena do pohádkového světa

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri představila novou couture kolekci domu Dior prostřednictvím krátkého filmu s názvem Mýtus o Diorovi. Chiuri novou podzimní a zimní sbírkou originálně vzdala hold vysokému krejčovství. 

Zdroj: Dior.com

Módní dům Dior, stejně jako ostatní značky, musel kvůli koronavirové pandemii svou couture přehlídku odprezentovat online. Maria Grazia Chiuri se proto rozhodla pojmout celou show trochu jinak. Modely byly vytvořené ve velikostech vhodných pro panenky a byly představeny na figurínách s rozmanitou instalací různých předmětů v pozadí. Kolekce byla odprezentovaná skrze téměř patnáctiminutový film s názvem Mýtus o Diorovi, který režíroval Ital Matteo Garrone. Ten se v minulosti podílel na filmech Pinnochio (2019) či Dogman (2018) a jedná se tak o zkušeného režiséra.  

 

Chiuri se inspirovala konceptem Théâtre de la Mode, který fungoval v letech 1945 až 1946. Tehdy se pařížští návrháři rozhodli, protože svět sužovala 2. světová válka a bylo málo textilního materiálu, že budou vytvářet oblečení pro panenky. V pařížském muzeu Louvru byly tyto modely časem vystaveny a bylo až s podivem, s jakou pečlivostí je návrháři stvořili. S těmito mini modely jezdili designéři po celém světě a vydělávali peníze, které poté dávali francouzským přeživším z války. 

Kreativní ředitelka módního domu Dior se pomocí této kolekce rozhodla vzdát hold pečlivému krejčovství a také kinematografii. Sbírka byla jakýmsi průřezem Diorovskou historií a nechyběly ani slavné siluety, jež poprvé představil Christian Dior ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století. Kolekce obsahovala také romantické blůzy s balonovými rukávy, vypasované kabátky, elegantní róby s bohatým zdobením, dlouhé pláště i široké sukně. 


Zdroj: Dior.com


Zdroj: Dior.com


Zdroj: Dior.com


Zdroj: Dior.com


Zdroj: Dior.com

Přidat na Seznam.cz
CHRISTIAN DIOR DIOR MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARIA GRAZIA CHIURI

Související články

Fashion must have: Srpen provází láska

Srpen je vrcholem letní sezóny, užíváme si ho všemi doušky, nosíme výstřední outfity, prožíváme lásku napříč všemi kontinenty a objevujeme nová zákoutí České republiky. Láka je ve vzduchu!

Celý článek

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

Celý článek

Eiffelova věž, Seina a Balmain. Nová přehlídka francouzské značky byla plná elegance a pravého couture

Kreativní ředitel Olivier Rousteing zvolil řeku Seinu jako molo pro představení nové couture kolekce na sezonu podzim a zima. Hravé modely hýřící všemi barvami, modré nebe s mraky a Paříž v pozadí vytvářely dohromady nezapomenutelnou atmosféru.

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Jak docílit přirozeného obočí

Obočí. Jedno velké téma, které rozdělí ženy minimálně na dvě skupiny. Ty, které ho řeší a ty, které se o jeho úpravu vůbec nezajímají. My vám ukážeme několik jednoduchých triků, a hlavně skvělé produkty, se kterými budete chtít vaše obočí upravovat každý den. Dokonalé obočí totiž dokáže divy.

Celý článek