dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Přidat na Seznam.cz
Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Dominiku známe hlavně jako Romanu ze seriálu Most!, kde ztvárnila servírku a partnerku hospodského Edy, kterého hrál Michal Isteník. Ale tato dáma nám toho nabízí mnohem víc, než jen humor a nadhled.

Dominiko, jaké jsou Vaše způsoby boje s fast fashion, tedy módou, která je méně kvalitní, cenově dostupná a zboží se v obchodech mění v čím dál tím kratších časových intervalech?

Můj způsob boje je velmi prostý. Jednoduše jsem přestala být pro fast fashion zákazníkem. Vybírám oblečení, které je nadčasové, které se mi bude líbit i po nějaké době a nepodléhám rychle se měnícím trendům. Když mi nějaké oblečení nepasuje, dávám mu možnost v obchodech, ve kterých dostává druhou šanci. 

Zaměřujete se na ekologickou nezávadnost nejen ve výběru materiálu, ale hlídáte i původ výroby látky. Se kterými dodavateli tedy spolupracujete, z jakých jsou zemí, jak jste na ně v široké nabídce narazila a věnují se také ekologické otázce při výrobě?

V době masové průmyslové módy s negativním vlivem na životní prostředí a špatnými pracovními podmínkami je nutné vyrábět oblečení jiným způsobem. White Sage si zakládá jak na důsledném výběru dodavatelů materiálů, kteří podléhají nejpřísnějším certifikacím a standardům, které ve světě módy máme (GOTS a Fair wear foundation), tak na pečlivém výběru šicí dílny s ohledem na evropské pracovní podmínky. 

Jak byste charakterizovala svou novou kolekci pod značkou White Sage, kterou představíte na pop-upu Life is fashion 21. března?

Myšlenka White Sage je nabídnout slušivé, rafinované, ženské a odlišné modely z kvalitních a netypických materiálů. Do budoucna přemýšlím o dalších velmi zajímavých textiliích. 

Kdy jste začala přemýšlet nad vlastní tvorbou v oblasti módy a co bylo největšími impulsy k realizaci?

Chyběla mi nabídka oblečení, které by spojilo estetickou stránku s tou etickou. Proto jsem se rozhodla založit svou vlastní značku, která toto všechno splňuje. 

Jako herečka pracujete s kostýmními výtvarníky, jak to podle Vás funguje v televizi a divadle? Recykluje se, šije se z kvalitních materiálů? Jsou profesionálové v oboru, kteří oblékají mnoho lidí a kteří s oblečením pracují dennodenně, šetrněji než běžný konzument?

To je asi těžká otázka. Záleží na typu projektu a finančních prostředcích na něj. Bohužel se většinou na tyto věci nehledí, spíše jak vyjít vstříc rozpočtu. 


 

Jaké značky, kromě té své vlastní ráda nosíte Vy?

Ráda hledám butikové obchůdky v zahraničí, vždy si ráda něco přivezu z cest a podporuju tvorbu českých módních návrhářů. Není pro mě rozhodující značka. 

Kdybyste měla poradit člověku, který by chtěl jít podobným směrem jako Vy, tedy vytvářet oblečení podle svých potřeb a vkusu, jaké základní rady byste mu dala? Měl by se připravit na něco nepříjemného? 

Klíčová věc je najít spolehlivou šicí dílnu. Dobrou švadlenku je potřeba si hýčkat. 

Co pro Vás osobně znamená slovo móda?

Móda pro mě znamená být sama sebou. Dotváření vnější osobnosti, jakéhosi dojmu na první pohled. Může dodat sebevědomí, ale jsou pro mě mnohem důležitější aspekty, podle kterých se řídím než podle toho, co má člověk na sobě.

Pop-up Life is Fashion s podtitulem Street Style Fashion proběhne ve čtvrtek 21. března v pražském bytě na adrese Nekázanka 9. V tomto interaktivním módním butiku kromě White Sage potkáte také značku TAM ARA, Romana Humlíčka, REMON, KIDE a OVÁ. Tváří letošního ročníku je uznávaný návrhář Pavel Berka. Tedy neváhejte a přijďte!

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ZE SPOLEČNOSTI DOMINIKA BÝMOVÁ LIFE IS FASHION DOMÁCÍ TVORBA WHITE SAGE ROZHOVOR FASHION DAYS BY DOMINIKA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek