dnes je 24.05.2019 a svátek má Jana

Herečka Erika Stárková: Martensky nosím od léta do jara

Přidat na Seznam.cz
Talentovaná herečka oplývá nejen uměleckým nadáním, ale i unikátním přístupem k módě. Co si ráda obléká a co naopak nikdy? Co má společného v módě s ikonickou rolí Dáši?

Erika Stárková je divadelní i filmová herečka, která se do povědomí veřejnosti zapsala zejména fenomenálním ztvárněním transsexuální Dáši v seriálu Most! Erika se však věnuje herectví už dlouho. Působí hlavně v divadlech, ale i ve filmu. Česká herečka je zaneprázdněná prací, ve které je úžasná, ale má ráda i módu. A to po svém. V doprovodu stylových fotografií od Maxmiliana Denker se nechte unést touto inspirativní mladou ženou. 

Jaký máte vztah k módě? Podle dostupných fotografií v médiích se ráda oblékáte do mixu stylů, které jsou blízké londýnskému stylu označovaným QUIRKY. Jde o kombinaci unikátních vintage kousků s klasickými značkami, jako je Dr. Martens, vintage šaty, objemné klasické kabáty...

Já jsem ani netušila, že můj NESTYL má název a STYL (smích). Oblékám se absolutně podle nálady a rozpoložení. Někdy i třikrát denně. Míchám absolutně vše, co mne napadne. Hodně mě inspiruje cizina. Kdykoliv tam jedu, vždy se odvážu mnohem víc a oblékám si mnohem odvážnější kousky. Martensky nosím od léta do jara. Furt! Ty nikdy neomrzí! Hodně upřednostňuji bazary a second handy. Jsem ráda, když jsou látky v oběhu. Šetří se tím planeta, peníze a lidská síla. Mám ale i pár značkových kousků. Oblíbená je značka Wolfgang.

Bez čeho se ve svém šatníku rozhodně neobejdete a proč? A co naopak nesnášíte a nikdy byste si neoblékla?

Bez pohodlného oblečení. Nikdy bych si neoblékla kus, který záměrně potlačuje ženskost. 

Už nyní je postava Dáši ze seriálu Most! ikonickou. Řekla byste, že máte stylově něco společného, nebo je naprosto odlišná od Vašeho osobního vkusu?

Dáša má diametrálně odlišný vkus než Erika. Ale jedno mají společné: chtěly působit co nejženštěji. A i v domácím oblečeni se pohybují s ladností.

Strávila jste mnoho času v komunitě transsexuálů a ti se dokážou dokonale nalíčit a obléci. Neinspirovali Vás někdy k nějakému typu líčení nebo i v módě?

Já jsem trávila více času mezi Travestity, Jsou mnohem odvážnější. Flitry mají všude, i na řasách. Boží! Je tam velká barvitost. Baví mě to. Transsexuálové neboli trans-gender jsou normální křehké ženy. Dávají přednost jednoduchosti, aby vynikla ženská přirozenost. Samozřejmě, že mě inspirují. Umí o sebe s jemností a láskou pečovat. 

Máte v oblibě nějakého českého návrháře nebo značku nebo spíše třeba ze zahraničí?

Nemám nejoblíbenější, ale líbí se mi značka WOLFGANG. Má jednoduché a čisté linie. Je to česká originální výroba. Mají skvělý koncept! Jejich motto je: „Každý kousek vyjádří tvoji identitu, způsob myšlení, svobodu a pocit ze sebe...!” Zajděte do jejich obchodu na Benediktská 5. Staňte se členem smečky.

 

Zdroj: Erika Starkova, Maxmilian Denker

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ERIKA STÁRKOVÁ HEREČKA MOST! DÁŠA MAXMILIAN DENKER OSOBITÝ STYL

Související články

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek