dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Herečka Erika Stárková: Martensky nosím od léta do jara

Přidat na Seznam.cz
Talentovaná herečka oplývá nejen uměleckým nadáním, ale i unikátním přístupem k módě. Co si ráda obléká a co naopak nikdy? Co má společného v módě s ikonickou rolí Dáši?

Erika Stárková je divadelní i filmová herečka, která se do povědomí veřejnosti zapsala zejména fenomenálním ztvárněním transsexuální Dáši v seriálu Most! Erika se však věnuje herectví už dlouho. Působí hlavně v divadlech, ale i ve filmu. Česká herečka je zaneprázdněná prací, ve které je úžasná, ale má ráda i módu. A to po svém. V doprovodu stylových fotografií od Maxmiliana Denker se nechte unést touto inspirativní mladou ženou. 

Jaký máte vztah k módě? Podle dostupných fotografií v médiích se ráda oblékáte do mixu stylů, které jsou blízké londýnskému stylu označovaným QUIRKY. Jde o kombinaci unikátních vintage kousků s klasickými značkami, jako je Dr. Martens, vintage šaty, objemné klasické kabáty...

Já jsem ani netušila, že můj NESTYL má název a STYL (smích). Oblékám se absolutně podle nálady a rozpoložení. Někdy i třikrát denně. Míchám absolutně vše, co mne napadne. Hodně mě inspiruje cizina. Kdykoliv tam jedu, vždy se odvážu mnohem víc a oblékám si mnohem odvážnější kousky. Martensky nosím od léta do jara. Furt! Ty nikdy neomrzí! Hodně upřednostňuji bazary a second handy. Jsem ráda, když jsou látky v oběhu. Šetří se tím planeta, peníze a lidská síla. Mám ale i pár značkových kousků. Oblíbená je značka Wolfgang.

Bez čeho se ve svém šatníku rozhodně neobejdete a proč? A co naopak nesnášíte a nikdy byste si neoblékla?

Bez pohodlného oblečení. Nikdy bych si neoblékla kus, který záměrně potlačuje ženskost. 

Už nyní je postava Dáši ze seriálu Most! ikonickou. Řekla byste, že máte stylově něco společného, nebo je naprosto odlišná od Vašeho osobního vkusu?

Dáša má diametrálně odlišný vkus než Erika. Ale jedno mají společné: chtěly působit co nejženštěji. A i v domácím oblečeni se pohybují s ladností.

Strávila jste mnoho času v komunitě transsexuálů a ti se dokážou dokonale nalíčit a obléci. Neinspirovali Vás někdy k nějakému typu líčení nebo i v módě?

Já jsem trávila více času mezi Travestity, Jsou mnohem odvážnější. Flitry mají všude, i na řasách. Boží! Je tam velká barvitost. Baví mě to. Transsexuálové neboli trans-gender jsou normální křehké ženy. Dávají přednost jednoduchosti, aby vynikla ženská přirozenost. Samozřejmě, že mě inspirují. Umí o sebe s jemností a láskou pečovat. 

Máte v oblibě nějakého českého návrháře nebo značku nebo spíše třeba ze zahraničí?

Nemám nejoblíbenější, ale líbí se mi značka WOLFGANG. Má jednoduché a čisté linie. Je to česká originální výroba. Mají skvělý koncept! Jejich motto je: „Každý kousek vyjádří tvoji identitu, způsob myšlení, svobodu a pocit ze sebe...!” Zajděte do jejich obchodu na Benediktská 5. Staňte se členem smečky.

 

Zdroj: Erika Starkova, Maxmilian Denker

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ERIKA STÁRKOVÁ HEREČKA MOST! DÁŠA MAXMILIAN DENKER OSOBITÝ STYL

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek