dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Herečka Erika Stárková: Martensky nosím od léta do jara

Přidat na Seznam.cz
Talentovaná herečka oplývá nejen uměleckým nadáním, ale i unikátním přístupem k módě. Co si ráda obléká a co naopak nikdy? Co má společného v módě s ikonickou rolí Dáši?

Erika Stárková je divadelní i filmová herečka, která se do povědomí veřejnosti zapsala zejména fenomenálním ztvárněním transsexuální Dáši v seriálu Most! Erika se však věnuje herectví už dlouho. Působí hlavně v divadlech, ale i ve filmu. Česká herečka je zaneprázdněná prací, ve které je úžasná, ale má ráda i módu. A to po svém. V doprovodu stylových fotografií od Maxmiliana Denker se nechte unést touto inspirativní mladou ženou. 

Jaký máte vztah k módě? Podle dostupných fotografií v médiích se ráda oblékáte do mixu stylů, které jsou blízké londýnskému stylu označovaným QUIRKY. Jde o kombinaci unikátních vintage kousků s klasickými značkami, jako je Dr. Martens, vintage šaty, objemné klasické kabáty...

Já jsem ani netušila, že můj NESTYL má název a STYL (smích). Oblékám se absolutně podle nálady a rozpoložení. Někdy i třikrát denně. Míchám absolutně vše, co mne napadne. Hodně mě inspiruje cizina. Kdykoliv tam jedu, vždy se odvážu mnohem víc a oblékám si mnohem odvážnější kousky. Martensky nosím od léta do jara. Furt! Ty nikdy neomrzí! Hodně upřednostňuji bazary a second handy. Jsem ráda, když jsou látky v oběhu. Šetří se tím planeta, peníze a lidská síla. Mám ale i pár značkových kousků. Oblíbená je značka Wolfgang.

Bez čeho se ve svém šatníku rozhodně neobejdete a proč? A co naopak nesnášíte a nikdy byste si neoblékla?

Bez pohodlného oblečení. Nikdy bych si neoblékla kus, který záměrně potlačuje ženskost. 

Už nyní je postava Dáši ze seriálu Most! ikonickou. Řekla byste, že máte stylově něco společného, nebo je naprosto odlišná od Vašeho osobního vkusu?

Dáša má diametrálně odlišný vkus než Erika. Ale jedno mají společné: chtěly působit co nejženštěji. A i v domácím oblečeni se pohybují s ladností.

Strávila jste mnoho času v komunitě transsexuálů a ti se dokážou dokonale nalíčit a obléci. Neinspirovali Vás někdy k nějakému typu líčení nebo i v módě?

Já jsem trávila více času mezi Travestity, Jsou mnohem odvážnější. Flitry mají všude, i na řasách. Boží! Je tam velká barvitost. Baví mě to. Transsexuálové neboli trans-gender jsou normální křehké ženy. Dávají přednost jednoduchosti, aby vynikla ženská přirozenost. Samozřejmě, že mě inspirují. Umí o sebe s jemností a láskou pečovat. 

Máte v oblibě nějakého českého návrháře nebo značku nebo spíše třeba ze zahraničí?

Nemám nejoblíbenější, ale líbí se mi značka WOLFGANG. Má jednoduché a čisté linie. Je to česká originální výroba. Mají skvělý koncept! Jejich motto je: „Každý kousek vyjádří tvoji identitu, způsob myšlení, svobodu a pocit ze sebe...!” Zajděte do jejich obchodu na Benediktská 5. Staňte se členem smečky.

 

Zdroj: Erika Starkova, Maxmilian Denker

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ERIKA STÁRKOVÁ HEREČKA MOST! DÁŠA MAXMILIAN DENKER OSOBITÝ STYL

Související články

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Český režisér a umělec Jakub Jahn odstartoval svou výstavu snů

Výstava s názvem SWEET DREAMS přináší nahlédnutí do zákulisí české módní scény. Není to však jen móda, kterou chce umělec divákům představit.  

Celý článek

14. ročník módního večera Fashion Stars Night nás upřímně oslovil

Pražská křižovatka kostel sv. Anny opět ožil módními přehlídkami. Přijali jsme pozvání a šli kouknout na nové kolekce čtyř designérů z Česka a Slovenska.  

Celý článek

Těsně před porodem, ale přesto v modelech přímo z přehlídek! Meghan Markle je šik.

Za několik týdnů má porodit, ale to vévodkyni Meghan nebrzdí v tom, aby si oblékla ty nejkrásnější modely přímo z přehlídkových mol. Tentokrát zvolila kousky od Erdem a Victoria Beckham. 

Celý článek