dnes je 01.12.2022 a svátek má Iva

Hermès představil novou verzi nadčasových hodinek Nantucket

Přidat na Seznam.cz
Francouzský módní dům Hermès vytvořil zcela novou verzi hodinek, která v sobě snoubí dva ikonické modely. Jedním z nich jsou obdélníkové hodinky a druhým řetězový řemínek. 

Zdroj: lacotedesmontres.com

Řetězy zažívají v módním průmyslu veliký návrat. Není proto divu, že se k němu vrátil i módní dům Hermès. Vytvořil hodinky, z jehož designu dýchá historie. Samotné obdélníkové hodinky jsou okamžitě rozpoznatelné díky slavnému hranatému pouzdru, čemuž se také říká 'obdélník v obdélníku'. Navrhl je tehdejší kreativní ředitel Henri d'Origny v roce 1991. Místo koženého řemínku, který byl vždy součástí těchto tradičních hodinek, se ale módní dům rozhodl pro tzv. řetězový řemínek. Jeho historie sahá ještě dál, a to do roku 1938, kdy je navrhl kreativní ředitel doplňků Robert Dumas.

Hodinky by se daly charakterizovat těmito slovy: „Když se tradice elegantně spojí s trendy.” Pouzdro na hodinky je vyrobeno v hodinářských dílnách Hermés a je volně zdobeno diamanty. Samotné hodinky jsou k dostání ve zlatém nebo ocelovém provedení. 


Zdroj: lacotedesmontres.com


Zdroj: lacotedesmontres.com


Zdroj: lacotedesmontres.com

Přidat na Seznam.cz
HERMÉS DÁMSKÉ HODINKY watch DOPLŇKA A ŠPERKY MÓDNÍ NÁVRHÁŘI

Související články

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Minimalistické šperky – víte, jak je správně nosit a kombinovat?

Minimalismus prostupuje všemi oblastmi designu, včetně módy a šperků. A právě minimalistické šperky není těžké si zamilovat a pustit si je k tělu.

Celý článek