dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Historie časopisu Elle

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

zdroj: pixbay.com

Elle. Další perla v oblasti módních magazínů nejen pro ženy. Čtyři písmena, které každý zná. Ale víte, jak to celé začalo a kdo stál u zrodu tohoto časopisu módy?

Skokem do historie

První číslo vyšlo v roce 1945, tedy po ukončení 2. světové války. U jeho vzniku stáli Hélène Lazareffová, Pierre Lazareff a Marcelle Auclair. Právě Hélène měla bohaté zkušenosti s psaním pro časopisy Vogue a Harper’s Bazaar, které využila u zrodu nového časopisu.

zdroj: pinterest.com

Zpočátku magazín obsahoval pouze 20 stran. Náplň časopisu byla složená z receptů, článků o slavných osobnostech a samozřejmě trendů ze světa módy. Jako jeden zmála Elle používal barevné fotografie, což nebylo na tu dobu zvykem. Už od počátku se zaměřoval především na ženskou část populace ve věku 18 až 50 let. Později se stal časopis módním vzorem pro mnohé a začal spolupracovat s pařížskými obchodními domy. Elle byl jeden z prvních, který podpořil Coco Chanel a její kostýmky nebo začínajícího návrháře Pierra Cardina.

zdroj: pixbay.com

V roce 1959 se stal ředitelem Peter Knapp a vtisknul časopisu tvář, jakou známe dnes. Elle dnes vychází v 60 zemích světa s 33 webovými stránkami v různých jazycích. Časopis začal více obsahovat informace o zdravém životním stylu, pravidelném cvičení, rozhovorech a beauty tipech.

zdroj: pinterest.com

Elle v ČR

První číslo v České republice vyšlo v dubnu 1994 a na obálce byla známá modelka Daniela Peštová s růžovým boa. Helena-Kateřina Fialová byla u nás první šéfredaktorkou. V jeho čele stála od roku 1994 do roku 2002. Nynější šéfredaktorka je Valentina Nízká. „Valentina ztělesňuje novou generaci novinářů, která umí tvořit obsah s přesahem takovou formou, že zaujme všechny druhy publika – čtenáře printu či onlinu, followery a fanoušky i ty, co přijdou osobně na event. V době, kdy se možnosti komunikace s cílovou skupinou mění z roku na rok, je Valentina ideální volbou pro vedení ikonické značky Elle. "Jsem ráda, že ji můžeme společně dále posouvat kupředu,“ uvádí publisherka Elle Monika Szeroczyńska. V průměru se každý měsíc prodává cca 23 tisíc tištěných kopií.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ ELLE ČASOPIS ELLE MAGAZÍN MÓDA HISTORIE ČASOPISU MÓDNÍ MAGAZÍN

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Dárky, se kterými letos potěšíte své blízké

Vánoční dárky letos budeme asi řešit hlavně online. A vlastně, proč ne? Užijte si nakupování z pohodlí domova. My vám to alespoň trochu usnadníme. Dali jsme dohromady více jak 20 tipů na vánoční dárky, se kterými letos určitě potěšíte své blízké.

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Celý článek

Zimní trendy pro rok 2021

Trendy se každý rok mění. Občas přijdou trendy nové, někdy dojde k recyklaci. Co si pro nás chystá rok 2021? To jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se vám některý trend líbí, nebojte se a noste ho již nyní. Nikdy není brzy nebo pozdě. Móda je proměnlivá, a to je na ní to nejlepší.

Celý článek