dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Historie časopisu Elle

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

zdroj: pixbay.com

Elle. Další perla v oblasti módních magazínů nejen pro ženy. Čtyři písmena, které každý zná. Ale víte, jak to celé začalo a kdo stál u zrodu tohoto časopisu módy?

Skokem do historie

První číslo vyšlo v roce 1945, tedy po ukončení 2. světové války. U jeho vzniku stáli Hélène Lazareffová, Pierre Lazareff a Marcelle Auclair. Právě Hélène měla bohaté zkušenosti s psaním pro časopisy Vogue a Harper’s Bazaar, které využila u zrodu nového časopisu.

zdroj: pinterest.com

Zpočátku magazín obsahoval pouze 20 stran. Náplň časopisu byla složená z receptů, článků o slavných osobnostech a samozřejmě trendů ze světa módy. Jako jeden zmála Elle používal barevné fotografie, což nebylo na tu dobu zvykem. Už od počátku se zaměřoval především na ženskou část populace ve věku 18 až 50 let. Později se stal časopis módním vzorem pro mnohé a začal spolupracovat s pařížskými obchodními domy. Elle byl jeden z prvních, který podpořil Coco Chanel a její kostýmky nebo začínajícího návrháře Pierra Cardina.

zdroj: pixbay.com

V roce 1959 se stal ředitelem Peter Knapp a vtisknul časopisu tvář, jakou známe dnes. Elle dnes vychází v 60 zemích světa s 33 webovými stránkami v různých jazycích. Časopis začal více obsahovat informace o zdravém životním stylu, pravidelném cvičení, rozhovorech a beauty tipech.

zdroj: pinterest.com

Elle v ČR

První číslo v České republice vyšlo v dubnu 1994 a na obálce byla známá modelka Daniela Peštová s růžovým boa. Helena-Kateřina Fialová byla u nás první šéfredaktorkou. V jeho čele stála od roku 1994 do roku 2002. Nynější šéfredaktorka je Valentina Nízká. „Valentina ztělesňuje novou generaci novinářů, která umí tvořit obsah s přesahem takovou formou, že zaujme všechny druhy publika – čtenáře printu či onlinu, followery a fanoušky i ty, co přijdou osobně na event. V době, kdy se možnosti komunikace s cílovou skupinou mění z roku na rok, je Valentina ideální volbou pro vedení ikonické značky Elle. "Jsem ráda, že ji můžeme společně dále posouvat kupředu,“ uvádí publisherka Elle Monika Szeroczyńska. V průměru se každý měsíc prodává cca 23 tisíc tištěných kopií.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ ELLE ČASOPIS ELLE MAGAZÍN MÓDA HISTORIE ČASOPISU MÓDNÍ MAGAZÍN

Související články

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek