dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Historie časopisu Elle

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

zdroj: pixbay.com

Elle. Další perla v oblasti módních magazínů nejen pro ženy. Čtyři písmena, které každý zná. Ale víte, jak to celé začalo a kdo stál u zrodu tohoto časopisu módy?

Skokem do historie

První číslo vyšlo v roce 1945, tedy po ukončení 2. světové války. U jeho vzniku stáli Hélène Lazareffová, Pierre Lazareff a Marcelle Auclair. Právě Hélène měla bohaté zkušenosti s psaním pro časopisy Vogue a Harper’s Bazaar, které využila u zrodu nového časopisu.

zdroj: pinterest.com

Zpočátku magazín obsahoval pouze 20 stran. Náplň časopisu byla složená z receptů, článků o slavných osobnostech a samozřejmě trendů ze světa módy. Jako jeden zmála Elle používal barevné fotografie, což nebylo na tu dobu zvykem. Už od počátku se zaměřoval především na ženskou část populace ve věku 18 až 50 let. Později se stal časopis módním vzorem pro mnohé a začal spolupracovat s pařížskými obchodními domy. Elle byl jeden z prvních, který podpořil Coco Chanel a její kostýmky nebo začínajícího návrháře Pierra Cardina.

zdroj: pixbay.com

V roce 1959 se stal ředitelem Peter Knapp a vtisknul časopisu tvář, jakou známe dnes. Elle dnes vychází v 60 zemích světa s 33 webovými stránkami v různých jazycích. Časopis začal více obsahovat informace o zdravém životním stylu, pravidelném cvičení, rozhovorech a beauty tipech.

zdroj: pinterest.com

Elle v ČR

První číslo v České republice vyšlo v dubnu 1994 a na obálce byla známá modelka Daniela Peštová s růžovým boa. Helena-Kateřina Fialová byla u nás první šéfredaktorkou. V jeho čele stála od roku 1994 do roku 2002. Nynější šéfredaktorka je Valentina Nízká. „Valentina ztělesňuje novou generaci novinářů, která umí tvořit obsah s přesahem takovou formou, že zaujme všechny druhy publika – čtenáře printu či onlinu, followery a fanoušky i ty, co přijdou osobně na event. V době, kdy se možnosti komunikace s cílovou skupinou mění z roku na rok, je Valentina ideální volbou pro vedení ikonické značky Elle. "Jsem ráda, že ji můžeme společně dále posouvat kupředu,“ uvádí publisherka Elle Monika Szeroczyńska. V průměru se každý měsíc prodává cca 23 tisíc tištěných kopií.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI ČESKÁ ELLE ČASOPIS ELLE MAGAZÍN MÓDA HISTORIE ČASOPISU MÓDNÍ MAGAZÍN

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek