dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Přidat na Seznam.cz
Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Možná teď budete namítat, že tento hotel nemá nic společného s módou a máte naprostou pravdu. Adekvátně jsme ho zařadili do kategorie „design“, která je nám rovněž velmi blízká, nicméně tento článek má pro nás ve skutečnosti ještě o něco hlubší myšlenku…

Ocenění „Nejlepší luxusní světový hotel pro rok 2018“ je významnou cenou, kterou si hotel Kudadoo na Maledivách rozhodně zaslouží. Přitom funguje teprve pár měsíců.

Kromě prostorných a udržitelných rezidencí, které se nacházejí na vrcholu laguny Aquamarine, se může hotelový komplex pochlubit i 442 m² dlouhým, tzv. nekonečným bazénem, který rozděluje soukromou část hotelu od té veřejné. Jednoduše tak víte, kde najdete svůj klid.

„Spolu s architektem Yuji Yamazaki jsme vytvořili ostrov, který je stoprocentně poháněný slunečním zářením a jsme hrdí na udržitelné stavební materiály, ekologické aktivity, vybavení i jídlo. Kudadoo je ekologické místo, kde se luxus a příroda skvěle doplňují,“ říkají o resortu majitelé.

Resort obsahuje 13 jednopokojových a 2 dvoupokojové apartmány, restauraci, bar, vinný sklípek, tělocvičnu, parní lázeň, saunu a himalájskou solnou komoru i prostor pro konferenční hovory. Celý objekt je přístupný lodí nebo hydroplánem. Design hotelu je navržený tak, aby kopíroval jedinečný maledivský charakter.

Solární panely o rozloze 2000 metrů čtverečních vytvářejí dostatečný výkon pro 50 hostů a 100 zaměstnanců. Kudadoo tak s lehkostí bytí ukazuje, že i v tropickém klimatu lze postavit udržitelný komplex. A přesně to je myšlenka, která nás zajímá. Udržitelnost a ekologie je tím, nad čím se v naší redakci často zamýšlíme, proto takovým projektům s obdivem tleskáme.

kudadoo.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN UDRŽITELNÉ ZDROJE EKOLOGIE HOTELOVÝ RESORT SOLÁRNÍ PANELY KUDADOO MALEDIVY

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Představujeme vám chytré hodinky. Pojďte si s námi o jedny zasoutěžit!

Prémiová kolekce chytrých hodinek Armodd Candywatch vás zaujme krásným a módním designem, který má minimalistický řemínek a unikátní ciferník. Vyhrajte jedny takové hodiny právě vy!

Celý článek

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Minnie Driver designérkou: představujeme vám její kolekci nábytku a doplňků

Pokud hledáte inspiraci, jak zvelebit váš domov, pak vás určitě zaujme neobvyklá spolupráce herečky Minnie Driver a One Kings Lane.

Celý článek