dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Přidat na Seznam.cz
Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Možná teď budete namítat, že tento hotel nemá nic společného s módou a máte naprostou pravdu. Adekvátně jsme ho zařadili do kategorie „design“, která je nám rovněž velmi blízká, nicméně tento článek má pro nás ve skutečnosti ještě o něco hlubší myšlenku…

Ocenění „Nejlepší luxusní světový hotel pro rok 2018“ je významnou cenou, kterou si hotel Kudadoo na Maledivách rozhodně zaslouží. Přitom funguje teprve pár měsíců.

Kromě prostorných a udržitelných rezidencí, které se nacházejí na vrcholu laguny Aquamarine, se může hotelový komplex pochlubit i 442 m² dlouhým, tzv. nekonečným bazénem, který rozděluje soukromou část hotelu od té veřejné. Jednoduše tak víte, kde najdete svůj klid.

„Spolu s architektem Yuji Yamazaki jsme vytvořili ostrov, který je stoprocentně poháněný slunečním zářením a jsme hrdí na udržitelné stavební materiály, ekologické aktivity, vybavení i jídlo. Kudadoo je ekologické místo, kde se luxus a příroda skvěle doplňují,“ říkají o resortu majitelé.

Resort obsahuje 13 jednopokojových a 2 dvoupokojové apartmány, restauraci, bar, vinný sklípek, tělocvičnu, parní lázeň, saunu a himalájskou solnou komoru i prostor pro konferenční hovory. Celý objekt je přístupný lodí nebo hydroplánem. Design hotelu je navržený tak, aby kopíroval jedinečný maledivský charakter.

Solární panely o rozloze 2000 metrů čtverečních vytvářejí dostatečný výkon pro 50 hostů a 100 zaměstnanců. Kudadoo tak s lehkostí bytí ukazuje, že i v tropickém klimatu lze postavit udržitelný komplex. A přesně to je myšlenka, která nás zajímá. Udržitelnost a ekologie je tím, nad čím se v naší redakci často zamýšlíme, proto takovým projektům s obdivem tleskáme.

kudadoo.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN UDRŽITELNÉ ZDROJE EKOLOGIE HOTELOVÝ RESORT SOLÁRNÍ PANELY KUDADOO MALEDIVY

Související články

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek