dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Hygge aneb šťastný způsob života

Přidat na Seznam.cz
Je velmi těžké vysvětlit tento pojem jednou větou a Dánové by to nejspíše svedli lépe. Jde především o umění žít šťastným životem, vytvářet si příjemné prostředí, uklidnit svou duši a užít si šálek kávy.

Hygge lze také vysvětlit jako něco, co děláte velmi rádi. Když se například zamotáte do hebké deky s oblíbenou knihou, zatímco vám zvíře leží u nohou. Jsou to také rána, do kterých se s radostí probouzíte vedle milované osoby. Může to být i čas strávený s rodinou nebo přáteli u jídelního stolu. Procházka po večerním městě nebo návštěva nové cukrárny.

Šťastní Dánové

O Dánsku se říká, že je tou nejšťastnější zemí na světě. Může za to právě hygge? Seveřané prostě vědí, jak si život správně užít. Když přichází tmavý podzim, tak se hroutíme, ale oni jásají. Období hygge totiž nabývá na síle. Teplé ponožky, déšť za oknem, voňavé svíčky a napínavá detektivka. To zní jako perfektní večer. Tak proč si neumíme takto užívat i my?

Jak začít hygge život

Máme pro vás několik základních tipů, jak na to. První věc je velmi důležitá a v dnešní době chytrých telefonů těžko zvladatelná. Užívejte si chvíli tady a teď, vypněte mobil a buďte v přítomnosti. Zpříjemněte si atmosféru s tlumeným světlem nebo svíčkami. Jen pozor na požár!

Bezpečné útočiště

Postarejte se o to, ať jste v pohodlí. Uvolněte se a oblečte si něco, v čem je vám příjemně. Najděte si své útočiště, kde se cítíte dobře. Může to být nějaká místnost ve vašem domě nebo oblíbené křeslo. Odložte spory a dramata stranou, tudy hygge cesta nevede.

Kavárny nebo čajovny

Nechcete sedět doma? Pak vyrazte do vaší oblíbené kavárny nebo čajovny, někde, kde to máte rádi. Pozvěte své přátele a buďte s nimi v souladu. Nepředvádějte se, prostě jen buďte sami sebou. Vytvářejte si vzpomínky a mluvte o všem možném. Žádný skvělý příběh nezačíná slovy "nudil jsem se doma".

Pohodová domácí atmosféra

Myslete také sami na sebe a na to, co je vám příjemné. Vytvořte si doma krásnou hygge atmosféru. Nakupte polštáře, ukliďte si, zapalte svíčky a relaxujte. Pořiďte si knihovničku a čtěte nebo si pohrajte s albem vašich fotek, malujte, lepte, stříhejte. Upečte si oblíbený koláč a pozvěte přátele. Hygge atmosféra se ze 71 % vytváří doma, tak hodně štěstí a hygge pohody.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
HYGGE LIFESTYLE RADY A TIPY VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA ZPŮSOB ŽIVOTA RELAX

Související články

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

Péče o pleť: Jak a proč by se měla lišit vaše denní a noční pleťová rutina

Ačkoli si někteří myslí opak, ranní a noční rutina v péči o pleť se razantně liší. Naše pleť si vyžaduje péči ve všech denních fází. A my víme, na co si dát pozor.

Celý článek

Maličkosti plné lásky najdete u značky Louis Vuitton

Málokterá značka v těchto dnech nepředstavila aktuální novinky. Nakonec právě svátek svatého Valentýna i pomalu se blížící jaro jsou dva perfektní důvody k tomu, vytvořit něco nového, láskyplného a krásného.

Celý článek

Lyžařský areál Bad Kleinkirchheim: slunečné okamžiky na sněhu

Zimní fajnšmekři si v regionu Bad Kleinkirchheim rozhodně přijdou na své. Kromě lyžování, snowboardingu, běhu na lyžích, sáňkování, bruslení či výletů na sněžnicích nebo pěšky, si mohou užívat hned ve dvou termálních lázních – Römerbad a St.Kathrein. 

Celý článek

Mýty o vánočních tradicích: Kde se vzaly naše typické české Vánoce?

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a všechny ulice září ozdobami a voní dobrou náladou. Zároveň si ovšem nejde nevšimnout, že se zejména v posledních letech míchají dohromady různé tradice, některé zvyky se zapomínají, a zároveň je nahrazují ty nové.

Celý článek

Jak probíhají vánoční přípravy v naší redakci? Vyzpovídali jsme naše redaktorky

Vánoční svátky jsou pro většinu z nás radostným obdobím, plné dobrého jídla, rodinné pohody a krásných dárků. Jak se připravují na Vánoce naše redaktorky? Vyzpovídali jsme pro vás hned několik z nich.

Celý článek

Neumíte si Vánoce bez knížek představit? My také ne, proto přinášíme aktuální knižní novinky

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Celý článek

Podpora české gastronomie v podání Markéty Pavleje alias Kitchenette

Kitchenette SoMe - nový projekt, který podpoří českou gastronomii a její prezentaci na sociálních sítích. Nestojí za ním nikdo jiný než známá foodblogerka Markéta Pavleje.

Celý článek