dnes je 10.07.2020 a svátek má Libuše/Amálie

Hygge aneb šťastný způsob života

Přidat na Seznam.cz
Je velmi těžké vysvětlit tento pojem jednou větou a Dánové by to nejspíše svedli lépe. Jde především o umění žít šťastným životem, vytvářet si příjemné prostředí, uklidnit svou duši a užít si šálek kávy.

Hygge lze také vysvětlit jako něco, co děláte velmi rádi. Když se například zamotáte do hebké deky s oblíbenou knihou, zatímco vám zvíře leží u nohou. Jsou to také rána, do kterých se s radostí probouzíte vedle milované osoby. Může to být i čas strávený s rodinou nebo přáteli u jídelního stolu. Procházka po večerním městě nebo návštěva nové cukrárny.

Šťastní Dánové

O Dánsku se říká, že je tou nejšťastnější zemí na světě. Může za to právě hygge? Seveřané prostě vědí, jak si život správně užít. Když přichází tmavý podzim, tak se hroutíme, ale oni jásají. Období hygge totiž nabývá na síle. Teplé ponožky, déšť za oknem, voňavé svíčky a napínavá detektivka. To zní jako perfektní večer. Tak proč si neumíme takto užívat i my?

Jak začít hygge život

Máme pro vás několik základních tipů, jak na to. První věc je velmi důležitá a v dnešní době chytrých telefonů těžko zvladatelná. Užívejte si chvíli tady a teď, vypněte mobil a buďte v přítomnosti. Zpříjemněte si atmosféru s tlumeným světlem nebo svíčkami. Jen pozor na požár!

Bezpečné útočiště

Postarejte se o to, ať jste v pohodlí. Uvolněte se a oblečte si něco, v čem je vám příjemně. Najděte si své útočiště, kde se cítíte dobře. Může to být nějaká místnost ve vašem domě nebo oblíbené křeslo. Odložte spory a dramata stranou, tudy hygge cesta nevede.

Kavárny nebo čajovny

Nechcete sedět doma? Pak vyrazte do vaší oblíbené kavárny nebo čajovny, někde, kde to máte rádi. Pozvěte své přátele a buďte s nimi v souladu. Nepředvádějte se, prostě jen buďte sami sebou. Vytvářejte si vzpomínky a mluvte o všem možném. Žádný skvělý příběh nezačíná slovy "nudil jsem se doma".

Pohodová domácí atmosféra

Myslete také sami na sebe a na to, co je vám příjemné. Vytvořte si doma krásnou hygge atmosféru. Nakupte polštáře, ukliďte si, zapalte svíčky a relaxujte. Pořiďte si knihovničku a čtěte nebo si pohrajte s albem vašich fotek, malujte, lepte, stříhejte. Upečte si oblíbený koláč a pozvěte přátele. Hygge atmosféra se ze 71 % vytváří doma, tak hodně štěstí a hygge pohody.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
HYGGE LIFESTYLE RADY A TIPY VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA ZPŮSOB ŽIVOTA RELAX

Související články

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Skateboard: Koníček pro děti nebo sexy sport pro muže?

Časy se mění a s tím přicházejí i různé trendy. Dříve jsme viděli malé kluky pobíhat se skateboardem v ruce a nyní o tento druh sportu jeví zájem především muži 30+. 

Celý článek