dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Hygge aneb šťastný způsob života

Přidat na Seznam.cz
Je velmi těžké vysvětlit tento pojem jednou větou a Dánové by to nejspíše svedli lépe. Jde především o umění žít šťastným životem, vytvářet si příjemné prostředí, uklidnit svou duši a užít si šálek kávy.

Hygge lze také vysvětlit jako něco, co děláte velmi rádi. Když se například zamotáte do hebké deky s oblíbenou knihou, zatímco vám zvíře leží u nohou. Jsou to také rána, do kterých se s radostí probouzíte vedle milované osoby. Může to být i čas strávený s rodinou nebo přáteli u jídelního stolu. Procházka po večerním městě nebo návštěva nové cukrárny.

Šťastní Dánové

O Dánsku se říká, že je tou nejšťastnější zemí na světě. Může za to právě hygge? Seveřané prostě vědí, jak si život správně užít. Když přichází tmavý podzim, tak se hroutíme, ale oni jásají. Období hygge totiž nabývá na síle. Teplé ponožky, déšť za oknem, voňavé svíčky a napínavá detektivka. To zní jako perfektní večer. Tak proč si neumíme takto užívat i my?

Jak začít hygge život

Máme pro vás několik základních tipů, jak na to. První věc je velmi důležitá a v dnešní době chytrých telefonů těžko zvladatelná. Užívejte si chvíli tady a teď, vypněte mobil a buďte v přítomnosti. Zpříjemněte si atmosféru s tlumeným světlem nebo svíčkami. Jen pozor na požár!

Bezpečné útočiště

Postarejte se o to, ať jste v pohodlí. Uvolněte se a oblečte si něco, v čem je vám příjemně. Najděte si své útočiště, kde se cítíte dobře. Může to být nějaká místnost ve vašem domě nebo oblíbené křeslo. Odložte spory a dramata stranou, tudy hygge cesta nevede.

Kavárny nebo čajovny

Nechcete sedět doma? Pak vyrazte do vaší oblíbené kavárny nebo čajovny, někde, kde to máte rádi. Pozvěte své přátele a buďte s nimi v souladu. Nepředvádějte se, prostě jen buďte sami sebou. Vytvářejte si vzpomínky a mluvte o všem možném. Žádný skvělý příběh nezačíná slovy "nudil jsem se doma".

Pohodová domácí atmosféra

Myslete také sami na sebe a na to, co je vám příjemné. Vytvořte si doma krásnou hygge atmosféru. Nakupte polštáře, ukliďte si, zapalte svíčky a relaxujte. Pořiďte si knihovničku a čtěte nebo si pohrajte s albem vašich fotek, malujte, lepte, stříhejte. Upečte si oblíbený koláč a pozvěte přátele. Hygge atmosféra se ze 71 % vytváří doma, tak hodně štěstí a hygge pohody.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
HYGGE LIFESTYLE RADY A TIPY VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA ZPŮSOB ŽIVOTA RELAX

Související články

Blíží se tři důležité večery, jak se na ně obléci?

Tyto události jistě čekají každou z nás. Firemní večírek, Štědrý večer a Silvestr. Pokud stejně jako většina žen stojíte před šatníkem a v hlavě vám hlas tiše šeptá, že jako každý rok nemáte co na sebe, nezoufejte. Máme pro vás malou inspiraci ze světa celebrit.

Celý článek

Čočky jsou out, noste brýle jako stylový doplněk

Dříve byly brýle brány jako nehezká nutnost, dnes jsou spíše krásným doplňkem. Ženám zvýrazní oči, orámují obličej a člověk hned vypadá mnohdy chytřejší. I v zimě můžete nosit brýle, jak sluneční, tak klasické.

Celý článek

Pozvánka na vánoční trhy a rozsvícení stromečku

Snad v každém městě a městečku se v adventním čase na náměstí ozdobí krásný strom. V těch větších městech bývá jeho rozsvícení událostí, na které se schází obyvatelé a návštěvníci, vypijí spolu svařené víno a započne tak trhová sezóna.

Celý článek

Zima přináší chuť péct, co zkusit bezlepkové citrónové muffiny

Chladné počasí přináší touhou se více zdržovat doma a vytvořit si tu správnou sváteční atmosféru. Máte chuť péct? Co zkusit výborné bezlepkové muffiny s citronem?

Celý článek

„Ošklivé vánoční svetry" se vrací. Zkuste je obléci i vy

Vánoce na nás útočí nejen z obchodních domů ale také ze šatníků. Vrací se „ošklivé svetry", jak jsou často nazývané pro své přeplácané motivy. Hlavně aby na svetrech nechyběly vánoční vločky, nápisy typu Merry Christmas a Santa se soby. 

Celý článek

Podzimní deprese? Jak si zlepšit náladu

Podzim je pro mnohé pouze pochmurné období bez slunce a radosti. Jak se na podzim dívat jinýma očima, a vlastně si ho i užít? Chcete zabránit podzimnímu splínu a depresím?

Celý článek

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek