dnes je 30.03.2020 a svátek má Arnošt

Imitace korzetu ovládne jaro 2020

Přidat na Seznam.cz
Letošní jaro bude především o zdůraznění ženské siluety. Inspirujte se světovými návrháři a zapracujte na svém sebevědomí. Imitace korzetu vám v tom pomůže.
Korzetový pás

Korzet je součástí spodního prádla mnoha žen. Moderní korzet bez šněrování, který je běžně dostupný v obchodech, je však pouhou imitací toho historického. Neplní totiž jeho původní funkci, protože nemají vliv na tvar těla svého nositele. V období rokoka byla touha žen po vosím pasu doslova extrémní, kdy jim hrozilo ohrožení na zdraví a poškození vnitřních orgánů. Traduje se, že v 16. století na francouzském dvoře královny Kateřiny Medicejské se musela dodržovat korzetová móda, která potlačovala růst poprsí na její rozkaz. Ať už se tato pověst zakládá na pravdě, nebo ne, dnes se zaměříme pouze na estetickou stránku věci. Imitace korzetu bude žhavým jarním trendem 2020, který představili na týdnech módy světoví návrháři. Nechte se inspirovat.

Z přehlídkového mola

Na jaře doslova půjde o zviditelnění ženské siluety. Kreativní ředitelé značky Oscar de la Renta představili korzet v provedení společenských šatů, které doslova zářily na topmodelce Candy Swanepoel. V podobném duchu také volila moderní romantická značka Ryan Roche.

Od něžnosti šatů se přesuneme k ryze ženským zbraním. Mladý australský návrhář Dion Lee, který kombinuje eleganci s drsnějším vzhledem, předvedl v jarní kolekci na letošní rok pořádnou dávku sex-appealu. Modelky vypadaly jako divy v kreativní verzi podvazkového pásu připnutým k rybářským kozačkám či v korzetovém pásu. Velmi ženské, velmi působivé.

Krásnou napodobeninu představil také belgický návrhář Olivier Theyskens na saténové pudrové okázalosti či značka Mugler v čele s Bellou Hadid, která vynesla průhledné body. Korzet však také kreativně ztvárnila značka Chloé na pleteném svetru.

Korzetový pás(ek)

Zúžení pasu vám elegantně také vytvoří široký pásek, kterým efektivně doplníte trenčkot, boho šaty nebo prodloužené sako. Tím největším hot trendem je však bílá oversize košile s balonovými rukávy doplněna o šněrovací průhledný korzetový pás.

Fotografie: instagram.com/sen.conceptstore

Zdroj: pinterest.com; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA KORZET KORZETOVÉ ŠATY JARNÍ TRENDY

Související články

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Jaro přichází a s ním krásné barvy a nové trendy

Co bude v hlavní roli nejvíce trendy a na co se můžete těšit tento rok? Výběr je opravdu velký. Začneme zlehka limetkovými barvami přes bílé kostýmky, retro až po zajímavé volánky.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek
Jarní trendy ve špercích

Talismany, hravé korálky či pánský styl řetízků aneb Pojďme přivítat jaro barevnými šperky

S příchodem jara vítáme nové začátky a děláme tlustou čáru za pošmourným počasím a náladou. S tím se pojí i čistka našeho šatníku. Dnes se ale zaměříme na vaše šperkovnice. Nevyhazujte, recyklujte!

Celý článek

Značka Vans vytvořila kolekci podporující děti s autismem

Část výtěžku z této kolekce obuvi a oděvů bude věnována skupině lidí, kteří učí jízdě na skateboardu ty nejmenší, kteří mají autismus.

Celý článek
Anya Taylor-Joy

Stane se Anya Taylor-Joy novou módní ikonou?

Emma, nové filmové ztvárnění historického románu, podle knižní předlohy spisovatelky Jane Austenové, by byl za pár dní na odiv českým divákům na filmových plátnech. Vzhledem k nynější tíživé situaci se ještě několik týdnů do kin nepodíváme, a tak si pojďme alespoň připomenout hlavní tvář filmu, talentovanou herečku Anyu Taylor-Joy.

Celý článek