dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Přidat na Seznam.cz
Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Nespoutaná ženská erotika

Mladá irská návrhářka Simone Rocha představila smyslnou kolekci, kde se zamýšlí nad vztahem mezi ženskou erotikou a sexualitou. Návrhářku zajímal hlavně vztah ženy k erotice. Její pocit, když je chtěná a když chtěná chce být. Nejasný vztah ženské mysli k dané situaci se nevratně otiskl do oblečení v té nejdecentnější a nenápadné až skryté formě. Typická slušivá ženská silueta s plnou sukní a úzkým pasem se prolínala skoro celou kolekcí. Živůtky a podprsenky se tentokrát nosily přes objemné šaty.

Průhledný kabát i třpytivý živůtek

Návrhářka zaujala krajkovými kabátky ve stylu trenč, kdy tyl, organza a krajka tvořily stabilní materiál i přes jejich delikátní strukturu. Jejich transparentnost dovolila spatřit vrstvy pod nimi. Oproti jemným materiálům se postavila drsná kůže a lesklé materiály. Každý model promlouval jiným příběhem. Na každém bylo, si ten příběh vymyslet. Od romantických princezen po inspiraci ze sadistických sexuálních praktik: Rocha to namixovala zajímavě. Dokonalé byly i detaily z nařasené látky, které tvořily 3D aplikace nebo chytré grafiky vytvořené a sešité ze stejné látky na šatech. Třpytivé živůtky byly dotekem ženské síly.

Kolekce pro všechny ženy

Intimita, soukromí, vratkost, nejistota a bezstarostnost se skrývaly v různorodých materiálech kombinovaných tím nejpromyšlenější způsobem. Návrhářce se podařilo díky drsnosti i jemnosti látek vyjádřit něhu i citlivost zvoleného tématu. Rocha na přehlídku pozvala mezi modelky i starší ženy, plus size modelku a legendární Chloë Sevigne. Simone Rocha oblečení je vhodné pro ženy v jakémkoliv věku. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SIMONE ROCHA LODNON FASHION WEEK LONDÝN 2019

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek