dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Přidat na Seznam.cz
Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Nespoutaná ženská erotika

Mladá irská návrhářka Simone Rocha představila smyslnou kolekci, kde se zamýšlí nad vztahem mezi ženskou erotikou a sexualitou. Návrhářku zajímal hlavně vztah ženy k erotice. Její pocit, když je chtěná a když chtěná chce být. Nejasný vztah ženské mysli k dané situaci se nevratně otiskl do oblečení v té nejdecentnější a nenápadné až skryté formě. Typická slušivá ženská silueta s plnou sukní a úzkým pasem se prolínala skoro celou kolekcí. Živůtky a podprsenky se tentokrát nosily přes objemné šaty.

Průhledný kabát i třpytivý živůtek

Návrhářka zaujala krajkovými kabátky ve stylu trenč, kdy tyl, organza a krajka tvořily stabilní materiál i přes jejich delikátní strukturu. Jejich transparentnost dovolila spatřit vrstvy pod nimi. Oproti jemným materiálům se postavila drsná kůže a lesklé materiály. Každý model promlouval jiným příběhem. Na každém bylo, si ten příběh vymyslet. Od romantických princezen po inspiraci ze sadistických sexuálních praktik: Rocha to namixovala zajímavě. Dokonalé byly i detaily z nařasené látky, které tvořily 3D aplikace nebo chytré grafiky vytvořené a sešité ze stejné látky na šatech. Třpytivé živůtky byly dotekem ženské síly.

Kolekce pro všechny ženy

Intimita, soukromí, vratkost, nejistota a bezstarostnost se skrývaly v různorodých materiálech kombinovaných tím nejpromyšlenější způsobem. Návrhářce se podařilo díky drsnosti i jemnosti látek vyjádřit něhu i citlivost zvoleného tématu. Rocha na přehlídku pozvala mezi modelky i starší ženy, plus size modelku a legendární Chloë Sevigne. Simone Rocha oblečení je vhodné pro ženy v jakémkoliv věku. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SIMONE ROCHA LODNON FASHION WEEK LONDÝN 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Kate Middleton si oblékla šaty značky Elie Saab na Royal Ascot za dvě stě tisíc korun

Tradiční koňské dostihy Royal Ascot v Anglii jsou prestižní společenskou událostí, kde nechyběla ani vévodkyně Kate Middleton. Ta si na prestižní událost oblékla outfit od známého návrháře Elie Saab.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek