dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Přidat na Seznam.cz
Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Naše země je již několikátý týden sužována nákazou koronaviru Covid-19. V tak těžkých časech se ukazuje, jak se náš národ dokáže semknout a bojovat pospolu s pomocí solidarity, odvahy a vytrvalosti. Bylo neuvěřitelné, jak se za pouhé dva dny celá republika zahalila do roušek, které si jako nedostatkové zboží lidé vyrobili i svépomocí ve svých domovech. Dokázali jsme, že nám není naše okolí lhostejné a že s jistou dávkou kreativity dokážeme překonat nesnáze, které krize přinesla. Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Nošení roušky je aktuálně z nařízení vlády povinnost. Ať už při cestě do práce, při procházce či při nákupu. Ne pro všechny je ale nošení roušky ideální a bez překážkové omezení. Například nositelé brýlí se jistě potýkají s velkým nešvarem. Dýcháním v roušce se stává, že teplý vzduch zamlží skla brýlí. Jak bojovat proti tomuto nešvaru nám poradí optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková.

1.Vyberte si správnou roušku

Na trhu naleznete několik typů roušek. Ne všechny jsou však k dispozici. Mnoho tipů na jejich výrobu najdete i na internetu. Pro nositele brýlí je nejdůležitější, aby rouška seděla na nose, tedy přiléhala v horní části. K tomu jsou vhodné například roušky se všitým drátkem, díky kterému si tvar horní části můžete vymodelovat podle svých parametrů.

2. Roušku natáhněte až k očím

Pokud si roušku natáhnete co nejvýše a brýle naopak posunete na spodní hranici nosu, zamezíte tak neustálému mlžení. 

3. Použijte Jar

Pravidelné čištění brýlí je velmi důležité. Nejen v době krize a hrozby nákazy nebezpečným virem, ale je to také dobrý návyk, který je třeba si osvojit obecně. Jar navíc pomůže při zamlžování brýlí. Můžete použít i speciální postřiky na brýle.

4. Zkuste mýdlo

Pokud po ruce nemáte speciální postřik, ani speciální vlhčené ubrousky na brýle nebo Jar, zkuste obyčejné tuhé mýdlo. Brýle se vám nebudou mlžit a částečně je i vydezinfikujete.

5. Noste čočky

Kontaktní čočky jsou snad nejjednodušším řešením při problémech se zamlžováním brýlí, když nosíme roušky. Nejideálnější jsou pak jednorázové kontaktní čočky, které po použití vyhodíte a zamezíte tak přenosu virů a bakterií.

6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel

Hydrofobní skla jsou speciální skla, která dokážou odpuzovat vodu. Jedná se o úpravu povrchu skel. Brýle se tak rychle odmlžují a nezůstávají na nich nečistoty, které bychom pak museli složitě odstraňovat. Tyto skla si navíc můžete objednat online bez potřeby návštěvy optika s použitím virtuálních skel. Vaše brýle vám tak přijdou za několik dnů poštou.

A na závěr si pro vás optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková připravila ještě jeden tip. Věděli jste, že proti zamlžování brýlí pomůže i obyčejná pěna na holení? Pomocí hadříku a pěny vyleštíte skla brýlí do sucha. Ochranná vrstva, která na brýlích ulpí, pak udělá svoje. Tento jednoduchý trik určitě vyzkoušejte. A nezapomeňte chránit sebe a své okolí. Společně to zvládneme!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ BRYLE-ONLINE ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS ROUŠKY ZDRAVOTNICKÉ ROUŠKY

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek