dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Přidat na Seznam.cz
Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

zdroj: pixbay.com

Každý máme za sebou vztahy, které skončily a většinou to nebylo hezké. Proč to nevyšlo a jak se z toho poučit? Existuje vůbec něco jako krásný vztah? Určitě ano, jen na něm musíte tvrdě pracovat. Funguje to jako s každou jinou věcí v životě. V práci nebudete úspěšní a spokojení, pokud nepracujete na svých dovednostech. Váš byznys neporoste, pokud tomu nepomůžete, a tak funguje i vztah. Je jako křehká rostlina, která bez zalévání a péče chřadne, ale pokud se o ni budete s láskou starat, může mít pevné kořeny.

Komunikace

Není žádnou novinkou, že komunikace je klíčem k dobrému vztahu. Je to pilíř, na kterém musíte stavět. Náznaky, gesta a narážky nestačí. Když něco chcete nebo se vám něco nelíbí, tak to řekněte. Většina vztahů končí proto, že se problémy neřeší a nevyjasněné situace pak postupně vyplouvají na povrch.

zdroj: pexels.com

Rovnost

Časy, kdy ženy neměly práva, jsou naštěstí pryč a ve vztahu musí panovat rovnost. Neřešte, kdo lépe vaří, kdo umí uklízet a kdo nosí domů více peněz. Doplňujte se jako pár, každý umí něco jiného a dohromady toho zvládnete více. Pokud vás někdo shazuje a ponižuje, není to partner/ka do života.

City

Vyznávejte si lásku a nebojte se svých emocí, pokud přítel nebo přítelkyně nebude vědět, co cítíte, možná to bude hledat jinde. Zapomeňte na romantické filmy, které s realitou nemají nic společného. Ale pomáhejte si, podporujte se a buďte tu jeden pro druhého.

zdroj: pixbay.com

Přitažlivost

Zde není myšleno pouze tělo, ale i váš vnitřní pocit. Pokud se necítíte přitažliví ve svém vlastním těle, pak to tak nejspíš bude vnímat i vaše druhá polovička. Buďte přitažliví pro svého partnera a pečujte o své sebevědomí a vnitřní klid. Když ve vztahu chybí vášeň, tak nebude mít dlouhého trvání.

Plánujte spolu

Říkejte si navzájem své plány a sny. Plánujte svoji budoucnost společně. Chcete rodinu, založit podnik nebo cestovat? Mluvte tak dlouho, jak jen můžete. Pokud se vaše cíle a pohledy na život neshodují, pak takový vztah nemá smysl.

Hádky

Žádný vztah se neobejde bez hádek, a to i ten nejlepší. Přijdou momenty, kdy to bude opravdu skřípat, ale zkuste zachovat klidnou hlavu. Na vše jste dva a můžete řešit své problémy spolu. Neříkejte, že se nic neděje a že je vše v pohodě, když není. Naučte se odpouštět a nechtějte se mstít.

zdroj: pixbay.com

Pokud zvládnete společně všechny výše uvedené body, pak jste na cestě za pevným, zdravým a krásným vztahem. Každý je strůjcem svého štěstí, a tak to funguje i ve vztahu. Jestli vám něco nevyhovuje, pak to změňte.

Přidat na Seznam.cz
VZTAHY JAK NA PEVNÝ VZTAH KRÁSNÝ VZTAH PÁR ZAMILOVANOST PRAVIDLA LÁSKY ROVNOCENNÝ VZTAH

Související články

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

Přichází svátek všech zamilovaných

Svátek plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, dárečků, květin a romantiky. Valentýn neboli svátek všech zamilovaných se slaví 14. února. Už i u nás začíná být oblíbený a ať ho slavíte či ne, určitě své drahé polovičce rádi uděláte radost.

Celý článek