dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Přidat na Seznam.cz
Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

zdroj: pixbay.com

Každý máme za sebou vztahy, které skončily a většinou to nebylo hezké. Proč to nevyšlo a jak se z toho poučit? Existuje vůbec něco jako krásný vztah? Určitě ano, jen na něm musíte tvrdě pracovat. Funguje to jako s každou jinou věcí v životě. V práci nebudete úspěšní a spokojení, pokud nepracujete na svých dovednostech. Váš byznys neporoste, pokud tomu nepomůžete, a tak funguje i vztah. Je jako křehká rostlina, která bez zalévání a péče chřadne, ale pokud se o ni budete s láskou starat, může mít pevné kořeny.

Komunikace

Není žádnou novinkou, že komunikace je klíčem k dobrému vztahu. Je to pilíř, na kterém musíte stavět. Náznaky, gesta a narážky nestačí. Když něco chcete nebo se vám něco nelíbí, tak to řekněte. Většina vztahů končí proto, že se problémy neřeší a nevyjasněné situace pak postupně vyplouvají na povrch.

zdroj: pexels.com

Rovnost

Časy, kdy ženy neměly práva, jsou naštěstí pryč a ve vztahu musí panovat rovnost. Neřešte, kdo lépe vaří, kdo umí uklízet a kdo nosí domů více peněz. Doplňujte se jako pár, každý umí něco jiného a dohromady toho zvládnete více. Pokud vás někdo shazuje a ponižuje, není to partner/ka do života.

City

Vyznávejte si lásku a nebojte se svých emocí, pokud přítel nebo přítelkyně nebude vědět, co cítíte, možná to bude hledat jinde. Zapomeňte na romantické filmy, které s realitou nemají nic společného. Ale pomáhejte si, podporujte se a buďte tu jeden pro druhého.

zdroj: pixbay.com

Přitažlivost

Zde není myšleno pouze tělo, ale i váš vnitřní pocit. Pokud se necítíte přitažliví ve svém vlastním těle, pak to tak nejspíš bude vnímat i vaše druhá polovička. Buďte přitažliví pro svého partnera a pečujte o své sebevědomí a vnitřní klid. Když ve vztahu chybí vášeň, tak nebude mít dlouhého trvání.

Plánujte spolu

Říkejte si navzájem své plány a sny. Plánujte svoji budoucnost společně. Chcete rodinu, založit podnik nebo cestovat? Mluvte tak dlouho, jak jen můžete. Pokud se vaše cíle a pohledy na život neshodují, pak takový vztah nemá smysl.

Hádky

Žádný vztah se neobejde bez hádek, a to i ten nejlepší. Přijdou momenty, kdy to bude opravdu skřípat, ale zkuste zachovat klidnou hlavu. Na vše jste dva a můžete řešit své problémy spolu. Neříkejte, že se nic neděje a že je vše v pohodě, když není. Naučte se odpouštět a nechtějte se mstít.

zdroj: pixbay.com

Pokud zvládnete společně všechny výše uvedené body, pak jste na cestě za pevným, zdravým a krásným vztahem. Každý je strůjcem svého štěstí, a tak to funguje i ve vztahu. Jestli vám něco nevyhovuje, pak to změňte.

Přidat na Seznam.cz
VZTAHY JAK NA PEVNÝ VZTAH KRÁSNÝ VZTAH PÁR ZAMILOVANOST PRAVIDLA LÁSKY ROVNOCENNÝ VZTAH

Související články

Žárlivost aneb zabiják lásky

Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

Celý článek

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

Přichází svátek všech zamilovaných

Svátek plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, dárečků, květin a romantiky. Valentýn neboli svátek všech zamilovaných se slaví 14. února. Už i u nás začíná být oblíbený a ať ho slavíte či ne, určitě své drahé polovičce rádi uděláte radost.

Celý článek