dnes je 26.01.2021 a svátek má Zora

Jak na detox? Hodně pít, vyhýbat se syrovým jídlům při únavě a večer hlavně - pořádně žvýkat!

Přidat na Seznam.cz
Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví.

Moderní Mayrova kúra kombinuje holistické diagnostické a terapeutické přístupy s výživou a pohybem a je ideálním základem, jak podpořit dlouhodobou prevenci proti nemocem.

Kdo by si za vlahého letního večera nedopřál sklenku vína nebo nějakou jinou nevinnou dobrotu? S lahůdkami do svého organizmu často dostáváme, většinou nevědomky, i škodliviny, které mohou být pro zdravý metabolismus jedovaté. "Naše tělo je příliš otrávené. Disponujeme sice velmi dobrým odpadním systémem, ale neustále ho zas a znovu přetěžujeme, “vysvětluje Dr. Peter Gartner, lékařský ředitel zdravotního střediska Park Igls a odborník na moderní Mayrovu metodu.


Zdroj: park-igls.at

Jak funguje náš „odpadní systém“

Dr. Gartner porovnává naše tělo s domem s kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí, dílnou a mnoha dalšími místnostmi. Ve všech těchto pokojích se každý den hromadí odpadky, které ukládáme do pytlů a dáváme před dveře. Odpadky v ideálním případě takto shromáždíme jednou denně. "Víme ale, že kapacity pro likvidaci odpadu nejsou neomezené. Pokud například žijeme takovým způsobem, že každý den vyprodukujeme o jeden pytel odpadků víc, než jaký se nám vejde do popelnice, zůstává nám tento pytel navíc doma. Uskladníme ho nejspíš na místě, které pro každodenní provoz nepovažujeme za tolik důležitý. V případě našeho těla je podobným místem vazivo, pojivové tkáně,“ vysvětluje Dr. Gartner. Pokud máme v pojivové tkáni uloženo příliš mnoho přebytečného odpadu z nesprávné výživy, nadměrné konzumace alkoholu nebo toxinů z životního prostředí, stlačují se nejmenší krevní cévy a krev nemůže pořádně cirkulovat. Vitamíny a živiny se nedopravují tam, kam mají a toxiny se nemohou správně eliminovat a vylučovat prostřednictvím jater a ledvin. To vytváří živnou půdu pro chronická onemocnění," uvádí Dr. Gartner.

Správnou detoxikační kúrou můžeme takový stav napravit, očistit tělo a ulevit střevům. Připravíme tím základ pro fungující metabolismus a neporušený imunitní systém.


Zdroj: park-igls.at

Náš trávicí systém - klíč k detoxikaci

„Pokud chcete detoxikovat, musíte pít hodně vody nebo neslazeného čaje,“ vysvětluje Dr. Gartner. Tekutina odstraňuje toxiny z pojivové tkáně a vrací je zpět do krve, odkud se mohou vylučovat játry, ledvinami a nakonec střevy. "Játra fungují hlavně v noci. Odpadní látky se v nich smíchají se žlučí. Výsledkem je, že když se ráno probudíte, jsou játra naplněná toxickou žlučí, “ vysvětluje Dr. Gartner. Pokud použijete hořké kapky nebo síran hořečnatý, podpoříte játra v tom, aby žluč rozpustily – dostává se do střev, odkud se vyloučí. Účinky hořkých látek můžeme využívat také v každodenním životě. Pokud budeme jíst hořká jídla, budeme stimulovat žlučový tok a prostřednictvím metabolismu a střev zneškodníme víc toxinů.


Zdroj: park-igls.at

Detox podle moderní Mayrovy metody

S pomocí moderní Mayrovy kúry se tělo vyčistí a detoxikuje. Tělu tímto způsobem připravíme ideální základ pro regeneraci a dlouhodobou prevenci nemocí. Správná detoxikace se vyplatí z dlouhodobého hlediska, zůstaneme déle zdraví a budeme se dobře cítit.

Očista a detox je podle Dr. Gartnera „malou násobilkou detoxikace“. Následujícím krokem je regenerace střev. V Centru zdraví Parku Igls v Tyrolsku, které se specializuje na moderní Mayrovu metodu, věnují zvláštní pozornost výživě. Každý host dostane vlastní jídelníček na míru se zeleninou, ovocem a jiným snadno stravitelným jídlem, chutně připraveným podle moderní Mayrovy kuchyně. Detox a vynikající chuť se v žádném případě nemusí vzájemně vylučovat. Vedle výběru a přípravy potravin je kromě samotné kúry nejdůležitější, jak vysvětluje Dr. Gartner, aby se jídlo podle Mayrovy metody důkladně rozžvýkalo a promíchalo se slinami.


Zdroj: park-igls.at

Takto se už v ústech částečně natráví a automaticky uleví střevům. Součástí kúry je i speciální školení, jak správně žvýkat a stravovat se. Díky němu zostříte všechny smysly a „naučíte se jíst úplně nově a od nuly“. Na podporu detoxikačního procesu budete užívat hořké látky. V případě, že je toho zapotřebí, do organizmu se doplňují minerály, zásadité látky, stopové prvky a vitamíny. Fyzická aktivita a psychická pohoda je pro úplnou regeneraci a dlouhodobé zdraví faktorem číslo jedna. V Centru zdraví Parku Igls proto detoxikaci doprovází široká škála cvičebních programů s nejrůznějšími terapeutickými metodami.


Zdroj: park-igls.at

Detoxikujte správnými domácími prostředky

„Ze zkušenosti víme, že léčebná kúra je úspěšnější, pokud můžete vybočit z každodenní rutiny a absolvovat detoxikační léčení na místě, kde nežijete ani nepracujete,“ říká Dr. Gartner. V ideálním případě byste měli kúru podstoupit jednou nebo dvakrát ročně. Nicméně také v běžném životě můžete udělat mnoho pro to, abyste tělo v detoxikaci podpořili a odlehčili střevům při jejich každodenní práci:

 

  • Když máte žízeň, vypijte vždy několik doušků vody nebo neslazeného čaje navíc, aby se toxiny a odpadní látky rozpustily v krvi a poté vyloučily.
  • Syrovým jídlům byste se měli vyhýbat večer, nebo když jste unavení, tělo je pak nemůže dostatečně strávit a zatěžujete střeva. To platí také pro jinak “detoxové zázraky”, jako jsou saláty a smoothies.
  • Dávejte pozor na stravu! Každý den byste měli mít trochu ovoce, spoustu (dušené) zeleniny a potraviny, které mají základní vliv na náš metabolismus.
  • Během detoxikační kúry je potřeba, abyste zcela vyloučili alkohol.
  • A pro každé jídlo platí následující: žvýkat, žvýkat a znovu žvýkat!

Ti, kteří chtějí moderní Mayrovu metodu otestovat, budou v Centru zdraví Parku Igls v Tyrolsku v nejlepších rukou. Čtyřhvězdičkový hotel, založený na moderní Mayrově metodě, nabízí individuálně přizpůsobené koncepty cvičení, výživy, regenerace a vynikající diagnostickou techniku.

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DETOX PREVENCE DETOXIKACE Dr.GARTNER CVIČENÍ TYROLSKO UBYTOVÁNÍ NA HORÁCH

Související články

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

Celý článek

Dopřejte své pleti to nejlepší z přírody s novou řadou ORGANIC WEAR dekorativní kosmetiky PHYSICIANS FORMULA®

Zima je obdobím, které je pro naši pleť velmi náročné. Ranní mrazíky a přebíhání do vyhřátých kanceláří dávají pokožce zabrat. Proto je vhodné sama sobě dopřát péči z naprosto čisté přírody. Hýčkejte svou pleť a ona vám to ráda vrátí.

Celý článek

Říjen je symbolem boje proti rakovině prsu. Věnujte svým ňadrům každý měsíc dostatečnou pozornost!

Párový orgán, který nás dokáže pořádně potrápit. Jen málokterá žena je s ním spokojená. Plní především funkci kojení, ale má i velmi důležitou estetickou a sexuální funkci.

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Dovolená v Rakousku. Letní svěžest s alpskou silou hor

Konečně! Hranice s Rakouskem je opět otevřená a léto stojí přede dveřmi! Je nejvyšší čas se zhluboka nadechnout a rezervovat bezpečnou dovolenou uprostřed nedotčené přírody. Toužíme po snových horských scenériích, křišťálově čistých jezerech a fantastických příležitostech pro volný čas.

Celý článek

Připravte sebe a svou pleť na teplé dny

Každý z nás si nejspíš vzpomíná, jak nás maminka s babičkou natíraly krémy na opalování, abychom se na slunci nespálili. Neustálé patlání krému na obličej i tělo nám šlo krkem, ale mělo to svůj důvod.

Celý článek