dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Přidat na Seznam.cz
Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

foto: Pexels

Kůže je jemná a náchylná k tetovacím perům, proto je nezbytné vědět, jak o ni pečovat. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Vyhněte se žiletkám i nůžkám

Pokud je potřeba dané místo oholit či zastřihnout, daný umělec si s tím poradí. Součástí tetování je i případné holení, kdy je použit sterilní holicí strojek nebo žiletka. Použití vašich běžných holících pomůcek může kůži podráždit.

Hydratace na prvním místě

Možná se vám to zdá banální, ale faktem je, že hydratovaná pokožka se lépe tetuje. Suchá, tedy dehydrovaná kůže, ztěžuje tatérům odvést perfektní práci. Navíc proces tetování na suchou kůži může být i bolestivější. Proto udržujte dostatečný pitný režim alespoň týden před samotným tetováním.

Zachovejte klid

V mnoha případech vyvolává tetování nepříjemný pocit. Měli byste však vědět, že tetovací nástroje ovlivňují pouze počáteční vrstvu pokožky. Během procesu tetování tak můžete zaznamenat určité svědění na kůži, ale je to jen chvilkový pocit. Zkušenost s tetováním není příliš příjemná, ale klidná mysl vám může pomoci zůstat uvolněnější, což celý proces usnadní.

Pozor na léky a alkohol

Než se vydáte na tetování, pravděpodobně byste měli zkonzultovat se svým praktickým lékařem, které vaše léky mohou případně ovlivnit proces tetování. Řadí se mezi ně zejména léky na ředění krve, aspirin či alkohol. Vše zmíněné může vést k nadměrnému krvácení při nanášení inkoustu na vaši kůži.

Zakrýt nebo odkrýt?

Ne každý tatér podporuje ponechání tetování odkryté ihned po jeho dokončení. I když je důležité nechat tetování zakryté, užitečné je také jeho odkrytí. Odkryté tetování sice urychluje proces hojení ale zároveň ho vystavuje možné infekci. Zde proto přichází ochranná strategie, kdy vám bude doporučeno mít tetování zakryté alespoň prvních pár dnů. Zároveň se vyhněte koupání ve slaných či přírodních vodách a místo jen lehce opláchněte vodou. Velké koupele nechte na později.

foto: Pexels

Krémy na tetování

Obvykle doporučení na tento krém dostanete od svého tatéra a je vhodné ho každý den jednou až dvakrát použít. Během hojení můžete cítit podráždění a svědění v okolí tetování, díky krému urychlíte proces hojení a kůže nebude suchá. Veganské a bio krémy seženete v hojném počtu také v rámci kosmetického trhu. Pokud máte odhalené nové tetování a vystavujete se přímému slunci, je vhodné ho natřít opalovacím krémem.

Závěrem

Zdravá kůže je velkým plusem úspěšného procesu tetování od A do Z. Hydratujte, používejte vhodné krémy a nezapomeňte, že byste na tetování neměli sahat bezprostředně po jeho dokončení. Zejména do 24 hodin od nabarvení je vzhled tetování stále náchylný ke změnám.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY TETOVÁNÍ KRÉMY PO TETOVÁNÍ

Související články

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Emma Watson je tváří nové kampaně Prada, stejně tak režisérkou jejího krátkého filmu

Krásná herečka v pixie střihu zapózovala pro kampaň nafocenou k nové vůni módního domu Prada. Vzala si na starost i režii krátkého propagačního filmu. Flakon vůně je znovu plnitelný a má tvar trojúhelníku, symbolu italské značky.

Celý článek

Chcete mít krásné rty? Existuje hned 6 technik permanentního make-upu

Rty jsou důležitou součástí našeho obličeje, která přitahuje nejen mužskou pozornost. Permanentní make-up je inovativní technika, která umožní zlepšit přírodní krásu vašich rtů tím nejpřirozenějším způsobem. Mikropigmentace jim dodá svůdný, šťavnatý nádech nebo tvar i těm nejtenčím rtům. 

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Celý článek

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

Celý článek