dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Přidat na Seznam.cz
Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

foto: Pexels

Kůže je jemná a náchylná k tetovacím perům, proto je nezbytné vědět, jak o ni pečovat. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Vyhněte se žiletkám i nůžkám

Pokud je potřeba dané místo oholit či zastřihnout, daný umělec si s tím poradí. Součástí tetování je i případné holení, kdy je použit sterilní holicí strojek nebo žiletka. Použití vašich běžných holících pomůcek může kůži podráždit.

Hydratace na prvním místě

Možná se vám to zdá banální, ale faktem je, že hydratovaná pokožka se lépe tetuje. Suchá, tedy dehydrovaná kůže, ztěžuje tatérům odvést perfektní práci. Navíc proces tetování na suchou kůži může být i bolestivější. Proto udržujte dostatečný pitný režim alespoň týden před samotným tetováním.

Zachovejte klid

V mnoha případech vyvolává tetování nepříjemný pocit. Měli byste však vědět, že tetovací nástroje ovlivňují pouze počáteční vrstvu pokožky. Během procesu tetování tak můžete zaznamenat určité svědění na kůži, ale je to jen chvilkový pocit. Zkušenost s tetováním není příliš příjemná, ale klidná mysl vám může pomoci zůstat uvolněnější, což celý proces usnadní.

Pozor na léky a alkohol

Než se vydáte na tetování, pravděpodobně byste měli zkonzultovat se svým praktickým lékařem, které vaše léky mohou případně ovlivnit proces tetování. Řadí se mezi ně zejména léky na ředění krve, aspirin či alkohol. Vše zmíněné může vést k nadměrnému krvácení při nanášení inkoustu na vaši kůži.

Zakrýt nebo odkrýt?

Ne každý tatér podporuje ponechání tetování odkryté ihned po jeho dokončení. I když je důležité nechat tetování zakryté, užitečné je také jeho odkrytí. Odkryté tetování sice urychluje proces hojení ale zároveň ho vystavuje možné infekci. Zde proto přichází ochranná strategie, kdy vám bude doporučeno mít tetování zakryté alespoň prvních pár dnů. Zároveň se vyhněte koupání ve slaných či přírodních vodách a místo jen lehce opláchněte vodou. Velké koupele nechte na později.

foto: Pexels

Krémy na tetování

Obvykle doporučení na tento krém dostanete od svého tatéra a je vhodné ho každý den jednou až dvakrát použít. Během hojení můžete cítit podráždění a svědění v okolí tetování, díky krému urychlíte proces hojení a kůže nebude suchá. Veganské a bio krémy seženete v hojném počtu také v rámci kosmetického trhu. Pokud máte odhalené nové tetování a vystavujete se přímému slunci, je vhodné ho natřít opalovacím krémem.

Závěrem

Zdravá kůže je velkým plusem úspěšného procesu tetování od A do Z. Hydratujte, používejte vhodné krémy a nezapomeňte, že byste na tetování neměli sahat bezprostředně po jeho dokončení. Zejména do 24 hodin od nabarvení je vzhled tetování stále náchylný ke změnám.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY TETOVÁNÍ KRÉMY PO TETOVÁNÍ

Související články

Luxusní péče ve čtyřech krocích s Nobilis Tilia

Česká značka přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia doporučuje každodenní péči o pleť ve 4 krocích - čištění, tonizace, hydratace a výživa.

Celý článek

Český brand niche parfémů KINTSUGI oslavuje 1. rok

Při této příležitosti představuje nový parfém Hanzo inspirovaný dobře prožitým životem a lesy.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Pět beauty trendů pro jaro 2023

Týdny módy přinesly další várku trendů, která bude provázet jarní měsíce. Podívejte se na intenzivní vlnu grunge stylu od New Yorku, přes Londýn, Milán až po Paříž. Tyto beauty trendy vás budou bavit.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Emma Watson je tváří nové kampaně Prada, stejně tak režisérkou jejího krátkého filmu

Krásná herečka v pixie střihu zapózovala pro kampaň nafocenou k nové vůni módního domu Prada. Vzala si na starost i režii krátkého propagačního filmu. Flakon vůně je znovu plnitelný a má tvar trojúhelníku, symbolu italské značky.

Celý článek