dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Jak přežít dorůstání vlasů?

Přidat na Seznam.cz
Krátké vlasy vás omrzely a v hlavě si pohráváte s myšlenkou dlouhé bohaté hřívy? Proč ne. Ale jak si s vlasy poradit, než dorostou?!

Většinou to není nic příjemného. V duchu už se těšíte, až se zbavíte ofiny nebo se nemůžete dočkat, až z krátkého mikáda budete zase moci plést silné copy. Než nám ale vlasy dorostou, chvíli to trvá. Za rok vlasy průměrně poporostou zhruba o 15 centimetrů, což mnohdy na culík ani stačit nebude. Než se tedy zpět dočkáte dlouhých vlasů, můžete si počkat i několik let. Jak tu dobu strávit a jak si ji i užít?

1. Držte si střih

Měla byste mít jasnou představu, kam se vaše vlasy mají ubírat, a i během dorůstání dopřávat vlasům určitý tvar i sestřih. Nenechte je jen tak volně trčet do všech stran. Najděte si druh účesu, který vlasy zkrotí.

2. Pravidelně choďte na zastřihávání

Ne, rozhodně si nepomůžete tím, že vlasy tři roky nezastřihnete ani o centimetr. Naopak, alespoň jednou za půl roku byste měla salón navštívit a vlasy si nechat zastřihnout. Zbavíte se roztřepených konečků, které nejsou hezké, a hlavně ani zdravé. Vlasy tím povzbudíte a budou moci zase dobře růst.

3. Budujte silné vlasy

Nesejde na tom, jestli máte vlasy sotva po ramena nebo v polovině lopatek, vždy by mělo být prioritou mít vlasy zdravé, pevné a husté. Nejvíc tomu napomůžete, když budete dodržovat správnou životosprávu. Občasné použití masky, oleje a pravidelné pořádné vyšamponování tomu půjde naproti také.

4. Využijte textury vlasů

Pokud jsou vaše vlasy od přírody kudrnaté nebo alespoň vlnité, jste ve výhodě. Ať už budete v jakékoli dorůstající fázi, pokaždé bude mít váš účes objem. Hrajte to na texturu a vytěžte z ní maximum. Nemáte jí? Stačí správný přípravek na vlasy, kulma a trochu času (a cviku).

5. Vytěžte z různých délek maximum

Zatímco z vlasů do půl pasu jen těžko vytvoříte nejrůznější účesové kreace, s vlasy kratšími to je přímo nasnadě. Zkuste žehlení, natáčení nebo efekt mokrých vlasů. Vyřáděte se.

stylecaster.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY DÁMSKÉ ÚČESY PÉČE O VLASY KRÁTKÉ VLASY DLOUHÉ VLASY TIPY

Související články

Milujete vanu plnou pěny? Tyhle 100% přírodní šumivé bomby vám dopřejí maximální relax

Přírodní kosmetika Bloobmee pochází od našich sousedů ze Slovenska. Můžete si tak vychutnat přírodní a v podstatě lokální kosmetiku.

Celý článek

Trendy krátké sestřihy na rok 2021 inspirované vaší oblíbenou celebritou

Taky se už těšíte na návštěvu svého kadeřníka? Abychom vám to nekonečné čekání zkrátili, připravili jsme tipy na trendy krátké sestřihy na jaro 2021. A inspiraci bereme od těch nejpovolanějších - celebrit.

Celý článek

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

Celý článek

Zavřená kadeřnictví aneb první pomoc pro vaše vlasy

Zavřená kadeřnictví většinu žen trápí už několik měsíců. Máte nehezké odrosty, roztřepené konečky nebo zplihlé vlasy? Víme, jak tento problém vyřešit nebo alespoň částečně zamaskovat. Vše se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Nejlepší účesy z letošních Zlatých glóbů aneb v jednoduchosti je krása

Zlaté glóby se letos kvůli pandemii uskutečnily za zcela jiných podmínek, než jsme zvyklí. Největší herecké hvězdy se neprošly po červeném koberci, ale přenos sledovaly z domova a byly do něj zapojeny pouze virtuálně.

Celý článek

Trendy účesy, se kterými letos zazáříte

Blíží se jaro, a to je vždy skvělým časem na změnu účesu. Pomůžeme vám s vaším rozhodováním, abyste měly jasno, až se otevřou kadeřnictví. Našli jsme ty, které budou v letošním roce nejvíc trendy! Se správnými pomocníky je navíc snadno upravíte i doma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek