dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Jak přistoupit k holení intimních míst

Přidat na Seznam.cz
Již ve starém Egyptě bylo ve své době samozřejmostí, že se ženy i muži holili.

Již ve starém Egyptě bylo ve své době samozřejmostí, že se ženy i muži holili. Netýkalo se to ovšem jen některých částí těla, ale doslova každý chloupek, a to včetně vlasů, musel jít pryč. Patřilo to jaksi k dobrým mravům.

V dnešní době už nezaujímáme tak striktní postoje, i když podíváme-li se podrobněji na fotografie ani ne 20 let staré, zjistíme, že ještě před nedávnou dobou se kromě pánských vousů neholilo prakticky nic.

Co se týče intimního holení, můžeme hovořit i o specifickém druhu módy, v níž v určité době panují určité trendy. Speciálně k tomuto účelu existují i depilační salóny, kde vám zkušený odborník či odbornice tuto oblast upraví podle vašeho přání. Můžete si nechat vytvořit rozličné obrazce a útvary. Chcete-li partnerovi udělat radost, jistě zvolíte tvar srdce, který asi z módy nikdy nevyjde. Na výběr máte např. z tvarů šipky, trojúhelníku, úzkého pruhu atd. Dokonce, pokud je pracovník salónu zručný, může vám na přání vyholit i monogram vašeho přítele nebo jiné tvary dle vašeho přání. Čím složitější obrazec, tím více peněz v salónu necháte.

Výjimkou v nabídce není ani barevná úprava ochlupení nebo speciální styling. Chcete-li si ovšem tuto záležitost raději nechat pro sebe, existuje mnoho způsobů, jak se přebytečných chloupků zbavit. Nejoblíbenější a také nejpoužívanější metodou je holení pomocí klasické žiletky a gelu nebo pěny na holení. Způsob je to sice bezbolestný, rychlý a momentálně účinný, avšak chloupky velmi rychle dorůstají, takže se celá procedura musí často opakovat.

Technikou s dlouhodobějším účinkem je depilace teplým voskem. Zde je sice nevýhodou, že závěrečné strhnutí proužku s voskem je poměrně bolestivé, za to vám však oholené místo vydrží hladké až 14 dnů.

Elektrické vytrhávací depilátory nejsou pro kůži, která je na intimních místech poměrně citlivá, příliš vhodné. Zaprvé to opravdu bolí, ale mnohem nepříjemnější je v tomto případě velmi časté zarůstání chloupků.

Užití depilačních krémů je další obvyklou metodou, pomocí níž si můžeme chloupky odstraňovat. Rozhodně vás to nebude bolet, je ovšem potřeba použít velké množství krému k tomu, aby oholení bylo dokonalé. Poté vám chloupky neporostou asi tak týden.

Kdo se chce ochlupení zbavit jednou provždy, má možnost nechat si jej odstranit laserem. K tomu je nutné objednat se opět do kosmetického salónu, kde tyto zákroky provádějí, ale musíte počítat s tím, že bude třeba absolvovat minimálně tři návštěvy, aby chloupky přestaly růst úplně.

 

Zdroj fotografií: Alibaba.com, For-me-online.de

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA HOLENÍ CHLOUPKY DEPILACE ŽENY MODY HOLENÍ INTIMNÍCH MÍST JAK SE

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek