dnes je 04.03.2021 a svátek má Stela

Jak se dnes daří odkazu Karla Lagerfelda?

Přidat na Seznam.cz
Dnes je tomu přesně rok, kdy módní svět zasáhla bolestná zpráva o smrti geniálního návrháře, který měl kreativity, energie a talentu na rozdávání.

Chanel a Fendi

Dvanáct měsíců uplynulo také od doby, kdy proběhla jedna z nejvíce emotivních módních přehlídek značky Chanel v historii, Grand Palais v tu chvíli vstřebávalo doslova potoky slz, které už si ovšem vzala na starost Virginie Viard, Karlova pravá ruka, jíž připadlo vedení značky.

Společně s nejnovější kolekcí dala Virginie světu jasně najevo, že hodlá i nadále pokračovat ve šlépějích Lagerfelda, a svoji pozornost zaměřit především na propojení módního domu se životem a prací Coco Chanel. Značku Fendi vede Silvia Venturini Fendi, se kterou Karl dříve spolupracoval v tandemu.

Karl Lagerfeld

Na vavřínech neusnula ani samotná značka Karl Lagerfeld a posledních několik měsíců oznamuje jednu spolupráci za druhou.

V nejnovější kampani značky září italská modelka Mariacarla Boscono, která byla dlouholetou Karlovou múzou a hvězdou jarní kolekce 2020.

Brand se například spojil s Woolmark Company za účelem vytvoření tzv. KnitKarl boxu, který obsahuje jeden ze čtyř unisex kousků (pulover, čepici, čelenku nebo šálu), vlnu, jehly, nášivky a instrukce, díky kterým si můžete daný artikl dozdobit.

Stejně tak došlo k otevření dalšího pop-up storu, tentokrát na letišti v Ženevě. Obchod se přidal ke zhruba 250 ostatním, které jsou rozmístěny po celém světě. Výjimkou není ani Praha, za kousky Karla Lagerfelda se vydáme do Nákupní galerie Myslbek či nákupního centra Westfield Chodov.

Úspěšné roky nekončí

Pro celou společnost byl rok 2019 velice úspěšný, dle The Global Fashion Business Journal se prodeje zastavily na hodnotě 756 milionů dolarů, což je o 54 % více než v předchozím roce. Rok 2020 plánuje společnost zakončit s růstem v oblasti prodeje okolo 30 %.

Zároveň je však obezřetná, značný vliv na zisk bude mít pravděpodobně také naplánované otevření pětadvaceti obchodů v Číně, která momentálně čelí epidemii koronaviru.

A jak je to s Choupette?

Pokud by vás zajímalo, co se stalo s Karlovým nejoblíbenější stvořením, kočičkou Choupette, tak nemějte obavy. Devítiletá Choupette už byla v minulosti několikrát označena za nejslavnější zvíře planety. Dnes je Choupette synonymem promyšleného byznysu.

Podle posledních zpráv je velice zaneprázdněná, má svého agenta, své projekty i vlastní bankovní účet. Vydala knihu, pózuje na fotografiích pro instagramový účet značky a má se neskonale dobře, obklopena láskou své věrné chůvy. Přesně tak, jak by si to Karl přál. Věříme, že si tam někde nahoře, doslova mne ruce.

Foto: Graziame.com, Vogue.com, Designscene.net/Chris Colls

Přidat na Seznam.cz
KARL KARL LAGERFELD CHANEL FENDI CHOUPETTE

Související články

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Značka Karl Lagerfeld zakázala používání kůže exotických zvířat

V rámci udržitelnosti se módní značky uchylují k mnoha restrikcím. Značka Karl Lagerfeld má ale i jiné důvody, proč minulý týden přijala zákaz používání kůže exotických zvířat. Věří totiž, že tento zákaz přispěje k zastavení šíření nemoci COVID-19.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Pět kabelek, které by momentálně měla vlastnit každá žena

Zatímco styl se neustále vyvíjí a mění, investice do jedné správné věci vám může ušetřit čas i peníze. Proto je důležité, vybrat si tu správnou kabelku. Pokud o ni totiž budete správně pečovat, vydrží vám celý život. 

Celý článek