dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Kolekce z nebe

Smrt geniálního návrháře Karla Lagerfelda zasáhla celý svět, ale nejvíce pak zaměstnance značky Chanel, pro kterou návrhář dlouhodobě tvořil. Vybělená kolekce inspirovaná tímto géniem módního světa nenechala jedno oko suché. Jakoby naposledy sestoupil z nebe, aby ještě jednou potěšil svět svou tvorbou.

Slzy a obdiv

Sníh byl dokonce součástí podloží, na kterém modelky předváděly modely Chanelu. Zásadním úkazem však nebyla přehlídka jako taková, ale spíše cesta k tomu, jak vzdát hold člověku, který pro značku tolik znamenal a který vlastně neměl rád dlouhé sentimentální projevy. Karl byl středem zájmu a pozornosti, ale vždy věděl, co má říci v tu pravou chvíli. Miloval svou práci a móda pro něj byla všechno. Žil přítomností a v Chanelu ze sebe vydal všechno.

Hlas Karla Lagerfelda

Program přehlídky však nakonec dosáhl nejvyšší úcty, jakou by návrhář jistě ocenil. Nejdříve přítomní drželi minutu ticha za zesnulého Karla Lagerfelda, poté se jako blesk z čistého nebe do ticha ozval hlas Karla Lagerfelda z posledního audio podcastu, který natočil. Celý podcast byl ve francouzštině. K překvapení přítomných však na konci hlas Karla Lagerfelda zvolal v anglickém jazyce: Oh! It’s like walking in a painting!”. V ten moment několik modelek propuklo v ohromný srdcervoucí pláč.

Chanel Crew

Kolekce byla předváděna takzvanou Chanel crew - jedná se o poslední skupinku modelek, které trénoval sám Karel Lagerfeld. Očividně si byly vědomé své odpovědnosti, která jim na přehlídce byla přisouzena. Vydaly ze sebe to nejlepší. Hrály si se sněhem, který rozhazovaly kolem. Díky nim se smutná atmosféra změnila v atmosféru vzpomínkovou. To byla i koncepce Karla Lagerfelda, vždycky na tiskových konferencích a v televizních seriálech říkal, že oblečení není ničím, dokud není nošeno. Byl prostě pragmatik stejně jako Coco Chanel - zakladatelka značky Chanel.

Odkaz zůstává

Poslední procházka s Karlem Lagerfeldem zasněženou krajinou francouzských hor byla prostě nezapomenutelná. V modelech se snoubil duch Karla Lagerfelda i Coco Chanel. Mimochodem Karl Lagerfeld byl velkým zastáncem této geniální návrhářky. Nesmíme zapomenout, že se spousta osob módního průmyslu často snažila o to, aby její odkaz byl zapomenut. Byl to právě Karl Lagerfeld, který na jejím odkazu postavil několik kolekcí a vždy se částečně inspiroval její prací. A módní svět nikdy nezapomene ani na Karla Lagerfelda, jeho práce je totiž živým odkazem pro další a další generace.

Vogue; Chanel; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY CHANEL COCO CHANEL KARL LAGERFELD PARIS FASHION WEEK

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Jak proběhlo oficiální rozloučení s legendárním návrhářem Karlem Lagerfeldem? Většina přítomných plakala dojetím.

Oficiální rozloučení s geniálním designérem Karlem Lagerfeldem proběhlo v uměleckém duchu se spoustou jeho zaměstnanců, přátel a slavných tváří. Paříž se v jeden den proměnila v město, které patřilo zesnulému návrháři.

Celý článek