dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Kolekce z nebe

Smrt geniálního návrháře Karla Lagerfelda zasáhla celý svět, ale nejvíce pak zaměstnance značky Chanel, pro kterou návrhář dlouhodobě tvořil. Vybělená kolekce inspirovaná tímto géniem módního světa nenechala jedno oko suché. Jakoby naposledy sestoupil z nebe, aby ještě jednou potěšil svět svou tvorbou.

Slzy a obdiv

Sníh byl dokonce součástí podloží, na kterém modelky předváděly modely Chanelu. Zásadním úkazem však nebyla přehlídka jako taková, ale spíše cesta k tomu, jak vzdát hold člověku, který pro značku tolik znamenal a který vlastně neměl rád dlouhé sentimentální projevy. Karl byl středem zájmu a pozornosti, ale vždy věděl, co má říci v tu pravou chvíli. Miloval svou práci a móda pro něj byla všechno. Žil přítomností a v Chanelu ze sebe vydal všechno.

Hlas Karla Lagerfelda

Program přehlídky však nakonec dosáhl nejvyšší úcty, jakou by návrhář jistě ocenil. Nejdříve přítomní drželi minutu ticha za zesnulého Karla Lagerfelda, poté se jako blesk z čistého nebe do ticha ozval hlas Karla Lagerfelda z posledního audio podcastu, který natočil. Celý podcast byl ve francouzštině. K překvapení přítomných však na konci hlas Karla Lagerfelda zvolal v anglickém jazyce: Oh! It’s like walking in a painting!”. V ten moment několik modelek propuklo v ohromný srdcervoucí pláč.

Chanel Crew

Kolekce byla předváděna takzvanou Chanel crew - jedná se o poslední skupinku modelek, které trénoval sám Karel Lagerfeld. Očividně si byly vědomé své odpovědnosti, která jim na přehlídce byla přisouzena. Vydaly ze sebe to nejlepší. Hrály si se sněhem, který rozhazovaly kolem. Díky nim se smutná atmosféra změnila v atmosféru vzpomínkovou. To byla i koncepce Karla Lagerfelda, vždycky na tiskových konferencích a v televizních seriálech říkal, že oblečení není ničím, dokud není nošeno. Byl prostě pragmatik stejně jako Coco Chanel - zakladatelka značky Chanel.

Odkaz zůstává

Poslední procházka s Karlem Lagerfeldem zasněženou krajinou francouzských hor byla prostě nezapomenutelná. V modelech se snoubil duch Karla Lagerfelda i Coco Chanel. Mimochodem Karl Lagerfeld byl velkým zastáncem této geniální návrhářky. Nesmíme zapomenout, že se spousta osob módního průmyslu často snažila o to, aby její odkaz byl zapomenut. Byl to právě Karl Lagerfeld, který na jejím odkazu postavil několik kolekcí a vždy se částečně inspiroval její prací. A módní svět nikdy nezapomene ani na Karla Lagerfelda, jeho práce je totiž živým odkazem pro další a další generace.

Vogue; Chanel; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY CHANEL COCO CHANEL KARL LAGERFELD PARIS FASHION WEEK

Související články

Líčení pro muže – ano, či ne?

Pánský make-up je pomalu na vzestupu a dostává se i k nám na český trh. I když je líčení dámskou výsadou, tak se časy mění a my se ptáme, zdali to má šanci uspět?

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Dva jarní outfity, které hravě vynosíte do města i do lesa

Víte, jak se to říká? Méně je více, proto také nepřinášíme žádné složitosti, ani převeliké módní novinky. Milujeme nestárnoucí klasiku, se kterou si hravě poradíme i ve svém šatníku.

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek