dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Kolekce z nebe

Smrt geniálního návrháře Karla Lagerfelda zasáhla celý svět, ale nejvíce pak zaměstnance značky Chanel, pro kterou návrhář dlouhodobě tvořil. Vybělená kolekce inspirovaná tímto géniem módního světa nenechala jedno oko suché. Jakoby naposledy sestoupil z nebe, aby ještě jednou potěšil svět svou tvorbou.

Slzy a obdiv

Sníh byl dokonce součástí podloží, na kterém modelky předváděly modely Chanelu. Zásadním úkazem však nebyla přehlídka jako taková, ale spíše cesta k tomu, jak vzdát hold člověku, který pro značku tolik znamenal a který vlastně neměl rád dlouhé sentimentální projevy. Karl byl středem zájmu a pozornosti, ale vždy věděl, co má říci v tu pravou chvíli. Miloval svou práci a móda pro něj byla všechno. Žil přítomností a v Chanelu ze sebe vydal všechno.

Hlas Karla Lagerfelda

Program přehlídky však nakonec dosáhl nejvyšší úcty, jakou by návrhář jistě ocenil. Nejdříve přítomní drželi minutu ticha za zesnulého Karla Lagerfelda, poté se jako blesk z čistého nebe do ticha ozval hlas Karla Lagerfelda z posledního audio podcastu, který natočil. Celý podcast byl ve francouzštině. K překvapení přítomných však na konci hlas Karla Lagerfelda zvolal v anglickém jazyce: Oh! It’s like walking in a painting!”. V ten moment několik modelek propuklo v ohromný srdcervoucí pláč.

Chanel Crew

Kolekce byla předváděna takzvanou Chanel crew - jedná se o poslední skupinku modelek, které trénoval sám Karel Lagerfeld. Očividně si byly vědomé své odpovědnosti, která jim na přehlídce byla přisouzena. Vydaly ze sebe to nejlepší. Hrály si se sněhem, který rozhazovaly kolem. Díky nim se smutná atmosféra změnila v atmosféru vzpomínkovou. To byla i koncepce Karla Lagerfelda, vždycky na tiskových konferencích a v televizních seriálech říkal, že oblečení není ničím, dokud není nošeno. Byl prostě pragmatik stejně jako Coco Chanel - zakladatelka značky Chanel.

Odkaz zůstává

Poslední procházka s Karlem Lagerfeldem zasněženou krajinou francouzských hor byla prostě nezapomenutelná. V modelech se snoubil duch Karla Lagerfelda i Coco Chanel. Mimochodem Karl Lagerfeld byl velkým zastáncem této geniální návrhářky. Nesmíme zapomenout, že se spousta osob módního průmyslu často snažila o to, aby její odkaz byl zapomenut. Byl to právě Karl Lagerfeld, který na jejím odkazu postavil několik kolekcí a vždy se částečně inspiroval její prací. A módní svět nikdy nezapomene ani na Karla Lagerfelda, jeho práce je totiž živým odkazem pro další a další generace.

Vogue; Chanel; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY CHANEL COCO CHANEL KARL LAGERFELD PARIS FASHION WEEK

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Olivia Palermo oznámila spolupráci se značkou Karl Lagerfeld

Newyorská influencerka a šéfredaktorka Olivia Palermo odhalila další ze svých znamenitých počinů. Tentokrát přidá hned několik stylových ingrediencí do francouzského podzimního koktejlu.

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek