dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přidat na Seznam.cz
Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Kolekce z nebe

Smrt geniálního návrháře Karla Lagerfelda zasáhla celý svět, ale nejvíce pak zaměstnance značky Chanel, pro kterou návrhář dlouhodobě tvořil. Vybělená kolekce inspirovaná tímto géniem módního světa nenechala jedno oko suché. Jakoby naposledy sestoupil z nebe, aby ještě jednou potěšil svět svou tvorbou.

Slzy a obdiv

Sníh byl dokonce součástí podloží, na kterém modelky předváděly modely Chanelu. Zásadním úkazem však nebyla přehlídka jako taková, ale spíše cesta k tomu, jak vzdát hold člověku, který pro značku tolik znamenal a který vlastně neměl rád dlouhé sentimentální projevy. Karl byl středem zájmu a pozornosti, ale vždy věděl, co má říci v tu pravou chvíli. Miloval svou práci a móda pro něj byla všechno. Žil přítomností a v Chanelu ze sebe vydal všechno.

Hlas Karla Lagerfelda

Program přehlídky však nakonec dosáhl nejvyšší úcty, jakou by návrhář jistě ocenil. Nejdříve přítomní drželi minutu ticha za zesnulého Karla Lagerfelda, poté se jako blesk z čistého nebe do ticha ozval hlas Karla Lagerfelda z posledního audio podcastu, který natočil. Celý podcast byl ve francouzštině. K překvapení přítomných však na konci hlas Karla Lagerfelda zvolal v anglickém jazyce: Oh! It’s like walking in a painting!”. V ten moment několik modelek propuklo v ohromný srdcervoucí pláč.

Chanel Crew

Kolekce byla předváděna takzvanou Chanel crew - jedná se o poslední skupinku modelek, které trénoval sám Karel Lagerfeld. Očividně si byly vědomé své odpovědnosti, která jim na přehlídce byla přisouzena. Vydaly ze sebe to nejlepší. Hrály si se sněhem, který rozhazovaly kolem. Díky nim se smutná atmosféra změnila v atmosféru vzpomínkovou. To byla i koncepce Karla Lagerfelda, vždycky na tiskových konferencích a v televizních seriálech říkal, že oblečení není ničím, dokud není nošeno. Byl prostě pragmatik stejně jako Coco Chanel - zakladatelka značky Chanel.

Odkaz zůstává

Poslední procházka s Karlem Lagerfeldem zasněženou krajinou francouzských hor byla prostě nezapomenutelná. V modelech se snoubil duch Karla Lagerfelda i Coco Chanel. Mimochodem Karl Lagerfeld byl velkým zastáncem této geniální návrhářky. Nesmíme zapomenout, že se spousta osob módního průmyslu často snažila o to, aby její odkaz byl zapomenut. Byl to právě Karl Lagerfeld, který na jejím odkazu postavil několik kolekcí a vždy se částečně inspiroval její prací. A módní svět nikdy nezapomene ani na Karla Lagerfelda, jeho práce je totiž živým odkazem pro další a další generace.

Vogue; Chanel; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY CHANEL COCO CHANEL KARL LAGERFELD PARIS FASHION WEEK

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

Celý článek

Kolekce Cruise 2020 značky Dior je plná kultury, tradic a pocitů

Maria Grazia Chiuri rozvíjí kolekce u značky Dior neskutečně intuitivně a přirozeně. Její aktuální práce se odráží od místa, které již inspirovalo mnoho umělců, básníků a dobrodruhů.

Celý článek
Chiara Ferragni Logomania

Nová kolekce Chiary Ferragni

Italská kráska Chiara Ferragni na sebe upozornila již více než před deseti lety svým blogem The Blonde Salad a zanedlouho se stala jednou z nejvlivnějších fashion influencerů. Před dvěma lety otevřela v Miláně první obchod se svou značkou Chiara Ferragni Collection a my se teď zaměříme na její nejnovější kolekci.

Celý článek