dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Jak se nosí pánský blazer

Přidat na Seznam.cz
Blazer je sportovní variantou saka. Obvykle k němu pánové nosí kalhoty a měl by být jednobarevný. Jaká je jeho historie a jak se správně nosí?

V dnešní době již za blazer označujeme téměř jakékoliv sako, což však není úplně přesné. I když jsou módní trendy variabilní, rozhodně mají svá základní pravidla. A ty má i blazer.

Jeho historie sahá až k námořním uniformám a údajně jej proslavila britská královna Viktorie. Tehdejší podoba sportovněji raženého saka byla striktně v tmavě modrém odstínu s mosaznými knoflíčky a ve dvouřadé variantě. Jak ale běžela léta, měnil se i jeho střih a z dvouřadého saka bylo brzy jednořadé.

Blazer má dva rozparky na bocích nebo jeden na zádech. Neměly by mu chybět všité kapsy a materiál by měl být z vlny. To, v čem spočívá základ jeho nošení, je skutečnost, že si k němu vezmete kalhoty jiné barvy. Klasická bílá s tmavě modrou rozhodně padne, vybírat však můžete z mnoha jiných odstínů, od světle béžové až po tmavě šedou.

Když na věc přijde, klidně si k blazeru můžete obléknout džíny nebo manšestráky, za nás ale nejlépe působí s klasickými kalhotami. K tomu, pánové, přidejte tmavé polobotky či vyloženě kožené mokasíny a máte vyhráno.

Košile k blazeru padne asi nejlépe. S kravatou či motýlkem navíc navodíte opravdu formální dojem. I když samozřejmě můžete celý outfit pojmout sportovně a zvolit pod sako klasické tričko či polokošili.

Díky jeho variabilitě vynosíte blazer prakticky kamkoliv, ať už máte schůzku v restauraci, nebo jdete s přítelkyní na procházku do parku. A neměl by chybět v šatníku žádného muže, ba co víc, rády je již mnoho let nosí i ženy a je pravdou, že tento módní kousek má svůj půvab na obou pohlavích.

pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
BLEJZR PÁNSKÝ BLEJZR BLAZER

Související články

Zveme vás na 107. AXA Primátorky ve stylu Le Premier

Psal se rok 1910, když se v Praze uskutečnil první závod osmiveslic. Letošní, už stosedmý, ročník odstartuje výjimečně v zářijovém termínu a uskuteční se ve dnech 18. – 20. září na nábřeží Vltavy Prahy 2. Trasa Primátorek začíná u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem.

Celý článek

Jarní bundy a kabátky, ve kterých zazáříte

Jaro je tady a nastal čas zahodit péřovky a těžké kabáty. Přemýšlíte, jakým jarním kouskem rozzářit váš šatník? Připravili jsme pro vás trendy bundy a kabátky, ve kterých vám bude celé jaro příjemně. Začněte jaro stylově!

Celý článek

Gentlemanů není nikdy dost!

A v Čechách jich opravdu moc nemáme... I když musím uznat, že se blýská na lepší časy a situace se zlepšuje. To, co maminky zanedbaly, se snaží dohnat samotní chlapi, uff!  

Celý článek

Jak se dá nosit formální pánská móda zajímavěji?

Jak to, že když se Brit oblékne do formálního, vypadá skvěle a když se oblékne Čech, většinou vůbec tak dobře nevypadá? 

Celý článek