dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Jak se obléct do divadla?

Přidat na Seznam.cz
Touto otázkou se alespoň jedenkrát zabýval každý z nás. Někdo to zvládl lépe, jiný zase hůře. Tak jak by tedy měl vypadat ideál divadelního outfitu? Dozvíte se zde.

Ačkoliv se příprava ideálního outfitu do divadla může jevit jakkoliv jednoduše, vždy tomu tak být nemusí. „Proboha, jak si tohle mohl(a) vzít na sebe,“ probleskne nám hlavou při pohledu na některé z návštěvníků centra kulturního dění, kteří svůj outfit očividně tak úplně nezvládli. Přitom stačí tak málo, aby člověk nebyl středem nezbytně velké pozornosti.

Držte se jasných a léty prověřených pravidel slušného oblékání, která bezchybně fungují odjakživa.

Na ošoupané a zašlé rifle, které mohou v jiných případech budit skvělý vintage a trendy dojem, rovnou zapomeňte. Ano, jsou pohodlné a člověk si v nich nepřipadá tak škrobeně. V tom s vámi souhlasíme, ale do divadla zkrátka nepatří. Samozřejmě že existují i výjimky s liberálnějším přístupem a celkově odlišným pohledem na trochu té nedbalé elegance. Ve Státní či Národním byste se ale se zlou potázali, neboť jak je známo, klasická kamenná divadla kladou daleko vyšší nároky na dress code, než požadují malé alternativní scény.

Opera či Národní divadlo rovná se Black Tie

Obdrželi jste pozvánku, na které stálo dress code: Black Tie, a vy jste si hned v ten okamžik nevěděli rady co na sebe? V tom případě nešlo o nic menšího, než je právě tak návštěva výše zmíněných kulturních center, která přímo vyžadují oděv hoden tak slavnostní příležitosti. Výhradně se tedy jedná o formální oblečení v případě mužů, reprezentující skvěle padnoucí smoking, a u dam nelze zvolit jinak nežli dlouhou večerní toaletu.  

Běžná městská divadla rovná se Formal style

To znamená, že muži obléknou klasický společenský oblek, který je o stupeň méně formálnější nežli smoking (tuxedo), tudíž jej nemusí doplňovat motýlek ani smokingová košile s dvojitými manžetami a manžetovými knoflíčky, a lakýrky už vůbec nejsou nutností. Dámy pak volí koktejlové šaty – koktejlky, anebo se pro tuto příležitost skvěle hodí LBD little black dress – malé černé, které by rozhodně neměly chybět v žádném dámském šatníku.

Ve Smart Casual style – nedbalé eleganci raději s opatrností

Nejedná-li se o první dva shora uvedené případy, můžete zvolit i tento styl, který každému asi padne nejlépe, neboť je kombinací toho nejpohodlnějšího, co se ve vašem šatníku nachází. Ovšem takové opeře je vaše pohodlí zcela volné. Jelikož jde o kombinaci dvou stylů, je logicky mnohem hravější a jeho využití tak variabilnější. U smart casual muži elegantně skládají vrstvy, jejichž základem bývá často neodmyslitelný blejzr. K tomuto typu volnočasového „saka“ pak skvěle padnou jak košile či trika, tak ale i roláky nebo cardigany. Nejlépe zvolenými kalhotami jsou pak chinos.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE JAK SE OBLÉCT DO DIVADLA BLACK TIE FORMAL STYLE SMART CASUAL STYLE DRESSCODE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek