dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Jak se obléct do divadla?

Přidat na Seznam.cz
Touto otázkou se alespoň jedenkrát zabýval každý z nás. Někdo to zvládl lépe, jiný zase hůře. Tak jak by tedy měl vypadat ideál divadelního outfitu? Dozvíte se zde.

Ačkoliv se příprava ideálního outfitu do divadla může jevit jakkoliv jednoduše, vždy tomu tak být nemusí. „Proboha, jak si tohle mohl(a) vzít na sebe,“ probleskne nám hlavou při pohledu na některé z návštěvníků centra kulturního dění, kteří svůj outfit očividně tak úplně nezvládli. Přitom stačí tak málo, aby člověk nebyl středem nezbytně velké pozornosti.

Držte se jasných a léty prověřených pravidel slušného oblékání, která bezchybně fungují odjakživa.

Na ošoupané a zašlé rifle, které mohou v jiných případech budit skvělý vintage a trendy dojem, rovnou zapomeňte. Ano, jsou pohodlné a člověk si v nich nepřipadá tak škrobeně. V tom s vámi souhlasíme, ale do divadla zkrátka nepatří. Samozřejmě že existují i výjimky s liberálnějším přístupem a celkově odlišným pohledem na trochu té nedbalé elegance. Ve Státní či Národním byste se ale se zlou potázali, neboť jak je známo, klasická kamenná divadla kladou daleko vyšší nároky na dress code, než požadují malé alternativní scény.

Opera či Národní divadlo rovná se Black Tie

Obdrželi jste pozvánku, na které stálo dress code: Black Tie, a vy jste si hned v ten okamžik nevěděli rady co na sebe? V tom případě nešlo o nic menšího, než je právě tak návštěva výše zmíněných kulturních center, která přímo vyžadují oděv hoden tak slavnostní příležitosti. Výhradně se tedy jedná o formální oblečení v případě mužů, reprezentující skvěle padnoucí smoking, a u dam nelze zvolit jinak nežli dlouhou večerní toaletu.  

Běžná městská divadla rovná se Formal style

To znamená, že muži obléknou klasický společenský oblek, který je o stupeň méně formálnější nežli smoking (tuxedo), tudíž jej nemusí doplňovat motýlek ani smokingová košile s dvojitými manžetami a manžetovými knoflíčky, a lakýrky už vůbec nejsou nutností. Dámy pak volí koktejlové šaty – koktejlky, anebo se pro tuto příležitost skvěle hodí LBD little black dress – malé černé, které by rozhodně neměly chybět v žádném dámském šatníku.

Ve Smart Casual style – nedbalé eleganci raději s opatrností

Nejedná-li se o první dva shora uvedené případy, můžete zvolit i tento styl, který každému asi padne nejlépe, neboť je kombinací toho nejpohodlnějšího, co se ve vašem šatníku nachází. Ovšem takové opeře je vaše pohodlí zcela volné. Jelikož jde o kombinaci dvou stylů, je logicky mnohem hravější a jeho využití tak variabilnější. U smart casual muži elegantně skládají vrstvy, jejichž základem bývá často neodmyslitelný blejzr. K tomuto typu volnočasového „saka“ pak skvěle padnou jak košile či trika, tak ale i roláky nebo cardigany. Nejlépe zvolenými kalhotami jsou pak chinos.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE JAK SE OBLÉCT DO DIVADLA BLACK TIE FORMAL STYLE SMART CASUAL STYLE DRESSCODE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Jaké jsou šik a zároveň pohodlné šaty? Jedině oversized

Slyšela jste už o oversized šatech? Hledáte dokonalé šaty, které budou pohodlné, ale zároveň se v nich budete cítit hezky? Pak vsaďte na trendy šaty oversized!

Celý článek

Se svetrem napříč létem? Rozhodně ano s novou letní kolekcí Marks & Spencer

Svetry a pletené topy nepatří jenom k zimě. Důkazem jsou nejnovější kousky z letní dámské kolekce Marks & Spencer.

Celý článek

Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu radí Mária Padová, odbornice na aktuální trendy

Chystáte se vyrazit na dovolenou k moři anebo na prodloužený víkend k vodě, ale vaše aktuální plavky ztratily tvar, vybledly anebo už neodpovídají aktuálním trendům? Pořiďte si nové, poradíme jaké.

Celý článek

Udržitelné šaty, které si tohle léto zamilujete

Lehké, prodyšné, trendy a navíc udržitelné? Naštěstí již tyhle požadavky nejsou žádné velké sci-fi a je z čeho vybírat.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek