dnes je 21.11.2019 a svátek má Albert

Jak se obléct do divadla?

Přidat na Seznam.cz
Touto otázkou se alespoň jedenkrát zabýval každý z nás. Někdo to zvládl lépe, jiný zase hůře. Tak jak by tedy měl vypadat ideál divadelního outfitu? Dozvíte se zde.

Ačkoliv se příprava ideálního outfitu do divadla může jevit jakkoliv jednoduše, vždy tomu tak být nemusí. „Proboha, jak si tohle mohl(a) vzít na sebe,“ probleskne nám hlavou při pohledu na některé z návštěvníků centra kulturního dění, kteří svůj outfit očividně tak úplně nezvládli. Přitom stačí tak málo, aby člověk nebyl středem nezbytně velké pozornosti.

Držte se jasných a léty prověřených pravidel slušného oblékání, která bezchybně fungují odjakživa.

Na ošoupané a zašlé rifle, které mohou v jiných případech budit skvělý vintage a trendy dojem, rovnou zapomeňte. Ano, jsou pohodlné a člověk si v nich nepřipadá tak škrobeně. V tom s vámi souhlasíme, ale do divadla zkrátka nepatří. Samozřejmě že existují i výjimky s liberálnějším přístupem a celkově odlišným pohledem na trochu té nedbalé elegance. Ve Státní či Národním byste se ale se zlou potázali, neboť jak je známo, klasická kamenná divadla kladou daleko vyšší nároky na dress code, než požadují malé alternativní scény.

Opera či Národní divadlo rovná se Black Tie

Obdrželi jste pozvánku, na které stálo dress code: Black Tie, a vy jste si hned v ten okamžik nevěděli rady co na sebe? V tom případě nešlo o nic menšího, než je právě tak návštěva výše zmíněných kulturních center, která přímo vyžadují oděv hoden tak slavnostní příležitosti. Výhradně se tedy jedná o formální oblečení v případě mužů, reprezentující skvěle padnoucí smoking, a u dam nelze zvolit jinak nežli dlouhou večerní toaletu.  

Běžná městská divadla rovná se Formal style

To znamená, že muži obléknou klasický společenský oblek, který je o stupeň méně formálnější nežli smoking (tuxedo), tudíž jej nemusí doplňovat motýlek ani smokingová košile s dvojitými manžetami a manžetovými knoflíčky, a lakýrky už vůbec nejsou nutností. Dámy pak volí koktejlové šaty – koktejlky, anebo se pro tuto příležitost skvěle hodí LBD little black dress – malé černé, které by rozhodně neměly chybět v žádném dámském šatníku.

Ve Smart Casual style – nedbalé eleganci raději s opatrností

Nejedná-li se o první dva shora uvedené případy, můžete zvolit i tento styl, který každému asi padne nejlépe, neboť je kombinací toho nejpohodlnějšího, co se ve vašem šatníku nachází. Ovšem takové opeře je vaše pohodlí zcela volné. Jelikož jde o kombinaci dvou stylů, je logicky mnohem hravější a jeho využití tak variabilnější. U smart casual muži elegantně skládají vrstvy, jejichž základem bývá často neodmyslitelný blejzr. K tomuto typu volnočasového „saka“ pak skvěle padnou jak košile či trika, tak ale i roláky nebo cardigany. Nejlépe zvolenými kalhotami jsou pak chinos.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE JAK SE OBLÉCT DO DIVADLA BLACK TIE FORMAL STYLE SMART CASUAL STYLE DRESSCODE DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Street style inspirace aneb kousky, které nikdy neomrzí

Váš šatník je spíše ukázka chaosu a zbytečností? Chcete tipy na stylové kousky pro každý den? Pojďte se s námi podívat na street fashion a nechte se inspirovat.

Celý článek

Trendy zima přichází: Teddy kabát

Možná ho ještě na sobě nemáte, ale jistě jste o něm už slyšeli. Huňatý kabátek Teddy coat nyní jako jeden z nejvíce TOP kabátů této sezóny. Pojďte se podívat, jak si vybrat ten svůj.

Celý článek

Stylové deštníky, které zvýrazní váš outfit

Podzimní období s sebou přináší nepříliš oblíbený déšť a změny teplot. Kdo ale tvrdí, že nemůžete vypadat skvěle i za deštivého počasí? Se správným deštníkem to půjde jedna báseň.

Celý článek
Domácí oblečení

I v domácím úboru se můžete cítit pohodlně a krásně

Pyžamový komplet, teplé úpletové ponožky, kotníkové měkké bačkory a plyšový župan je základem domácího zimního úboru. Pojďte se inspirovat s námi!

Celý článek

Variabilní pásky návrhářky Zdeňky Imreczeové jako perfektní doplněk i vánoční dárek

Představte si kožený pásek, který můžete vázat na několik způsobů, v několika barevných provedeních. Jestliže jste tvůrčí žena, která si se svými outfity ráda hraje, pravděpodobně vás tento doplněk upřímně nadchne.

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek

Kravaty a obleky patří do muzea, pánové chtějí pohodlí a svobodu i v kanceláři

Zásady společenského oblékání se časem mění a změny si žádá i naše hektická doba. Zdá se ale v pořádku vyměnit sako za mikinu a společenské polobotky za pohodlné botasky? Držte si kravaty, možná přichází doba, kdy obleky nahradí streetwear. 

Celý článek

Pletené šaty vás v podzimních dnech zahřejí, a navíc vypadají skvěle

Počasí se ochlazuje, tak je nutné se trochu zahřát. Pletenina je dokonalým kouskem pro chladné dny. Milujete šaty nejen v létě? Pak je tohle řešení přesně pro vás.

Celý článek