dnes je 03.03.2021 a svátek má Kamil

Jak se správně obléknout na letní svatbu - pro ni

Přidat na Seznam.cz
Svatební sezóna je v plném proudu. Pojďte si s námi projít pár pravidel, které byste měla dodržet, abyste nezpůsobila faux pas.

Nejlepší by bylo, kdyby rovnou na pozvánce byl definovaný dress code. To se ale bohužel moc nedělá. Jediné, čím se skutečně můžete řídit, je místo konání a přání nevěsty. Většinou víme alespoň trochu přibližně, v jakém duchu se svatba ponese.

Pravidlo N° 1 – nikdy nesmíte zastínit nevěstu. Bílá barva je tedy svatebním hostům zapovězena. Samozřejmě nejedná-li se o barvu košile u mužů. Stejně tak byste neměla být příliš odhalená. Tabu jsou hluboké výstřihy a krátké sukně. Lem končící pár centimetrů nad koleny určitě oceníte i vy. Toto jsou vlastně jediná pravidla, která skutečně musíte dodržet na každé svatbě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o společenskou událost, vyhněte se džínám a teniskám. Dobře nevypadají ani příliš velké kabelky nebo obnošené oblečení. Stejně tak nechte doma kraťasy z džínoviny, křiváky, džinové bundy a průsvitné materiály. Na ramíkách také nechte viset tmavé barvy, ty jsou smuteční.

Svatba pod širým nebem

Stodola, louka či les jsou hitem posledních let. Obřad většinou bývá neformální, a proto i vy máte volnější ruku. Zvolit můžete třeba květované šaty, které v takovém prostředí vypadají úžasně. Při volbě šatů myslete na to, že bude v přírodě. Volte raději neutrální barvy. Tyto lokality nebývají velkými přáteli s jehlovými podpatky, raději nazujte baleríny nebo sandálky. Nezapomeňte, že jste stále na společenské události a řiďte se tím.

Svatba v kostele

Takový typ už není zcela běžný. Může vás to tedy překvapit a ve své skříni budete outfit na poslední chvíli hledat jen těžko. Základní rada zní: kolena a ramena musí být zakryta. Vhodné také bude vyhnout se příliš křiklavým odstínům, tabu jsou neonové barvy. 

Honosná svatba

Jedná se o velkolepou událost a pro snoubence je tento den velice významný. Celá svatba je promyšlená a doladěná do posledního detailu. Dress code tedy jistě najdeme na pozvánce - black tie. Očekávají se od vás dlouhé společenské šaty a psaníčko. V horkých letních dnech jsou povoleny i koktejlky. Jejich délku zvolte alespoň kousek nad kolena.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBA LÉTO LETNÍ SEZÓNA BLACK TIE ŠATY DLOUHÉ ŠATY KVĚTOVANÉ ŠATY SPOLEČENSKÁ UDÁLOST FORMÁLNÍ ODĚV NEFORMÁLNÍ ODĚV

Související články

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

I podzimní svatba má své kouzlo

Nejste milovníci velkého tepla, ale ani silné zimy? Pak je pro vás podzimní svatba to pravé. Krásně zbarvené listy, vítr a teplé tóny. Dokážete si to představit?

Celý článek

Jak nosit letní kousky na podzim

Podzim o sobě už pomalu začíná dávat vědět a vy se musíte připravit na chladnější počasí. Nechcete schovávat letní šatník? Ani nemusíte, některé kousky skvěle poslouží i na podzim. Více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek