dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Jak se správně obléknout na letní svatbu - pro ni

Přidat na Seznam.cz
Svatební sezóna je v plném proudu. Pojďte si s námi projít pár pravidel, které byste měla dodržet, abyste nezpůsobila faux pas.

Nejlepší by bylo, kdyby rovnou na pozvánce byl definovaný dress code. To se ale bohužel moc nedělá. Jediné, čím se skutečně můžete řídit, je místo konání a přání nevěsty. Většinou víme alespoň trochu přibližně, v jakém duchu se svatba ponese.

Pravidlo N° 1 – nikdy nesmíte zastínit nevěstu. Bílá barva je tedy svatebním hostům zapovězena. Samozřejmě nejedná-li se o barvu košile u mužů. Stejně tak byste neměla být příliš odhalená. Tabu jsou hluboké výstřihy a krátké sukně. Lem končící pár centimetrů nad koleny určitě oceníte i vy. Toto jsou vlastně jediná pravidla, která skutečně musíte dodržet na každé svatbě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o společenskou událost, vyhněte se džínám a teniskám. Dobře nevypadají ani příliš velké kabelky nebo obnošené oblečení. Stejně tak nechte doma kraťasy z džínoviny, křiváky, džinové bundy a průsvitné materiály. Na ramíkách také nechte viset tmavé barvy, ty jsou smuteční.

Svatba pod širým nebem

Stodola, louka či les jsou hitem posledních let. Obřad většinou bývá neformální, a proto i vy máte volnější ruku. Zvolit můžete třeba květované šaty, které v takovém prostředí vypadají úžasně. Při volbě šatů myslete na to, že bude v přírodě. Volte raději neutrální barvy. Tyto lokality nebývají velkými přáteli s jehlovými podpatky, raději nazujte baleríny nebo sandálky. Nezapomeňte, že jste stále na společenské události a řiďte se tím.

Svatba v kostele

Takový typ už není zcela běžný. Může vás to tedy překvapit a ve své skříni budete outfit na poslední chvíli hledat jen těžko. Základní rada zní: kolena a ramena musí být zakryta. Vhodné také bude vyhnout se příliš křiklavým odstínům, tabu jsou neonové barvy. 

Honosná svatba

Jedná se o velkolepou událost a pro snoubence je tento den velice významný. Celá svatba je promyšlená a doladěná do posledního detailu. Dress code tedy jistě najdeme na pozvánce - black tie. Očekávají se od vás dlouhé společenské šaty a psaníčko. V horkých letních dnech jsou povoleny i koktejlky. Jejich délku zvolte alespoň kousek nad kolena.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBA LÉTO LETNÍ SEZÓNA BLACK TIE ŠATY DLOUHÉ ŠATY KVĚTOVANÉ ŠATY SPOLEČENSKÁ UDÁLOST FORMÁLNÍ ODĚV NEFORMÁLNÍ ODĚV

Související články

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

I podzimní svatba má své kouzlo

Nejste milovníci velkého tepla, ale ani silné zimy? Pak je pro vás podzimní svatba to pravé. Krásně zbarvené listy, vítr a teplé tóny. Dokážete si to představit?

Celý článek

Jak nosit letní kousky na podzim

Podzim o sobě už pomalu začíná dávat vědět a vy se musíte připravit na chladnější počasí. Nechcete schovávat letní šatník? Ani nemusíte, některé kousky skvěle poslouží i na podzim. Více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek

Podpořte s námi Prahu v týdnu plném architektury

Festival Open House Praha 2020 vypukne za necelý měsíc. Čeká nás otevření 73 budov, které jsou běžně nepřístupné. Prostory některých z nich nabídnou doprovodný program sestávajících se s komentovaných procházek a debat o městské architektuře. Podpořte s námi Prahu a přijďte se podívat.

Celý článek

Šárka Strnadová a její nová kolekce: BABY OR LADY

Česká designérka Šárka Strnadová nyní přichází se svou kolekcí BABY OR LADY. Je nabitá tradicí a ženskou silou bez rozdílu věku nebo tělesných proporcí. Za nás se jedná o symbol tohoto léta.

Celý článek

Šaty a léto: nejlepší kombinace. Jaké barvy letos vybrat?

Trendy letošního léta jsou plné zářivých barev. Kdy jindy je také ten pravý čas na to, se trochu odvázat a popustit pomyslnou uzdu všem barvám. Nechte se inspirovat outfity, které jsme pro vás vybrali.

Celý článek