dnes je 13.06.2021 a svátek má Antonín

Jak se správně starat o nehty

Přidat na Seznam.cz
Ruce i nehty jsou součástí vaší sebeprezentace, takže je nutné se o ně pravidelně starat. Kvalita nehtů záleží samozřejmě na vaší stravě, zdraví i genetice. V tomto článku vám dáme jednoduché tipy, jak mít krásné nehty, i když vám příroda nepřála.

Jak pečovat o své nehty? Můžete se o nehty starat sama a nemusíte platit za manikérku nebo si dělat gelové nehty. Pokud vaše nehty nejsou takové, jaké chcete, pak se zaměřte na vyváženou stravu a zařaďte do jídelníčků vitamíny.

Jak začít

Nejdříve si nehty pořádně odlakujte, ať máte čisté plátno. Nemusíte spotřebovat velké množství odlakovače, protože hodně vysušuje. Není potřeba nehty zastříhat kleštičkami nebo nůžkami, postačí vám pevný pilník, který krásně vytvaruje váš nehet do požadovaného tvaru. Máte na výběr od klasických hranatých, kulatých, mandlových či špičatých tvarů. Když máte hotovo, tak si na ruce naneste balzám, olejíček nebo výživu na nehty. Nejedná se o lak! Necháte působit 10 až 20 minut, aby se vaše nehty i kůžička hezky zregenerovaly. Poté si vezměte pomerančové dřívko a zastrkejte kůžičku zpátky. Nemělo by vás to bolet díky předchozímu kroku. Pokud vám to nestačí, tak můžete kůžičku zastřihnout malými kleštičkami.

Leštit a sušit

Další krok je zjemnění povrchu nehtu a jeho leštění. Nepoužívejte drsný pilník, abyste si nenarušily nehtové lůžko. Omyjte ruce, do sucha vysušte a můžete začít. Vezměte si váš oblíbený lak a pusťte se do práce. Pokud máte problém s tím, že vám lak teče kolem, tak jej pořádně otřete. Začněte asi 2 mm od kořene nehtu svižným pohybem až po volný okraj nehtu. Vždy si štěteček zase otřete, laku stačí jen malá vrstvička, kterou necháte zaschnout. K dokonalosti to dovedete druhou vrstvou, vždy záleží na kvalitě laku a jeho pigmentaci.

Myslete i na ruce

Necháte pár minut zaschnout a následuje poslední krok tzv. „top coat“ tedy průhledný lak, který vše hezky zapečetí a nehet vám tak vydrží mnohem déle. Leskne se a nemusíte se bát, že by se nehty hned druhý den oloupaly. Nakonec je dobré zmínit, že i ruce potřebují nějakou tu péči. Naneste si alespoň krém, což vaše ruce ocení především v tomto období, kdy jsou suché .

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
PÉČE O NEHTY LAK NA NEHTY JAK SE STARAT O NEHTY TIPY A RADY ZDRAVÉ NEHTY JAK SI NALAKOVAT NEHTY JAK SE KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY

Související články

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Přivoňte si k létu s limitkou Tom Tailor Beach Time

Žhavé paprsky odrážející se na azurové hladině a zlatavě třpytivých zrníčcích písku v rytmu mořských vln. Barevný koktejl s plátkem limetky a bujné květy všude kolem... Nová limitovaná dámská vůně Tom Tailor Beach Time v sobě ukrývá skutečnou esenci nespoutaného léta.

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Připravte svou pleť na léto, začít můžete s těmito kosmetickými tipy

Léto je za rohem a všechno nasvědčuje tomu, že si ho budeme moct užít plnými doušky. Připravte svou pleť na pořádnou dávku vitamínů, hydratace a ochrany, bez které se v létě rozhodně neobejde.

Celý článek

6 tipů, jak správně pečovat o své nehty

Krásné a zdravé nehty jsou vaší osobní vizitkou. Dobře udržované nehty o vás prozradí hodně. Jak správně o nehty pečovat a co je dobré vědět? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek