dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Jak se starat v létě o vlasy

Přidat na Seznam.cz
Léto je zde v plném proudu a pořádná dávka sluníčka může vašim vlasům spíše uškodit. Jak předejít tomu, aby vaše vlasy netrpěly a jak se o ně správně starat?

zdroj: pexels.com

Teplo, slunce, UV záření a trpící vlasy, jak tomu předejít a co je osvědčený recept pro zdravé vlasy? Pokud se celé léto nechcete vyhýbat slunečním paprskům, tak je potřeba na své vlasy myslet a pečovat o ně. Jak na to?

Vlasy nejsou pokožka

Naše pokožka snáší lépe sluneční záření než naše vlasy, ale i o tu je třeba se starat. Více se o tom můžete přečíst v tomto článku. Vlasy naopak spíše trpí v letních dnech, slunce jim narušuje vnější ochranu a kvůli tomu se vlas stává náchylnější ke třepení a lámání. Nevhodnou kombinací je, pokud se stále koupete ve chloru a následně se sušíte na slunci. Vlasy potřebují výživu, nikoliv chlor. V nejhorším případě riskujete narušení funkce mazových žláz, které podporují růst a kvalitu vlasů.

zdroj: pexels.com

Pokrývka hlavy

Jeden z nejlepších tipů, které můžete pro své vlasy udělat, je obyčejná pokrývka hlavy, které vás ochrání. Můžete sáhnout po stylovém klobouku nebo šátku. Vyvarujte se také nadměrnému žehlení nebo fénování vlasů, v létě už tak vlasy dostávají zabrat. A pokud musíte, tak použijte studenou, nižší teplotu a kartáč pro vytvarování vlasů.

zdroj: pexels.com

Dalším důležitým a nezbytným krokem je samozřejmě vlasová kosmetika s kvalitním UV filtrem, která vaše vlasy ochrání a vyživí, jak potřebujete. Pořádně si pročtěte složení, ať neobsahuje zbytečné látky, které vlasům spíše uškodí.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY LETNÍ PÉČE O VLASY LÉTO A VLASY PÉČE O VLASY SLUNCE

Související články

Vlasové doplňky: Jak chránit vlasy před sluncem a větrem

Teplé počasí pomalu začíná a je nutné se na jarní a letní sezónu připravit. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Víte, jak si správně chránit vlasy i pokožku před sluncem a větrem?

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek

Nejoblíbenější vlasový trend? Balayage je stálice

Léto je ideálním obdobím na změny. Vlasy tak mohou být jednou z nich. Pokud stále váháte, máme pro vás jeden tip, jak své vlasy oživit a zůstat trendy po celý rok.

Celý článek

Proč muži milují dlouhé vlasy?

Vlasy jsou korunou krásy. Dlouhé vlasy byly a stále jsou přirovnávány k ženskému půvabu. I když se trendy mění, tak dlouhé vlasy zůstávají. Proč tomu tak je a co si o tom myslí muži?

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Jak správně pečovat o blond vlasy

Krásné blonďaté vlasy dají spoustu práce a potřebují více péče než jiné odstíny. Ptáte se, jak se o své vlasy správně starat? Ať už máte přírodní nebo barvené vlasy, musíte je vždy udržet v dobré kondici nejen kvalitními přípravky, ale i péčí.

Celý článek