dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Jak se zbavit pocení v podpaží? Pomůže aplikace botulotoxinu!

Přidat na Seznam.cz
Vyhýbáte se barevnému oblečení, protože jsou na něm vidět velké skvrny od potu? Víme, jak zatočit s nadměrným pocením jednou provždy.

Trápí vás nadměrné pocení v podpaží? Vyhýbáte se barevnému oblečení, protože jsou na něm vidět velké skvrny od potu? Lidé, kterým nepomáhají ani sebelepší deodoranty, se stále častěji rozhodují pro aplikaci botulotoxinu.

Zjistili jsme, proč je právě tato metoda jasnou volbou tolika žen i mužů.

1.Botulotoxin vás zbaví pocení už za několik dní

Pokud trpíte nadměrným pocením nejen při sportu, ale i v běžných denních činnostech, příčinou může být onemocnění zvané hyperhidróza. Zdaleka netrápí jen plnoštíhlé, jak si někteří myslí. Hyperhidróza může být vrozená, často ji však způsobuje také stres či jiné vnější vlivy. Právě injekční aplikace botulotoxinu může toto onemocnění potlačit. Účinek se projeví již několik dní po ošetření.

2.Efekt vydrží až 11 měsíců

Výhodou botulotoxinu proti pocení je nepochybně jeho dlouhodobý účinek. U každého člověka může být trochu odlišný, často však vydrží až 11 měsíců. V případě opakované aplikace botulotoxinu do podpaží je efekt delší, a příznaky hyperhidrózy se celkově mírní. Pokud se rozhodnete aplikaci vyzkoušet, můžete si objednat například na webu zivotbezpoceni.cz na bezplatnou konzultaci zdarma u vybraného lékaře ve vašem okolí.

3.Konec nepříjemného pachu a skvrn v podpaží

Nadměrné pocení v podpaží může být příčinou mnoha nepříjemných situací. Ať už jedete v tramvaji nebo jste na pracovní schůzce, pot obtěžuje vás i vaše okolí. Nejen kvůli nevzhledným koláčům na oblečení, ale také v důsledku nepříjemného pachu, který možná necítíte, ale lidé kolem vás ano. Jakmile se zbavíte nadměrného pocení, problém je pryč.

4.Botulotoxin v malých dávkách působí léčivě

Botulotoxin je nervový jed, který působí v malých dávkách léčivě. Zamezuje přenosu vzruchů z nervových vláken na potní žlázy, díky čemuž se přestaneme v okolí místa jeho vpichu potit. Kromě toho dochází také k uvolňování svalového napětí. Zabraňuje smršťování svalu, proto je botulotoxin účinný také v boji proti vráskám.

5.Přehřátí tělu rozhodně nehrozí

Někteří jedinci se brání aplikaci botulotoxinu, protože mají obavy z přehřátí organismu. Tento strach je zcela neopodstatněný. Potní žlázy se v žádném případě neucpávají, pouze se omezuje jejich činnost. Botulotoxin navíc zabrání pocení pouze v konkrétním místě, kde je aplikován. Žlázy na zbytku těla nejsou nijak ovlivněny a stále plní termoregulační funkci jako dříve.

6.Nesrovnatelně menší zásah než při operaci

Jako argument proti využití botulotoxinu někteří namítají, že se jedná o nepřirozený zásah do těla. Opak je však pravdou. Jde o ten nejšetrnější, skutečně účinný způsob, jak zabránit nadměrnému pocení. Další možností je operace žláz, která s sebou nese velký zásah do organismu. Chirurgické odstranění potních žláz opravdu bolí a navíc často nastávají komplikace. Aplikace několika injekcí botulotoxinu je oproti tomu snadné, rychlé a téměř bezbolestné. Pokud chcete vědět více informací o aplikaci botulotoxinu, najdete je na www.zivotbezpoceni.cz

 

Zdroj: zivotbezpoceni.cz

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA PÉČE O TĚLO POCENÍ BOTULOTOXIN JAK SE

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Únor je měsícem lásky: Jen můj Valentýn!

Nejdůležitější je, jak lásku vnímáte vy. Jak ji dokážete vyjádřit sami sobě. Jak ji dokážete dávat a také přijímat. Únor je měsícem lásky, zamilujte se do sebe!

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek