dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Jak si bezstarostně užít svátky

Přidat na Seznam.cz
Období plné vůně vánočního cukroví, dětských besídek, originálních dárků ale také generálního úklidu. Jak si ty nejkrásnější svátky v roce užít v poklidu? Máme pro vás několik rad.

Všichni máme nespočet činností, které musíme stihnout do Vánoc. Není se čemu divit, že lidé podléhají stresu, zoufalství a cítí se nepřipravení. Za to může kolotoč s pečením cukroví, nakupováním dárků a uklízením celého domu. Koho by to nevyvedlo z míry?

Hoďte se do klidu

Rada číslo jedna platí pro všechny. Ať máte děti nebo slavíte Vánoce jen ve dvou, tak se snažte uklidnit. Nebude konec světa, když nestihnete všechno cukroví a pošta vám včas nedoručí dárek. Mají to být svátky pohody a klidu, tak se podle toho řiďte.

Nic se nesmí přehánět

Pečete pro celou armádu nebo jen pro rodinu? Není potřeba tolik cukroví, pokud není váš úmysl přibrat. Chtějí vám děti pomáhat? Pak jim dejte kus těsta a nechte je tvořit. Vy si v klidu dodělejte své cukroví a všichni budou spokojeni.

Vánoční úklid

Aby toho nebylo málo, tak se od vás jako od ženy ještě k tomu všemu očekává, že se dům bude blýskat čistotou. Opravdu musíte umývat okna, když venku sněží? Zapojte do úklidu celou rodinu, ať se z toho nezblázníte. Nejste chobotnice a máte jen dvě ruce.

Mějte finanční rezervu

Pokud nechcete přilévat olej do ohně, tak mějte do Vánoc finanční rezervu. Zapomeňte na minutové půjčky, které jsou nevýhodné. Raději si odložte bokem pár stovek každý měsíc a máte vystaráno.

Najděte si čas pro sebe

I když toho máte moc, najděte si denně alespoň 15 minut. Uvařte si kávu nebo čaj a odpočiňte si. Prolistujte si nějaký magazín nebo si užívejte výhled z okna. Zastavte se a vychutnejte si opravdové kouzlo vánočních svátků, než opět zmizí.

Zdroj foto: Pixbay, Unsplash

Přidat na Seznam.cz
VÁNOCE 2019 JAK SE NEZBLÁZNIT POHODOVÉ VÁNOCE STRES

Související články

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Vánoční fejeton

Všechen tento zmatek začal nakupováním dárků, pečením cukroví pro všechny, které znáte i neznáte. Když pak zbýval týden do Vánoc, začala jsem být nervózní. Čekal mě předvánoční úklid a já nevěděla co dřív. 

Celý článek

Je libo vánoční punč, likér nebo svařák

K Vánocům nějaký ten alkohol patří a voňavé svařené víno, vaječný likér nebo silný punč zahřejí v zimních dnech. V období mezi svátky a Novým rokem se pije nejvíce. Proto jsme vám sestavili pár receptů.

Celý článek

Vánoce ve znamení pomoci

Vánoce jsou ideálním obdobím na to, abychom se alespoň na chvilku zastavili a věnovali svůj čas sobě a rodině. Ovšem je mezi námi spousta těch, kteří by si to moc přáli, ale buď už rodinu nemají nebo s ní bohužel nemohou být.

Celý článek
Vánoční sušenky

Cukroví trochu jinak

Cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům. Musí se však dělat s dostatečným předstihem, aby bylo hezky vláčné. Jenže ne vždy čas a okolnosti dovolí, abychom včas napekli. Máme pro vás řešení!

Celý článek

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

Celý článek
Balení dárků

O kapku kreativnější aneb Jak zabalit vánoční dárky

Klasickému balicímu papíru s přemírou různých obrázků a vzorů dávno odzvonilo. Buďte o kapku originálnější a dejte najevo dotyčnému, jak vám na něm záleží!  

Celý článek