dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Přidat na Seznam.cz
Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Vánoční výzdoba je nedílnou součástí všech svátečních příprav. V obchodech mají nekonečný výběr, ale nic nemá takovou atmosféru a ducha Vánoc jako ruční práce. Nestojí mnoho peněz a bude velmi originální. Mnoho nápadů a vychytávek je neskutečně jednoduchých. Nechte se inspirovat!

Nasbírejte si šišky

Šišky patří k oblíbeným dekoracím, protože se s nimi dá dělat mnoho. Dají se obarvit na bílo, pověsit na šňůrku, nechat jen tak přírodně zabarvené nebo přidat na adventní věnec. Obyčejná bílá barva jim dodá šmrnc a budou vypadat jako políbené mrazem a sněhem. 

Papír na sto způsobů

Barvený i bílý papír dokáže doslova zázraky. Při troše zručnosti s pomocí nůžek, lepidla a nití vytvoříte neobvyklé retro ozdoby. Můžete si je pověsit jen tak do interiéru na větev, do okna nebo později na stromeček. U této činnosti se mohou zapojit i děti. Klasická razítka z brambor na bílý voskový papír vykouzlí třeba unikátní balicí papír. 

Stromeček v originálním podání

Vánoční stromeček je nejsilnějším symbolem Vánoc a může mít tisíc podob. S pomocí obyčejných přírodních větviček, bavlnek, šňůrek a korálků se dá vyrobit nezvyklá výzdoba. Rustikální dojem dodává stromečkům právě přírodní materiál. Pro ostřílenější kreativce je tu možnost stromečky vyšít ze zbytků barvených látek na bílé plátno. Skvělý tip pro vyzdobení interiéru! Pro neobvyklé vánoční přání si můžete vyhrát s navlékáním korálků a prošívání papíru. 

Hvězdné nápady

Hvězda nesmí ve výzdobě rozhodně chybět! Pomocí malých větví nebo souměrných dřevěných kousků a s pomocí gelové pistole stvoříte to, co se prodává v obchodech. Můžete jí dodat kousek osobního vkusu s pomocí jehličí nebo jiného nápaditého materiálu, jako třeba s provázkem. Pro dětské ruce jsou vhodné i skořicové špalíky chytře navlečené na drátek. 

Zdroj; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE DEKORACE VÝROBA DEKORACE ZA PÁR KORUN RUČNÍ PRÁCE VÁNOČNÍ VÝZDOBA DOMÁCÍ VÝROBA

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek