dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Přidat na Seznam.cz
Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Vánoční výzdoba je nedílnou součástí všech svátečních příprav. V obchodech mají nekonečný výběr, ale nic nemá takovou atmosféru a ducha Vánoc jako ruční práce. Nestojí mnoho peněz a bude velmi originální. Mnoho nápadů a vychytávek je neskutečně jednoduchých. Nechte se inspirovat!

Nasbírejte si šišky

Šišky patří k oblíbeným dekoracím, protože se s nimi dá dělat mnoho. Dají se obarvit na bílo, pověsit na šňůrku, nechat jen tak přírodně zabarvené nebo přidat na adventní věnec. Obyčejná bílá barva jim dodá šmrnc a budou vypadat jako políbené mrazem a sněhem. 

Papír na sto způsobů

Barvený i bílý papír dokáže doslova zázraky. Při troše zručnosti s pomocí nůžek, lepidla a nití vytvoříte neobvyklé retro ozdoby. Můžete si je pověsit jen tak do interiéru na větev, do okna nebo později na stromeček. U této činnosti se mohou zapojit i děti. Klasická razítka z brambor na bílý voskový papír vykouzlí třeba unikátní balicí papír. 

Stromeček v originálním podání

Vánoční stromeček je nejsilnějším symbolem Vánoc a může mít tisíc podob. S pomocí obyčejných přírodních větviček, bavlnek, šňůrek a korálků se dá vyrobit nezvyklá výzdoba. Rustikální dojem dodává stromečkům právě přírodní materiál. Pro ostřílenější kreativce je tu možnost stromečky vyšít ze zbytků barvených látek na bílé plátno. Skvělý tip pro vyzdobení interiéru! Pro neobvyklé vánoční přání si můžete vyhrát s navlékáním korálků a prošívání papíru. 

Hvězdné nápady

Hvězda nesmí ve výzdobě rozhodně chybět! Pomocí malých větví nebo souměrných dřevěných kousků a s pomocí gelové pistole stvoříte to, co se prodává v obchodech. Můžete jí dodat kousek osobního vkusu s pomocí jehličí nebo jiného nápaditého materiálu, jako třeba s provázkem. Pro dětské ruce jsou vhodné i skořicové špalíky chytře navlečené na drátek. 

Zdroj; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE DEKORACE VÝROBA DEKORACE ZA PÁR KORUN RUČNÍ PRÁCE VÁNOČNÍ VÝZDOBA DOMÁCÍ VÝROBA

Související články

40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design

Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek