dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Vánoční výzdoba je nedílnou součástí všech svátečních příprav. V obchodech mají nekonečný výběr, ale nic nemá takovou atmosféru a ducha Vánoc jako ruční práce. Nestojí mnoho peněz a bude velmi originální. Mnoho nápadů a vychytávek je neskutečně jednoduchých. Nechte se inspirovat!

Nasbírejte si šišky

Šišky patří k oblíbeným dekoracím, protože se s nimi dá dělat mnoho. Dají se obarvit na bílo, pověsit na šňůrku, nechat jen tak přírodně zabarvené nebo přidat na adventní věnec. Obyčejná bílá barva jim dodá šmrnc a budou vypadat jako políbené mrazem a sněhem. 

Papír na sto způsobů

Barvený i bílý papír dokáže doslova zázraky. Při troše zručnosti s pomocí nůžek, lepidla a nití vytvoříte neobvyklé retro ozdoby. Můžete si je pověsit jen tak do interiéru na větev, do okna nebo později na stromeček. U této činnosti se mohou zapojit i děti. Klasická razítka z brambor na bílý voskový papír vykouzlí třeba unikátní balicí papír. 

Stromeček v originálním podání

Vánoční stromeček je nejsilnějším symbolem Vánoc a může mít tisíc podob. S pomocí obyčejných přírodních větviček, bavlnek, šňůrek a korálků se dá vyrobit nezvyklá výzdoba. Rustikální dojem dodává stromečkům právě přírodní materiál. Pro ostřílenější kreativce je tu možnost stromečky vyšít ze zbytků barvených látek na bílé plátno. Skvělý tip pro vyzdobení interiéru! Pro neobvyklé vánoční přání si můžete vyhrát s navlékáním korálků a prošívání papíru. 

Hvězdné nápady

Hvězda nesmí ve výzdobě rozhodně chybět! Pomocí malých větví nebo souměrných dřevěných kousků a s pomocí gelové pistole stvoříte to, co se prodává v obchodech. Můžete jí dodat kousek osobního vkusu s pomocí jehličí nebo jiného nápaditého materiálu, jako třeba s provázkem. Pro dětské ruce jsou vhodné i skořicové špalíky chytře navlečené na drátek. 

Zdroj; pinterest.com

DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE DEKORACE VÝROBA DEKORACE ZA PÁR KORUN RUČNÍ PRÁCE VÁNOČNÍ VÝZDOBA DOMÁCÍ VÝROBA

Související články

Vánoční trhy v Norimberku, krása zkalená obrovskou návštěvností

Norimberské trhy jsou nejstarší, největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy ve střední Evropě. Naše redakce pro vás nachystala tipy a zajímavosti těchto vánočních trhů, které rozhodně stojí za navštívení.

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Vánoční dárky pro muže

Vánoce jsou téměř za rohem. Chybí vám dárek pro přítele, tatínka nebo bratra? Pojďte načerpat inspiraci…

Celý článek

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Celý článek

Třpytivá inspirace pro ženy, muže i ty nejmenší

Kvapem se blíží sváteční čas a s ním i mnoho společenských příležitostí. Právě v tento čas je důležité zazářit!

Celý článek

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Celý článek

Vánoční knižní tipy 2018

Pověz mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi. Málokdo si uvědomí, že tento citát je aplikovatelný i jinak. Knihy jako dárek totiž mohou být nápovědou k tomu, co si o vás dárce myslí.

Celý článek