dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Přidat na Seznam.cz
Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Vánoční výzdoba je nedílnou součástí všech svátečních příprav. V obchodech mají nekonečný výběr, ale nic nemá takovou atmosféru a ducha Vánoc jako ruční práce. Nestojí mnoho peněz a bude velmi originální. Mnoho nápadů a vychytávek je neskutečně jednoduchých. Nechte se inspirovat!

Nasbírejte si šišky

Šišky patří k oblíbeným dekoracím, protože se s nimi dá dělat mnoho. Dají se obarvit na bílo, pověsit na šňůrku, nechat jen tak přírodně zabarvené nebo přidat na adventní věnec. Obyčejná bílá barva jim dodá šmrnc a budou vypadat jako políbené mrazem a sněhem. 

Papír na sto způsobů

Barvený i bílý papír dokáže doslova zázraky. Při troše zručnosti s pomocí nůžek, lepidla a nití vytvoříte neobvyklé retro ozdoby. Můžete si je pověsit jen tak do interiéru na větev, do okna nebo později na stromeček. U této činnosti se mohou zapojit i děti. Klasická razítka z brambor na bílý voskový papír vykouzlí třeba unikátní balicí papír. 

Stromeček v originálním podání

Vánoční stromeček je nejsilnějším symbolem Vánoc a může mít tisíc podob. S pomocí obyčejných přírodních větviček, bavlnek, šňůrek a korálků se dá vyrobit nezvyklá výzdoba. Rustikální dojem dodává stromečkům právě přírodní materiál. Pro ostřílenější kreativce je tu možnost stromečky vyšít ze zbytků barvených látek na bílé plátno. Skvělý tip pro vyzdobení interiéru! Pro neobvyklé vánoční přání si můžete vyhrát s navlékáním korálků a prošívání papíru. 

Hvězdné nápady

Hvězda nesmí ve výzdobě rozhodně chybět! Pomocí malých větví nebo souměrných dřevěných kousků a s pomocí gelové pistole stvoříte to, co se prodává v obchodech. Můžete jí dodat kousek osobního vkusu s pomocí jehličí nebo jiného nápaditého materiálu, jako třeba s provázkem. Pro dětské ruce jsou vhodné i skořicové špalíky chytře navlečené na drátek. 

Zdroj; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE DEKORACE VÝROBA DEKORACE ZA PÁR KORUN RUČNÍ PRÁCE VÁNOČNÍ VÝZDOBA DOMÁCÍ VÝROBA

Související články

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

Trend matné rtěnky

Krása, lehkost, preciznost. To vše nabízejí zmatňující rtěnky - velký hit kosmetického světa. Vyzkoušeli jsme je pro vás a zamilovali se do nich. Čím jsou tak úžasné?

Celý článek

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Hallstatt: Ráj na zemi

Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Jak na fotografii snů? To vám prozradí talentovaná fotografka Michala Rusaňuková

Svoji profesionální dráhu fotografky začala v New Yorku. Charisma, emoce, drama, tvrdé přechody světel a stínů. Přesně to charakterizuje dechberoucí fotky Michaly Rusaňukové.

Celý článek

Fitbox: Terapie proti stresu

Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek