dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Přidat na Seznam.cz
Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Najít však ten správný tvar, barvu a UV ochranu je kolikrát mnohem těžší, než najít toho pravého muže. Symbióza všech těchto faktorů pro váš styl ale někde existuje. Pojďme společně objevit návod, jak na výběr slunečních brýlí…

UV Filtr

Jedno z nejdůležitějších kritérií by mělo být právě zaměření se na UV filtr. Brýle totiž nejsou jen stylovým doplňkem, ale i velmi účelným. A i přes to, že všechny typy brejliček hlásí, že nějaký ten UV filtr mají, není to ještě výhra. Proto si pro ochranu před paprsky vybírejte pouze brýle s hodnotou 400. 

Standard EEC

UV filtr je naprosto známá věc, co je ale méně známé, je certifikace EEC, která garantuje, že dané brýle mají schopnost pohlcovat jednotlivá UV záření. 

Materiály

Sklo nebo plast, to je na vás. Při typech z plastu však máte menší pravděpodobnost se pořezat. Jsou lehčí a mají menší míru poškozenosti. Ovšem opět je to jen a jen na tom, co vám bude nejvíce sedět. Sklo nebo plast, hlavně ať jsou IN.

Velikost a zabarvenost

Naprosto individuální záležitost. Velkým trendem posledních let jsou brýle o větších velikostech a my v tom vidíme jedno velký plus - obecně totiž platí, že čím větší brýle, tím větší ochrana. A na tom záleží.

Tvar a styl

Moucha tse-tse, lenonky nebo tzv. “pilotky”. To jsou oblíbené pojmy, které svědčí o oblíbenosti typů samotných brýlí. Nově jsou vyhledávané i tvary atypické, jako jsou srdíčkové, kulaté apod…

Náš tip:

Největší módní klasikou jsou velké černé brýle. Decentní, elegantní, luxusní. To jsou přívlastky, po kterých my módnice prostě jdeme. Pokud však už nějaké takové máte a na veselejší nálady hledáte jiné oční parťáky, zalovte v barvách bronzu, broskvové nebo si vyberte nějaké se vzory leoparda.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY RADY REDAKCE SLUNEČNÍ BRÝLE BRÝLE UV FILTR PILOTKY OCHRANA PŘED SLUNCEM

Související články

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Piercingy v uších jako módní trend

Zdobení těla není v dnešní době nic neobvyklého a k tomu patří i propichování uší. Klasickou náušnici má asi každá žena, ale co pár děr přidat? Existuje několik možností a my vám je představíme.

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek

Nechte se zlákat novou luxusní kolekcí šperků Tiffany & Co.

Americká značka Tiffany & Co. představila nevšední kolekci luxusních šperků. Nechte se zlákat třpytivým pozlátkem zabaleným do ikonické tyrkysové krabičky a objevte kouzlo diamantů.

Celý článek