dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Přidat na Seznam.cz
Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Najít však ten správný tvar, barvu a UV ochranu je kolikrát mnohem těžší, než najít toho pravého muže. Symbióza všech těchto faktorů pro váš styl ale někde existuje. Pojďme společně objevit návod, jak na výběr slunečních brýlí…

UV Filtr

Jedno z nejdůležitějších kritérií by mělo být právě zaměření se na UV filtr. Brýle totiž nejsou jen stylovým doplňkem, ale i velmi účelným. A i přes to, že všechny typy brejliček hlásí, že nějaký ten UV filtr mají, není to ještě výhra. Proto si pro ochranu před paprsky vybírejte pouze brýle s hodnotou 400. 

Standard EEC

UV filtr je naprosto známá věc, co je ale méně známé, je certifikace EEC, která garantuje, že dané brýle mají schopnost pohlcovat jednotlivá UV záření. 

Materiály

Sklo nebo plast, to je na vás. Při typech z plastu však máte menší pravděpodobnost se pořezat. Jsou lehčí a mají menší míru poškozenosti. Ovšem opět je to jen a jen na tom, co vám bude nejvíce sedět. Sklo nebo plast, hlavně ať jsou IN.

Velikost a zabarvenost

Naprosto individuální záležitost. Velkým trendem posledních let jsou brýle o větších velikostech a my v tom vidíme jedno velký plus - obecně totiž platí, že čím větší brýle, tím větší ochrana. A na tom záleží.

Tvar a styl

Moucha tse-tse, lenonky nebo tzv. “pilotky”. To jsou oblíbené pojmy, které svědčí o oblíbenosti typů samotných brýlí. Nově jsou vyhledávané i tvary atypické, jako jsou srdíčkové, kulaté apod…

Náš tip:

Největší módní klasikou jsou velké černé brýle. Decentní, elegantní, luxusní. To jsou přívlastky, po kterých my módnice prostě jdeme. Pokud však už nějaké takové máte a na veselejší nálady hledáte jiné oční parťáky, zalovte v barvách bronzu, broskvové nebo si vyberte nějaké se vzory leoparda.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY RADY REDAKCE SLUNEČNÍ BRÝLE BRÝLE UV FILTR PILOTKY OCHRANA PŘED SLUNCEM

Související články

Drobnosti, kterými si zlepšíte náladu

Potřebujete něco, po čem se vám zlepší den nebo snad týden? Co vám usnadní život či aspoň pár jeho okamžiků? Pořiďte si tyto věci. Popřípadě u nás nadýchejte inspiraci.

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Modely české značky LEEDA si nyní můžete na pár dní zapůjčit

Česká značka LEEDA posouvá své mantinely. A možná tím inspiruje i nejednu další značku, která vnímá udržitelnost módy jako ten správný krok kupředu…

Celý článek
Šperky

Šperky si zaslouží pečlivé zacházení, říká designérka značky ANTIPEARLE

Designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová propojuje estetiku, módu a lásku k divoké přírodě v autorské tvorbě šperků ANTIPEARLE. Co se skrývá za tímto názvem?

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

Drobnosti, které vám na cestách nesmí chybět

Jestliže patříte mezi milovníky letního cestování a je jedno, jestli se vydáte po krásách České republiky, nebo za většími dálkami, vždy se vám bude hodit pár praktických vychytávek. Perfektní řešení najdete ve 100CLASS concept store.

 

Celý článek

V srpnu nám must have udává sportovní móda

Přijde vám, že je na sportování příliš horko nebo snad moc deštivo? Léto sice přináší různá úskalí proměnlivého počasí, avšak sportování si v tomto období konečně užijete dosytosti a s lehkostí bytí!

Celý článek