dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Přidat na Seznam.cz
Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Najít však ten správný tvar, barvu a UV ochranu je kolikrát mnohem těžší, než najít toho pravého muže. Symbióza všech těchto faktorů pro váš styl ale někde existuje. Pojďme společně objevit návod, jak na výběr slunečních brýlí…

UV Filtr

Jedno z nejdůležitějších kritérií by mělo být právě zaměření se na UV filtr. Brýle totiž nejsou jen stylovým doplňkem, ale i velmi účelným. A i přes to, že všechny typy brejliček hlásí, že nějaký ten UV filtr mají, není to ještě výhra. Proto si pro ochranu před paprsky vybírejte pouze brýle s hodnotou 400. 

Standard EEC

UV filtr je naprosto známá věc, co je ale méně známé, je certifikace EEC, která garantuje, že dané brýle mají schopnost pohlcovat jednotlivá UV záření. 

Materiály

Sklo nebo plast, to je na vás. Při typech z plastu však máte menší pravděpodobnost se pořezat. Jsou lehčí a mají menší míru poškozenosti. Ovšem opět je to jen a jen na tom, co vám bude nejvíce sedět. Sklo nebo plast, hlavně ať jsou IN.

Velikost a zabarvenost

Naprosto individuální záležitost. Velkým trendem posledních let jsou brýle o větších velikostech a my v tom vidíme jedno velký plus - obecně totiž platí, že čím větší brýle, tím větší ochrana. A na tom záleží.

Tvar a styl

Moucha tse-tse, lenonky nebo tzv. “pilotky”. To jsou oblíbené pojmy, které svědčí o oblíbenosti typů samotných brýlí. Nově jsou vyhledávané i tvary atypické, jako jsou srdíčkové, kulaté apod…

Náš tip:

Největší módní klasikou jsou velké černé brýle. Decentní, elegantní, luxusní. To jsou přívlastky, po kterých my módnice prostě jdeme. Pokud však už nějaké takové máte a na veselejší nálady hledáte jiné oční parťáky, zalovte v barvách bronzu, broskvové nebo si vyberte nějaké se vzory leoparda.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY RADY REDAKCE SLUNEČNÍ BRÝLE BRÝLE UV FILTR PILOTKY OCHRANA PŘED SLUNCEM

Související články

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Jitka Kudláčková přichází s novou kolekcí náramků

JK Jitka Kudláčková představuje novou unisexovou kolekci moderních náramků, které jsou symbolem spojení, naděje i víry. Elegantní náramky tvoří komponenty ze 14 kt. bílého, žlutého či červeného zlata s motivy ze stávajících kolekcí. 

Celý článek

Módní i designové doplňky jako přímočaré must have listopadu

I když máte pocit, že listopad přináší jenom omezený pohyb, minimálně do práce, ale také na procházky do přírody unosíte stylové podzimní klobouky i vysoce funkční boty. Využijte listopad ve svůj prospěch a zpestřete si nejenom šatník, ale také domácí design.

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek