dnes je 30.06.2022 a svátek má Šárka

Jak vybrat správnou řasenku podle vašich řas?

Přidat na Seznam.cz
Řasenka patří mezi základní zkrášlovací vybavení každé ženy. Proto je nutné vybrat tu správnou řasenku přesně pro vás. Řasy a oči jsou na první pohled hned vidět. Jak správně postupovat při výběru řasenky?

zdroj foto: canva.cz

Vybrat dokonalou řasenku není lehký úkol, a to, co může sedět ostatním, nemusí pasovat vám. Mnohdy se stává, že když už na ideální řasenku narazíte, tak se později stáhne z prodeje. Jenže vybrat tu vhodnou řasenku není úplně snadná věc.

Různé kartáčky

První je potřeba si uvědomit, jaký kartáček je pro vás ten vhodný a jaké máte řasy. Například pokud máte řídké řasy, tak se nejlépe nalíčíte klasickým objemným kartáčkem. Pokud máte řasy krátké, ale husté, sáhněte po umělém kartáčku s krátkými štětinkami. V případě, že se pyšníte dlouhými řasy, tak si můžete vybrat téměř jakoukoliv řasenku. Na jemné řasy, zvolte takový kartáček i řasenku, která je nezatěžuje. Rovné řasy zase potřebují upravit pomocí kleštiček. Navíc existují dva řasenkové kartáčky, které můžete zvolit: štětinkové nebo silikonové. Víte, jaký je v tom rozdíl?

zdroj foto: canva.cz

Krátké řasy bez objemu

Máte krátké řasy bez objemu? V tomto případě sáhněte po řasenkách s užším nebo kuželovitým kartáčkem. S řasenkou se vám bude lépe manipulovat. V případě, že máte krátké řasy bez objemu, tak potřebujete zvýraznit řasy. Doporučujeme začínat přímo u kořínků, kde chvíli s kartáčkem “vrtíte“ a pomalu protahujete směrem ke konečkům. Stačí dvakrát nebo třikrát zopakovat a hned máte delší a objemnější řasy. Další možností je trvalá řas, která vám řasy natočí, prodlouží i obarví.

zdroj foto: pixabay.com

Dlouhé jemné řasy

Pokud máte dlouhé řasy bez většího objemu, sáhněte po objemnějším kartáčku. Můžete zvolit i ty řasenky, které jsou prohnuté, protože dokážou vaše řasy krásně natočit. Pro dlouhé a jemné řasy je lepší sáhnout po silikonovém kartáčku. V případě dlouhých řas máte napůl vyhráno, protože nepotřebujete další pomůcky, jako jsou kleště na řasy. Na zahuštění řas si zkuste pořídit nějaké růstové sérum.

zdroj foto: pixabay.com

Husté a dlouhé řasy

Po této kombinaci touží každá žena. Pokud se můžete pochlubit hustými, a navíc dlouhými řasami, tak pro vás bude jednoduché najít tu správnou řasenku. Můžete sáhnout téměř po jakékoliv, jen dávejte pozor, aby se vám řasy zbytečně neslepovaly. Z toho důvodu pro vás budou o trochu lepší volbou řasenky štětinkové.

zdroj foto: pixabay.com

Přidat na Seznam.cz
DOKONALÉ ŘASY JAK SI NALÍČIT ŘASY HUSTÉ ŘASY JAK SE NALÍČIT KOSMETIKA ŘASY

Související články

Kočičí, liščí nebo štěněčí linky: jaký typ líčení sedne vašim očím

Líčení v oblasti očí je letitou disciplínou mnoha kosmetických poradců a influencerů. Trendem v používání tekutých očních linek je líčení tzv. kočičích očí, liščích očí a štěněčích očí. Poradíme, jaký typ je vhodný právě pro vaše oči.

Celý článek

ČESKÁ KOSMETIKA PO ROCE OPĚT VE SVĚTOVÉM FINÁLE

Česká přírodní kosmetika Ego Harmony je na trhu poměrně krátce. Přesto již poněkolikáté zaujala mezinárodní odborné poroty. Po loňském dvojnásobném úspěchu na světové soutěži Global Green Beauty Awards si společnost dvojnásobné zastoupení ve velkém finále vydobyla i letos v rámci patrně největší soutěže přírodní kosmetiky na světě, Pure Beauty Global Awards.

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

6 důvodů, proč vaše pleť potřebuje bílý kaviár nové řady Caviar Energy

Dopřejte své pleti luxus bílého kaviáru. Kaviár není v kosmetice žádným nováčkem a jeho silné antioxidační a omlazující účinky si pochvalují zejména dámy ve zralém věku. Proč je pro vaši pokožku dobrým pomocníkem, se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Výroční edice ke slavnostní příležitosti, Dermacol slaví 55. narozeniny

K této velké příležitosti vymyslel DERMACOL skvělou výroční kolekci dekorativní kosmetiky. Zvolili slavnostní zlatorůžový look, který upoutá na první pohled. Naleznete zde několik výjimečných produktů, které chcete mít ve své kosmetické taštičce.

Celý článek

Francouzskou kosmetickou značku Novexpert si zamilujete pro prvotřídní složení

Kosmetická značka Novexpert byla vyvinuta ve spolupráci s předními vědci a lékaři. Z dlouholetých výzkumů v oblasti molekulární biologie a epigenetiky vznikla jedinečná značka a špičková péče o pleť.

Celý článek

Jak na hebkou a opálenou pokožku v 5 krocích i bez dovolené u moře

O tom, že příliš sluníčka naší pokožce spíše škodí, jistě všichni víme, ale když s tou bronzovou pokožkou vše vypadá tak nějak lépe. Jak tedy docílit hebké a opálené pokožky zdravě a během chvilky?

Celý článek