dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Jak zhubnout? Makrobiotikou!

Přidat na Seznam.cz
Otázku jak zhubnout si položí snad každý a ne jednou. Diety nepomáhají, to už víme. Trendem ve zdravém stravování, díky kterému shodíte přebytečný tuk a ne svalstvo, je dnes makrobiotická strava.

V dnešní době je pozitivní vliv makrobiotické stravy na naše zdraví klinicky prokázán. Působí na naši psychickou i fyzickou kondici a pročišťuje naše tělo. Působí také preventivně proti rakovině tlustého střeva a dokáže si údajně poradit s lupénkou a alergiemi.

Jak velkou úlohu má zdravá strava v našem životě dokazují i stále přibývající obchody se zdravou výživou a neustálý nárůst jejich příznivců.

Už samotný název nám napovídá skryté poselství makrobiotiky. Makrobiotika je slovo pocházející ze spojení latinského macros (velký, dlouhý) a bios (život).

Makrobiotická strava má tisíciletou historii, jejíž kořeny sahají do staré Číny a Japonska. Jedná se v podstatě o vnímání potravin z hlediska jejich energií.

Makrobiotika si „pohrává“ s principy jin a jang, podle nichž rozděluje potraviny do energetických skupin. Z pohledu makrobiotiky některé potraviny zahřívají, zpevňují a stahují buňky našeho těla – to jsou potraviny s energií jang. Pak jsou potraviny neutrální. A nakonec ty, které zchlazují, roztahují a uvolňují buňky a ty náleží do skupiny jin. Každá potravina má sice obě energie, ale vždycky jedna z nich převažuje.

Cílem makrobiotiky je tedy udržet náš organismus v rovnováze, tedy neutrální, nicméně my ho spíše přetěžujeme.

Vezměme si například, že si dáte k obědu steak (s extrémní energií jang) a následně si jako dezert dopřejete rakvičku se šlehačkou (extrémní jin). Zdá se, že jste udělali všechno správně, jenže organismus šel z extrému do extrému a musel se s touto přijatou potravou poprat! A přesně tomuto přetěžování se snaží makrobiotika zabránit.

Princip správného stravování, nejen z hlediska makrobiotiky, je zcela individuální záležitostí. Vychází z geografické polohy, podnebí, místa, vašeho bydliště, náročnosti vašeho povolání a na zdravotním stavu. Proto je vždy dobré, pokud chcete makrobiotikou především odbourávat tuky, se nejprve poradit s někým, kdo se v makrobiotice pohybuje již delší dobu.

CO JÍST
Klíčovou skupinou potravin, které mají vyrovnané energie, je tzv. makrobiotický talíř. Ten se skládá z lokální zeleniny a ovoce, obilovin, luštěnin a rostlinných olejů.

Do jangové skupiny potravin patří: pohanka, proso, pšenice, ryby (jiné plody moře), sýry, hovězí maso, drůbež, vejce, omáčky a pasty připravené ze sóji a směs gomaso.

Jinovou skupinu potravin tvoří: oves, ječmen, kukuřice, vepřové maso, luštěniny, brambory, semínka (slunečnice, sezam, apod.), zelenina, mléko, med, ořechy a ovoce. Jinové jsou také cukr, alkohol a likéry, kterým byste se měli maximálně vyhnout.

CO NEJÍST
Makrobiotik by měl zavrhnout sladkosti, džusy, ovoce vypěstované mimo náš podnebný pás, alkohol nebo kávu, chemické přísady a dochucovadla.

Pokud chcete, aby vaše kila šla skutečně dolů, vyhněte se také sýrům (hlavně těm slaným s vysokým obsahem tuku), vepřovému a hovězímu masu (především tučnému a červenému masu), vejcím a soli.

Jak rozumně začít
Nahraďte několik základních surovin, které tvoří váš jídelníček bioprodukty, jež makrobiotika schvaluje.

Začněte tím, že místo bílého pečiva kupujte pohankový chléb. Je tmavý chutný a dlouho vydrží. A pokud vám začne tvrdnout, dejte ho na chvilku na pařáček a bude zase jako čerstvý.
Nahraďte klasickou mouku pohankovou moukou, místo cukru používejte raději ječmenný slad či javorový sirup. Místo slunečnicového oleje sáhněte po olivovém nebo řepkovém.

Sůl nahraďte mořskou solí a kořenící směsi například zázvorem, sojovou omáčkou, sezamem či nori kořením. Klasickou rýži vyměňte za neloupanou. Kupujte raději bezvaječné těstoviny a skvěle si pochutnáte také na tofu, bulguru či kuskusu, jejichž příprava je velmi jednoduchá a hlavně rychlá.

Jak by mohl vypadat váš jídelníček

  • Snídaně: ovesné vločky se sušeným či čerstvým lokálním ovocem, bílý jogurt, ovocný čaj.

  • Svačina: jablko/pohankový chléb se zeleninovou paštikou

  • Oběd: luštěninová polévka, pohanka s grilovaným pstruhem a zeleninou.

  • Svačina: hrst ořechů/ směs semínek

  • Večeře: zeleninový salát s tofu, celozrnná bageta

V podstatě by se měl váš jídelníček skládat z 50% obilovin a rýže, 30% ovoce a zeleniny, 10% luštěnin a mořských řas, z 5% polévek a z 5% ostatních surovin.  Vše by se mělo připravovat a konzumovat čerstvé. Zelenina by měla být také čerstvá, domácí a sezónní, upravená nanejvýš v páře. Snažte si udělat na jídlo čas, i když je to v dnešní době náročné, jezte pravidelně a pomalu.

Pokud do toho půjdete, tak jděte naplno, nejde to dělat jen napůl. Makrobiotika si vyžaduje hlavně trpělivost, pravidelnost stravování, připravenost a pečlivost v nakupování.

Odměna je ale obrovská - regenerace organismu, fyzické zdraví, očista těla, úbytek na váze, více energie, silnější imunita, krásnější pleť a pocit svěžesti.

Možná se vám tomu nechcete věřit, ale opravdu to funguje a to v každém věku. Ukázkovým příkladem může být můj tatínek, který krátce před padesátkou začal hledat způsoby, jak se zbavit bříška, aby se vešel do svých oldschool levisek a nepřišel tak o svalstvo a zároveň nemusel držet žádnou dietu. Jedna známá, která má makrobiotický obchůdek Zdravíčko ve Slaném, Iva Jirků, mu poradila makrobiotiku. Mohl makrobiotické stravy sníst tolik, kolik chtěl a během měsíce měl 4 kila dole! Dnes se cítí svěží, v perfektní kondici, plný psychické i fyzické energie a snáze se vypořádává s nemocemi. 

Osobně musím říci, že si na makrobiotické stravě kolikrát pochutnám více, než smaženém sýru s hranolky.

Chce to ze začátku pevné nervy, ale vy to jistě zvládnete. Držím vám palce!

Zdroj: fitweb.cz, prokrasnetelo.cz, realnavyziva.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI ZDRAVÍ A KRÁSA KILA NAVÍC JAK ZHUBNOUT ZDRAVÁ STRAVA MAKROBIOTIKA BIO BIOPOTRAVINY HUBNUTÍ

Související články

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Šéfkuchař Ondra Slanina a komička Adéla Elbel vydávají společnou kuchařku

Novinkou na trhu je unikátní kuchařka pro celou rodinu s výmluvným názvem Adéla ještě nevečeřela. Byla vytvořena pro inspiraci pokročilým kuchařům i na pomoc začátečníkům.

Celý článek

Díky zdravé snídani nastartujete svůj den správným směrem

Se zdravou snídaní si zajistíte velké množství potřebných živin, vitamínů i minerálů. Pokud také patříte mezi ty, kteří snídani nemohou nebo nechtějí věnovat dostatek pozornosti, bude pro vás tohle řešení naprosto ideální.

Celý článek

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

Celý článek

Dopřejte své pleti to nejlepší z přírody s novou řadou ORGANIC WEAR dekorativní kosmetiky PHYSICIANS FORMULA®

Zima je obdobím, které je pro naši pleť velmi náročné. Ranní mrazíky a přebíhání do vyhřátých kanceláří dávají pokožce zabrat. Proto je vhodné sama sobě dopřát péči z naprosto čisté přírody. Hýčkejte svou pleť a ona vám to ráda vrátí.

Celý článek

Říjen je symbolem boje proti rakovině prsu. Věnujte svým ňadrům každý měsíc dostatečnou pozornost!

Párový orgán, který nás dokáže pořádně potrápit. Jen málokterá žena je s ním spokojená. Plní především funkci kojení, ale má i velmi důležitou estetickou a sexuální funkci.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek