dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Jaká je budoucnost full-time módních redaktorů?

Přidat na Seznam.cz
Práce, pro kterou by miliony žen vraždily. Alespoň tak nám to bylo líčeno ve filmu Ďábel nosí Pradu v hlavní roli s Meryl Streep a Anne Hathaway. Co skutečně dělají módní redaktoři a jaká je jejich budoucnost? 

Profese módního redaktora nemusí být vždy tak růžová, jak ji prezentují televize, rádia a literatura. Vzhledem k tomu, že se módní krajina zmenšuje, dochází k mnohem častějšímu propouštění. Mnozí redaktoři uvádějí, že za svou práci nedostávají dostatečně zaplaceno a jsou nejistí ohledně budoucnosti. 

Jedny z největších vydavatelství Hearst a Condé Nast zrušily od června 2018 téměř 24 pozic. Hlavním důvodem je, že mnoho čtenářů přechází z printových magazínů k jejich internetovým verzím. Z toho důvodu se snižují náklady na tisk a omezují se pracovní místa. Některé pozice jako editoři vizuálů a tvůrčí ředitelé časopisu pomalu zanikají. Mnoho redaktorů se kvůli situaci rozhodlo pracovat přímo u zavedených kosmetických i módních značek. Například Maria Dueñas Jacobs odešla kvůli nejisté budoucnosti z Elle, kde pracovala jako ředitelka doplňků, aby začala pracovat u firmy Stitch Fix. 

Kdo by si nepamatoval Andy Sachs z filmu Ďábel nosí Pradu, Jennu Rink z Přes noc třicítkou nebo Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Všechny tyto ženy byly vyobrazeny v určité podobě, která tak docela nekoresponduje s realitou. Kvůli těmto filmům a seriálům sní mladé dívky o životě ve velkoměstě, kde budou mít úspěšnou kariéru v módním průmyslu s možností cestovat po celém světě, budou dostávat zdarma designérské kousky a mít přístup na všechny exkluzivní události.

Úspěšné módní redaktorky a šéfredaktorky skutečně dostávají značkové kousky nebo mohou díky týdnům módy či jiným událostem na pozvání cestovat po světě. Nic však není zadarmo a jejich práce často vyžaduje dlouhé pracovní směny za ne zrovna přívětivé platy. Jeden odborník z neziskové organizace Poynter Institute řekl, že se bude i nadále propouštět a snižovat rozpočet, protože lidé stále častěji přecházejí k digitálnímu obsahu. Přesto však nikdo nemusí smutnit - práce módních redaktorů na plný úvazek jen tak nezanikne

Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
NOVINKY ZE SPOLEČNOSTI PRÁCE módní editor MÓDNÍ REDAKTOR

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek