dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Jaké brýle padnou vašemu obličeji?

Přidat na Seznam.cz
Už dávno se brýle nenosí jako nepříjemná nutnost, ale spíše jako módní doplněk a šik kousek. Brýle vám opticky zvětší oči, a dokonce po brýlích sáhnout i ti, kteří je nepotřebují. Jaké brýle vám sedí podle typu obličeje?

zdroj: pexels.com

Typů obličeje existuje několik, ale nezapomínejte také vybírat podle toho, jaká barva vám sluší a co se vám líbí. Zůstaňte u čtyř základních tvarů obličeje a podle toho určíte, co vám nejvíce sluší.

Kulatý obličej

Tento obličej je plnější s kulatými tvářemi. Vyváží jej nejlépe hranaté obroučky nebo jiné výrazné tvary. Také můžete vybírat brýle v kočičím stylu nebo brýle do čtvercových tvarů.

zdroj: pexels.com

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový tvar se pozná podle širšího čela a užší brady. Sáhněte po kulatých obroučkách, aby se vám obličej opticky vyrovnal. Nevybírejte si takové kousky, které by zvýraznily čelo – poloobruby.

zdroj: pexels.com

Oválný obličej

Máte-li oválný obličej, patříte mezi šťastlivce, protože vám sluší prakticky vše. Je to ideální tvar pro nošení brýlí. Nejlepší volbou budou asi hranaté brýle, ale můžete si vybírat jakýkoliv tvar, tak i různé obruby.

zdroj: pexels.com

Hranatý obličej

Pokud patříte mezi ty, kteří mají hranatý tvar obličeje s ostřejšími liniemi a širokými lícními kostmi, pak vám budou slušet kulatější brýle nebo tzv. pilotky. Potřebujete vyzdvihnout své rysy, proto se vyhněte příliš úzkým tvarům.

zdroj: pexels.com

Jakou vybrat barvu

Pokud máte tmavé vlasy, volte světlejší odstíny, jako je meruňková, jemně zelená, blankytná nebo citronová. Pokud jste spíše světlejší typ můžete volit například černou nebo tmavě hnědou barvu, také modrá nebude pro vás špatnou volbou. Jen opatrně, ať si nezvolíte příliš výrazný kontrast. Na druhou stranu výrazné brýle jsou stálé módní a vyhledávané, tak volte především podle vlastního vkusu.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
BRÝLE JAKO DOPLNĚK JAKÉ BRÝLE ZVOLIT BRÝLE PODLE TVARU OBLIČEJE BRÝLE BRÝLE PRO ŽENY

Související články

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

Celý článek

Čočky jsou out, noste brýle jako stylový doplněk

Dříve byly brýle brány jako nehezká nutnost, dnes jsou spíše krásným doplňkem. Ženám zvýrazní oči, orámují obličej a člověk hned vypadá mnohdy chytřejší. I v zimě můžete nosit brýle, jak sluneční, tak klasické.

Celý článek

Street style inspirace aneb kousky, které nikdy neomrzí

Váš šatník je spíše ukázka chaosu a zbytečností? Chcete tipy na stylové kousky pro každý den? Pojďte se s námi podívat na street fashion a nechte se inspirovat.

Celý článek

V srpnu nám must have udává sportovní móda

Přijde vám, že je na sportování příliš horko nebo snad moc deštivo? Léto sice přináší různá úskalí proměnlivého počasí, avšak sportování si v tomto období konečně užijete dosytosti a s lehkostí bytí!

Celý článek

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

5 oldschoolových módních kousků, které se vrací do módy

Neustále se dočítáme v módních časopisech o tom, že se móda devadesátých let pomalu ale jistě vrací zpět. Pojďte se s námi podívat na konkrétní old school trendy.

Celý článek