dnes je 03.12.2022 a svátek má Svatoslav

Jaké úpravy obočí existují a co je dobré vědět?

Přidat na Seznam.cz
Většina žen touží po souměrném a hustém obočí. V posledních letech se ukázalo pár nejnovějších trendů, díky kterým můžete krásného obočí dosáhnout. Existuje několik možností, jak si obočí upravit. Tak se na to pojďme společně podívat.

zdroj foto: canva.cz

Obočí nám rámuje obličej, proto je velmi důležité mít ten správný tvar. Po krásně upraveném obočí touží každá žena. Můžete zajít do kosmetického salonu nebo si některé metody zkusit doma. Jaké metody existují a které mohou být vhodné právě pro vás?

1. Laminace obočí

Laminace obočí neboli fixace vašeho přírodního obočí je nyní jednou z nejoblíbenějších úprav. Funguje tak, že se obočí zafixuje, zvýrazní i obarví, a tím vykouzlíte opticky hustější obočí. Laminace vydrží 4 až 6 týdnů. Vychází kolem 500 Kč - 1500 Kč, podle ceníku kosmetického salonu.

zdroj foto: canva.cz

Laminace obočí je pro vás vhodná:

  • pokud chcete mít dokonale upravené obočí
  • máte chloupky obočí, které se vám často kroutí
  • v případě, že se vám líbí hustější a načechranější vzhled obočí
  • chcete si obočí upravit, ale bojíte se permanentní úpravy

Pozor

Laminace obočí pro vás není vhodná v případě, že máte alergii na kolagen nebo máte zrovna poraněné okolí očí. Také se nedoporučuje v kombinaci s antibiotiky.

2. Barvení obočí

Barvení obočí jistě každá žena zná. Jde o nejlevnější a nejrychlejší variantu. Podobně jako u laminace obočí i barvení můžete zkusit doma. Stačí jen vybrat ten správný odstín barvy a pro jistotu si udělat test na alergickou reakci.

zdroj foto: canva.cz

Pro koho je to vhodné

Barvení obočí nejvíce ocení blondýnky nebo ženy se světlejšími chloupky. Barva vám hezky zvýrazní i ty nejmenší chloupky a díky tomu ušetříte spoustu času při ranní rutině. Nevýhodou je, že nevydrží tak dlouho jako jiné metody, ale je poměrně snadná i levná.

K barvení obočí potřebujete barvu na obočí, oxidant, aplikační štěteček a mističku, kde budete barvu míchat. Pokud navštívíte salon, tak vás barvení vyjde od 200 Kč do 1000 Kč.

3. Metody tetování obočí

Další variantou je permanentní obočí, které se dnes aplikuje několika způsoby. Můžete si vybrat podle vašich preferencí. Existují hned 3 techniky:

-       microblading neboli tzv. vláskování

-       pudrové obočí

-       kombinace obojího

  • Microblading – vláskování obočí

Vláskování patří mezi permanentní tetování obočí, které si získalo na velké popularitě. Jde o metodu, která působí velmi přirozeně. Tetování dokáže zakrýt malé nedokonalosti, jizvy nebo zahustit celkový tvar obočí.

zdroj foto: canva.cz

I když se při tetování používá znecitlivující mast, tak je tetování trochu bolestivé. Obočí pak několik dní může krvácet nebo svědit, ale při dobré péči bude vše v pořádku. Tato metoda vydrží 2 až 5 let. Metoda je vhodná v případě, že vám nějaké chloupky nebo kousek obočí chybí. Naopak není vhodná, pokud nějaké tetování na obočí už máte.

  • Pudrové obočí

Pudrové obočí je na rozdíl od vláskování tvořeno mikrotečkami. Nevytváří chloupky, ale obočí spíše zbarvuje. Vypadá to podobně, jako když obočí obtáhnete tužkou nebo stínem, což vlastně i vychází z názvu. Permanentní obočí se rychle uzdravuje a při správné péči vám vydrží 2 až 3 roky.

zdroj foto: canva.cz

Aplikace není vhodná, pokud máte suchou nebo citlivou pleť. Uvítají to ženy, které mají už nějaké permanentní tetování, které se nevydařilo nebo vám na nějakých místech obočí chybí.

  • Kombinované (kombinace microbladingu a pudrového obočí)

Poslední variantou je kombinace vláskování a pudrového obočí. Říká se mu také kombinované 3D tetování. Základem je stínování, do kterého se přidávají chloupky pomocí microbladingu. Takové obočí působí výrazně, takže je většinou volí ženy, které jsou zvyklé na výraznější make-up. Touto metodou se dá vytvořit úplně nové obočí i v případě, že vám chybí. Tetování je opět trochu bolestivé.

zdroj foto: canva.cz

Ceny permanentního tetování obočí

Ceny se liší v závislosti od metody. Všeobecně se ceny pohybují od 3000 Kč do 7000 Kč. Ve většině případů je nutné po pár týdnech korekce. Některé salony to nabízejí v ceně, jiné chtějí příplatek. Procedury celkově trvají 1 až 2 hodiny v závislosti vybrané metody a požadovaného výsledku. Po aplikaci permanentního make-upu se obočí hojí pár dní až týdnů. Je potřeba jej natírat speciální mastí a neodlupovat stroupky.

zdroj foto: canva.cz

Jakou metodu zvolíte vy? Máte s úpravou obočí nějaké zkušenosti? Podělte se s námi.

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA PERMANENTNÍ OBOČÍ LAMINACE LAMINACE OBOČÍ ÚPRAVA OBOČÍ TETOVÁNÍ METODY ÚPRAVY OBOČÍ

Související články

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Pět beauty trendů pro jaro 2023

Týdny módy přinesly další várku trendů, která bude provázet jarní měsíce. Podívejte se na intenzivní vlnu grunge stylu od New Yorku, přes Londýn, Milán až po Paříž. Tyto beauty trendy vás budou bavit.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

Celý článek

Emma Watson je tváří nové kampaně Prada, stejně tak režisérkou jejího krátkého filmu

Krásná herečka v pixie střihu zapózovala pro kampaň nafocenou k nové vůni módního domu Prada. Vzala si na starost i režii krátkého propagačního filmu. Flakon vůně je znovu plnitelný a má tvar trojúhelníku, symbolu italské značky.

Celý článek

Chcete mít krásné rty? Existuje hned 6 technik permanentního make-upu

Rty jsou důležitou součástí našeho obličeje, která přitahuje nejen mužskou pozornost. Permanentní make-up je inovativní technika, která umožní zlepšit přírodní krásu vašich rtů tím nejpřirozenějším způsobem. Mikropigmentace jim dodá svůdný, šťavnatý nádech nebo tvar i těm nejtenčím rtům. 

Celý článek