dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Jaké úpravy obočí existují a co je dobré vědět?

Přidat na Seznam.cz
Většina žen touží po souměrném a hustém obočí. V posledních letech se ukázalo pár nejnovějších trendů, díky kterým můžete krásného obočí dosáhnout. Existuje několik možností, jak si obočí upravit. Tak se na to pojďme společně podívat.

zdroj foto: canva.cz

Obočí nám rámuje obličej, proto je velmi důležité mít ten správný tvar. Po krásně upraveném obočí touží každá žena. Můžete zajít do kosmetického salonu nebo si některé metody zkusit doma. Jaké metody existují a které mohou být vhodné právě pro vás?

1. Laminace obočí

Laminace obočí neboli fixace vašeho přírodního obočí je nyní jednou z nejoblíbenějších úprav. Funguje tak, že se obočí zafixuje, zvýrazní i obarví, a tím vykouzlíte opticky hustější obočí. Laminace vydrží 4 až 6 týdnů. Vychází kolem 500 Kč - 1500 Kč, podle ceníku kosmetického salonu.

zdroj foto: canva.cz

Laminace obočí je pro vás vhodná:

  • pokud chcete mít dokonale upravené obočí
  • máte chloupky obočí, které se vám často kroutí
  • v případě, že se vám líbí hustější a načechranější vzhled obočí
  • chcete si obočí upravit, ale bojíte se permanentní úpravy

Pozor

Laminace obočí pro vás není vhodná v případě, že máte alergii na kolagen nebo máte zrovna poraněné okolí očí. Také se nedoporučuje v kombinaci s antibiotiky.

2. Barvení obočí

Barvení obočí jistě každá žena zná. Jde o nejlevnější a nejrychlejší variantu. Podobně jako u laminace obočí i barvení můžete zkusit doma. Stačí jen vybrat ten správný odstín barvy a pro jistotu si udělat test na alergickou reakci.

zdroj foto: canva.cz

Pro koho je to vhodné

Barvení obočí nejvíce ocení blondýnky nebo ženy se světlejšími chloupky. Barva vám hezky zvýrazní i ty nejmenší chloupky a díky tomu ušetříte spoustu času při ranní rutině. Nevýhodou je, že nevydrží tak dlouho jako jiné metody, ale je poměrně snadná i levná.

K barvení obočí potřebujete barvu na obočí, oxidant, aplikační štěteček a mističku, kde budete barvu míchat. Pokud navštívíte salon, tak vás barvení vyjde od 200 Kč do 1000 Kč.

3. Metody tetování obočí

Další variantou je permanentní obočí, které se dnes aplikuje několika způsoby. Můžete si vybrat podle vašich preferencí. Existují hned 3 techniky:

-       microblading neboli tzv. vláskování

-       pudrové obočí

-       kombinace obojího

  • Microblading – vláskování obočí

Vláskování patří mezi permanentní tetování obočí, které si získalo na velké popularitě. Jde o metodu, která působí velmi přirozeně. Tetování dokáže zakrýt malé nedokonalosti, jizvy nebo zahustit celkový tvar obočí.

zdroj foto: canva.cz

I když se při tetování používá znecitlivující mast, tak je tetování trochu bolestivé. Obočí pak několik dní může krvácet nebo svědit, ale při dobré péči bude vše v pořádku. Tato metoda vydrží 2 až 5 let. Metoda je vhodná v případě, že vám nějaké chloupky nebo kousek obočí chybí. Naopak není vhodná, pokud nějaké tetování na obočí už máte.

  • Pudrové obočí

Pudrové obočí je na rozdíl od vláskování tvořeno mikrotečkami. Nevytváří chloupky, ale obočí spíše zbarvuje. Vypadá to podobně, jako když obočí obtáhnete tužkou nebo stínem, což vlastně i vychází z názvu. Permanentní obočí se rychle uzdravuje a při správné péči vám vydrží 2 až 3 roky.

zdroj foto: canva.cz

Aplikace není vhodná, pokud máte suchou nebo citlivou pleť. Uvítají to ženy, které mají už nějaké permanentní tetování, které se nevydařilo nebo vám na nějakých místech obočí chybí.

  • Kombinované (kombinace microbladingu a pudrového obočí)

Poslední variantou je kombinace vláskování a pudrového obočí. Říká se mu také kombinované 3D tetování. Základem je stínování, do kterého se přidávají chloupky pomocí microbladingu. Takové obočí působí výrazně, takže je většinou volí ženy, které jsou zvyklé na výraznější make-up. Touto metodou se dá vytvořit úplně nové obočí i v případě, že vám chybí. Tetování je opět trochu bolestivé.

zdroj foto: canva.cz

Ceny permanentního tetování obočí

Ceny se liší v závislosti od metody. Všeobecně se ceny pohybují od 3000 Kč do 7000 Kč. Ve většině případů je nutné po pár týdnech korekce. Některé salony to nabízejí v ceně, jiné chtějí příplatek. Procedury celkově trvají 1 až 2 hodiny v závislosti vybrané metody a požadovaného výsledku. Po aplikaci permanentního make-upu se obočí hojí pár dní až týdnů. Je potřeba jej natírat speciální mastí a neodlupovat stroupky.

zdroj foto: canva.cz

Jakou metodu zvolíte vy? Máte s úpravou obočí nějaké zkušenosti? Podělte se s námi.

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA PERMANENTNÍ OBOČÍ LAMINACE LAMINACE OBOČÍ ÚPRAVA OBOČÍ TETOVÁNÍ METODY ÚPRAVY OBOČÍ

Související články

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Jak na ni a kde začít?

Obličejová jóga je v posledních letech velkým trendem. V historii lidstva má však své místo již tisíce let. Připravili jsme pro vás třídílný miniseriál, ve kterém se od dvou profesionálních lektorek dozvíte, co a jak.

Celý článek

Zara spouští svou první beauty kampaň

Na oslavu milníku první kolekce krásy, která je datovaná na 12. května 2021, oslovila značka ZARA hned několik zajímavých osobností ke spolupráci, mezi nimi mimo jiné deset různých fotografů.

Celý článek

Milujete vanu plnou pěny? Tyhle 100% přírodní šumivé bomby vám dopřejí maximální relax

Přírodní kosmetika Bloobmee pochází od našich sousedů ze Slovenska. Můžete si tak vychutnat přírodní a v podstatě lokální kosmetiku.

Celý článek

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek