dnes je 24.09.2020 a svátek má Jaromír

Jaké vlasy sluší horkým dnům? Ideálními letními účesy jsou středně dlouhá mikáda!

Přidat na Seznam.cz
S moderními stylingovými přípravky dostalo mikádo tisíce podob 

Účesům v podobě mikáda se věnujeme pravidelně a věřím, že se nikdy neopakujeme. Tentokrát si zásluhu nechceme připsat samy. Mikádo je pro různé vlasové kreace jako stvořené a s každou novou sezónou se objevují nové a nové nápady vlasových designérů a stylistů, které nás znovu a znovu překvapují. Jaké jsou hlavní výhody mikáda jako účesu?

DALŠÍ RADY JAK NA VLASY

Mikádo je nadčasové: je to evergreen pro naše vlasy, který nevychází z módy. Mikádo je praktické: účes má praktickou délku a snadno se upravuje. Mikádo je variabilní: jeden střih vlasů vám poskytne hned několik variací účesů. Mikádo sluší každému: různé délky účesu a možnosti úpravy dělají z mikáda univerzální účes moderní doby.

Trendy mikádo účesy pro léto 2012 č. 1: Temné krásky - Prvním vlasovým trendem pro letošní léto je mikádo v temných tónech a v uhlazeném minimalistickém provedení. Pod temnými tóny si rozhodně nemusíte představovat pouze havraní černou barvu vlasů, i když i ta sem rozhodně patří. Temnou krásu vykouzlíte také uhlově tónovanými odstíny v červených, hnědých ale i blond vlasech. K trendu temných krásek patří minimalisticky střih vlasů a dokonale uhlazené vlasy plné lesku. K tomu vám dopomůže barva s vysokým leskem a styling pro hladkou úpravu vlasů. Pohrát si můžete s délkou a tvarem ofiny, ale i s délkou mikáda, které může být dokonce i asymetricky střižené ? vždy však dokonale uhlazené s konečky vlasů zatočenými jak se u správného klasického mikáda sluší směrem k hlavě.

Trendy mikádo účesy pro léto 2012 č. 2: Praktické intelektuálky - Někdy, hlavně u určitého typu vlasů, může být udržet dokonale uhlazené vlasy problém. Také možná máte rádi více volnosti v životě i ve vlasech a tak preferujete rozvernější účesy. Druhý módní trend pro letošní léto vám proto přináší mikádo méně uhlazené. Co si pod tím představit. Je to mikádo, se kterým si vyhrál vítr a dal mu kreativní podobu. Avšak rozhodně to ve skutečnosti na vítr nenechávejte! Střih účesu svěřte zkušenému kadeřníkovi, barvu vlasů dle možností také a dobře vybírejte styling. Ten musí vaše vlasy ponechat pružné, ale současně držet mikádu správný tvar. Vyhrajte se s barvou, která by neměla být melírovaná v klasické podobě, ale která by měla na vlasech vykouzlit různé odstíny barev (valéry) vytvářející spíše jakoby plošky odlesku slunce, než tvrdý a nepřirozený melír. I zde platí, že by vaše vlasy měli být zatočené směrem k hlavě, ale současně nechte prameny směřovat směrem do obličeje, jakoby vám je tam zavál letní vánek.

DALŠÍ RADY JAK NA VLASY

Trendy mikádo účesy pro léto 2012 č. 3: Žena vamp - To, že budete vypadat s novým účesem sexy, pokládáme za samozřejmé, takže tento cíl není u posledního mikádového trendu tím primárním. To, co vám tento trend dá, je tajemnost. Vlasy jsou proto delší a josu v podstatě na hranici toho, čemu se ještě říká středně dlouhé vlasy. Barvy jsou ledové nebo tlumenější, takže i červená nebo měděná mají tmavší tónování. Celý účes je o hře s očima. Vlasy musí podtrhnout váš pronikavý pohled. Takže k dokonalosti tohoto účesu patří i dokonalý make-up očí. Účes může nechat oči vyniknou krátce do obloučku střiženou ofinou, ale také ofinou zakrývající obočí tak, aby končila těsně nad očima. V obou případech dává účes očím prostor vyniknout a upoutává na ně pozornost. Pozornost může upoutat také na jednu stranu načesaná dlouhá ofina, která částečně zakrývá jedno oko. Zpod té se můžete tajemně koukat na svět.

Zvolte si pro letošní léto prvotřídní mikádo ze středně dlouhých vlasů. Ty jsou pro léto ty nejpraktičtější. Udržují se jednodušeji než krátké vlasy, které někdy pozlobí svým neposlušným tvarem a naopak jsou vzdušnější a pro léto vhodnější než dlouhá hustá hříva. Středně dlouhé mikádo je také účesem, které vidíme stále častěji na celebritách. Pokud jste jej ještě nezkoušely, zkuste jej také, pokud jej nosíte, zůstaňte mu věrné, pouze mu dejte novou moderní formu.

 

Zdroj obrázků: repro Becomegorgeous.com, archiv salonů

Přidat na Seznam.cz
ÚČESY MIKÁDO OFINA VLASY ŽENA TREND ÚČES MODNI STŘIH VLASŮ MIKÁDO ÚČESY STŘIH MIKÁDA ŽENA VAMP #vlasyaucesy

Související články

Jak se starat v létě o vlasy

Léto je zde v plném proudu a pořádná dávka sluníčka může vašim vlasům spíše uškodit. Jak předejít tomu, aby vaše vlasy netrpěly a jak se o ně správně starat?

Celý článek

Nejoblíbenější vlasový trend? Balayage je stálice

Léto je ideálním obdobím na změny. Vlasy tak mohou být jednou z nich. Pokud stále váháte, máme pro vás jeden tip, jak své vlasy oživit a zůstat trendy po celý rok.

Celý článek

Proč muži milují dlouhé vlasy?

Vlasy jsou korunou krásy. Dlouhé vlasy byly a stále jsou přirovnávány k ženskému půvabu. I když se trendy mění, tak dlouhé vlasy zůstávají. Proč tomu tak je a co si o tom myslí muži?

Celý článek

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

5 tipů, jak upravit dlouhé vlasy

Máte dlouhé vlasy, ale došla vám inspirace na rychlou a jednoduchou úpravu? Máme pro vás několik tipů na účesy, které si zamilujete.

Celý článek

Dámská platinová blond a jak ji nosit

Platinová blond je opět na výsluní. Nebudeme vám lhát i nám se tento trend líbí. Pokud i vy toužíte po změně, máme pro vás inspiraci, jak hvězdně tuto barvu nosit.

Celý článek